Ekonomija

Страна 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Пет Сеп 15, 2017 11:23 pm

Malku kje bide glupo da ja sporeduvame vladata na Zoran Zaev so vladata na Zoran Zaev zatoa shto taa e poslednata makedonska demokratski izbrana vlast...
avatar
Teo

Број на мислења : 3180
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Саб Сеп 16, 2017 6:48 pm

Темата е економија, па требаше да одговориш на прашањето кој економски параметар сега е подобар отколку пред доаѓањето на власт на владата ма Ахмети, Села и Заев? Потпрашања? Како тоа се зголеми минималната плата, а просечната плата се намали? Како се воведе дневна ефтина тарифа на струја, а трошоците за живот се зголемија? Како тоа не се краде, а буџетот нема пари и покрај тоа што не се гради?

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2694
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Саб Сеп 16, 2017 10:18 pm

Rekla kazala muabeti spored informaciite od shtabovite na vro-dpne koi i se zasluzhni za se toa shto go potprashuvash bidejki site izveshtai se za trimesechjeto vo koe vie vladeevte...
avatar
Teo

Број на мислења : 3180
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Сре Сеп 20, 2017 3:30 pm

Не ти дадов никакви информации, туку поставив прашања. За економските параметри ги земам податоците од Државниот завод на статистика, а не од партиски штабови, од каде изгледа ти се информираш. Ќе бидеш ли љубезен еднаш да дискутираш со реални параметри наместо да ни ги раскажуваш твоите соништа.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2694
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by Dino on Сре Сеп 20, 2017 3:46 pm

Site raskazuvate sonista be partiski vojnicinja, da mislevte taka ke se bunevte i koga vasite isto pravat. Eve kako rabotnicite ke zemat 12 000, NIKAKO.


Хелсиншки: Законот не гарантира минимална плата, да се смени

http://www.alsat-m.tv/mk/%D1%85%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B5-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC/

Dino

Број на мислења : 119
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Сре Сеп 20, 2017 5:23 pm

Не те разбирам само затоа што за мене сите се наши. Не сум член на ниту една партија, а граѓански сектор во Македонија скоро и да нема, ако се исклучат платениците на Џорџ Сорос кои за пари се спремни да го продадат и сопствениот задник, а да не зборувам за државата. Не сум јас виновен што ВМРО работи подобро од СДСМ, а трета опција со реални шанси да делува посилно на политичката сцена нема.
Бејли, Ахмети, Села и Заев за исклучително кусо време успеаја да направи од Македонија единствена земја во Европа со пад на БДП.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2694
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Сре Сеп 20, 2017 6:39 pm

Padot na BDP se dolzhi na poslednoto trimesechje od vladeenjeto na vro-dpne-ofcite shto ti mnogu dobro go znaesh...A za rabotata na vro ocenka kje dade reformiranoto sudstvo...
avatar
Teo

Број на мислења : 3180
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by трендафил Yesterday at 3:53 pm

Просечната нето плата во јули е помала за 137 денари во однос на таа исплатена во јуни, а за 218 денари во однос на месец мај. Што би рекле откако Заев, за кој јас лаички мислам дека му е место во клиниката во Бардовци за што оценка треба да даде реформираното здравство, дојде на власт, платите во Македонија опаѓаат од месец во месец. Наместо да се зголемуваат до просечните 500 евра.
Владата штеди и на храна за студентите, па го укинува појадокот во студентските домови. СТудентите ќе добиваат два наместо три оброка за исти пари.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2694
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by Teo Yesterday at 6:35 pm

Toa po inercija od posledicite na potezite na vladata na dpne od prvite dve tromesechja...
avatar
Teo

Број на мислења : 3180
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ekonomija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот