Ekonomija

Страна 33 of 33 Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Вто Ное 19, 2019 5:52 pm

Ushte edna glupost. Pari se pozajmuvaat koga sakash da napreduvash brzo i ne sakash toa da go odlagash zatoa shto znaesh deka ekonomijata raste i imash od kade da gi vratish.
Teo
Teo

Број на мислења : 4655
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Вто Ное 19, 2019 5:57 pm

Јас поставив прашање на темава за што ќе се користат парите и не добив одговор. Ако диктаторот тоа не ви кажал ни на вас јасно е дека парите ќе се користат за поткуп на гласачите на изборите. Овој пат тоа нема да помогне како на локалните и претседателските избори.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Вто Ное 19, 2019 6:00 pm

C c c, ti navistina mislish deka bash tebe kje ti kazheme za shto se nameneti parite? Neverojatno...
Teo
Teo

Број на мислења : 4655
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Вто Ное 19, 2019 6:05 pm

Јас како даночен обврзник треба да знам како се трошат моите пари. Исто и зошто се земаат кредити што треба да ги враќам јас и моите деца. Тоа е нормално во секоја земја што има нормална власт.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Вто Ное 19, 2019 6:20 pm

Imash mozhnost spored zakonot za sloboda na informacii da pobarash odgovor od nadlezhnite. Iskoristi ja.
Teo
Teo

Број на мислења : 4655
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Сре Ное 20, 2019 5:53 pm

Владата во заминување денес договори нов кредит во износ од 420 милиони евра.

https://lider.com.mk/ekonomija/angjushev-svetska-banka-kje-n-poddrzi-so-420-milioni-evra/

Министерката за финансии призна дека сивата економија е зголемена за 50%

https://lider.com.mk/ekonomija/ministerkata-angelovska-prizna-deka-sivata-ekonomija-porasnala-za-50-vo-makedonija/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 5:54 pm

I ovde.

Ne treba da veruvash vo nishto. Treba samo da odgovorish na ednostavno prashanje. Bravo za Pazi Ledja.

Ekonomija - Page 33 Img_2095
Teo
Teo

Број на мислења : 4655
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Сре Ное 20, 2019 6:10 pm

Петта тема со иста спам порака.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 6:39 pm

Bravo Trendafile. So odgovorot pokazha i dokazha deka ne si Makedonec tuku obichen predavnik koj e spremen da gi prodade i Makedonija, i makedoncite i makedonshtinata samo za negovata kriminalna antimakedonska organizacija da dojde na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 4655
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Саб Ное 23, 2019 12:44 pm

Реалноста е дека тешко може да се очисти тоа што СДСМ го посра со Тиранската платформа и договорите со Грција и Бугарија. Предавството што го изврши СДСМ (очигледно и ти мислиш дека сепак се работи за предавство инаку не би барал чистење на покаканото од страна на Заев) и створените услови (пред се со ветото што го имаат Албанците во Македонија) работите ги прави потешки, но не и нерешливи.
Сепак тоа не ти дава право една иста порака да ја посееш по сите теми на форумов без разлика дали имаат или немаат врска со напишаното.
Зошто би гласал за партија што ги направи проблемите, наместо за партија што ќе се бори да ги поправи работите? Во моментов реално гледам само една што има шанси да ја сруши актуелната власт. И според анкетите и според коментарите на социјалните мрежи, разговорите што ги слушам низ градот ...

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by luxor on Саб Ное 23, 2019 1:38 pm

Што вие ги поддржувате насекаде ве светот а само за по дома сте патриоти. Кога ќе бидете конзистентни во изјавите можеби и ќе се излаже некој будала да гласа за вас. Дотогаш нема што да понудите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5064
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by трендафил on Пон Ное 25, 2019 12:17 pm

Сериозно ли мислиш дека очекувањата на народот од СДСМ сега се поголеми отколку во 2016 година кога ги загубивте изборите?
Патем темата е економија. Можеш ли да напишеш што направи СДСМ со парите со кои ја задолжи државата. Околу 1 милијарда евра за помалку од 4 години.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by luxor on Пон Ное 25, 2019 12:50 pm

Тоа ти тврдиш дека ја задолжиле, за раџлика од тебе некои ѕврдат дека јавниот доог е намален. Факт е дека вие дпне-оФците тврдевте и дека ќе има протести и береди ако се зголеми минималната плата па не гледам ништо такво. Очигледно лаѓете и за долгот и за се друго во економијата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5064
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by TRAJCHE on Пон Ное 25, 2019 8:42 pm

Namalen e.

Јавниот долг е стабилизиран и е намален за 1,1 процентен поен во однос на долгот од 2016 година кога изнесувал 48,8 отсто и кога галопирачки растел, рече министерката за финансии Нина Ангеловска во денешната расправа за Предлог-буџетот 2020 во матичната собраниска Комисија за финансирање и буџет.

https://m.mkd.mk/makedonija/ekonomija/angelovska-javniot-dolg-stabiliziran-i-na-ponisko-nivo-od-2016-godina
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 348
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by SHARENI on Пет Дек 06, 2019 1:20 pm

Odime napred, cestitki za vladata.Ekonomija - Page 33 Img_2024

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 430
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by OPOZICIONER on Нед Дек 22, 2019 11:47 pm

Kaj se sega da probaat da izlazat.

Ekonomija - Page 33 Img_2017
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 578
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by PRVOBOREC on Чет Јан 02, 2020 3:51 pm

7 милиони € назад кај граѓаните. Небањатите во шок.Ekonomija - Page 33 Img_2128

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 668
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by SHARENI on Пет Јан 03, 2020 12:53 pm

Graganite masovno ja poddrzuvaat merkata za povrat na DDV vovedena od SDSM.

Ekonomija - Page 33 Img_2028
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 430
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by OPOZICIONER on Чет Јан 16, 2020 4:12 pm

Od drzava pred ekonomski kolaps do koj ja dovede dpmne za samo dve godini SDSM uspea da napravi primer za ostanatite ekonomii na Zapaden Balkan.

Ekonomija - Page 33 Img_2037
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 578
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ekonomija - Page 33 Empty Re: Ekonomija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 33 of 33 Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот