ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by osa on Нед Aвг 11, 2019 9:19 pm

[size=41][Видео] Љубчо Георгиевски: Ако Македонија во 2001 се поделеше, денесе ќе бевме побогати од 10 држави во ЕУ[/size]

11/08/2019

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Ljubco-696x398

[size]Новинарот Васко Ефтов, на својот профил на социјалните мрежи објави старо интервју со поранешниот Премиер и лидер на ВМРО-ДПМНе, Љубчо Георгиевски и го нарече едно од најконтроверзните и најгледани негови интервјуа.
Во него Георгиевски како и многу пати претходно предвидува некои настани, кои по многу години навистина се случуваат, а тој во моментот на соппштување на неговите размислувања е остро напаѓан од колегите политичари и јавноста.
На крајот од интервјуто, Васко Ефтов го прашува Георгиевски дали мирно ќе спие, по сите ставови изнесени во емисијата, а најмногу поради неговите тези за Гоце Делчев и многу друго.
Разговорот е воден некаде пред десетина години, а ставовите и тезите на Георгиевски се обистинуваат токму овие месеци. Погледнете го интервјуто:
 

[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14817
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by osa on Нед Aвг 11, 2019 9:20 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14817
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by luxor on Чет Сеп 05, 2019 11:55 am

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Img_2059
luxor
luxor

Број на мислења : 5024
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА Empty Re: ЕДЕН Е ЉУБЧО И ТОЧКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот