A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Go down

A Н А Л И З А  НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ Empty A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Пишување by osa on Саб Мар 07, 2015 11:51 am

Оваа тема ја отворам со цел да си ја искажеме сопствената анализа
поточно сопственото видување ,разбирање  
на она што е СОДРЖИНА во самите бомби !
Се согласувам дека има доволно анализа на медиумите ,
но тоа е обвиткано со новинарски речник и збор !
Мислам дека недостасува анализата од обичните граѓани,
или е многу малку застапена ,и тоа само во оние анкети 
кога на сред улица ке ги запрашаат "што мислите за бомбите "
затоа сметав дека е потребна ваква тема за да си го искажеме 
сопственото мислење или ако сакате сопственото размислување 
во однос на содржината ..
еве ке почнам со пример :

соговорникот во бомбата вели :
aко до понеделник не објави ,кажи му дека он и женаму и децата ке летаат во ендек !

мое размислување :ако овој човек за вакво нешто е спремен да  прати во ендек (убие цело семејство )
за нешто покрупно што би направил ?
и ваков човек сеуште е власт ?
и он ми ја крои судбината ,он ми кажува што е добро ....
замислете и за ваков човек се јавуваат полтроните и велат :СДСМ пушта конструирани снимки 
што е конструирано господа ,објаснете ,сам ги изговара зборовите соговорникот ,никој не го присилува !


Последната промена е направена од osa на Саб Мар 07, 2015 7:03 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A Н А Л И З А  НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ Empty Re: A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Пишување by osa on Саб Мар 07, 2015 12:00 pm

соговорник од бомбата : тоа ЦИГАНЧИЊАТА за уво ке ги фатам еден по еден и ке гласаат за нас ,ха ха ха (се кикоти )

мое размислување :
дали ЦИГАНЧИЊАТА се лична сопственост на соговорникот ,и има толку силни методи да ги присили да гласаат за неа ..
се поставува прашањето :што е тука конструирано ,некој ја присилил да се изрази како сопственик над ЦИГАНЧИЊАТА ?
што КОНСТРУИРАЛ  СДСМ ? 
Бранко и кажал да ги фака за уво или она сама ?
Заев и се заканил дека ако не ги омаловажува и навредува ЦИГАНЧИЊАТА
нема да ја пушти снимката во која она самата си зборува според својата 
интелигенција ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A Н А Л И З А  НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ Empty Re: A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 12:26 pm

Tipicno MAFIJASHKO ponashanje, recnik i komunikacija!
Zarem da se ocekuva nesto podobro od kup mrsuli koi ni ja vodat drzavata?
Sekoja cest Osa, za postavenata tema - ama ne mislam da gi analiziram analnive produkti! Nemam takva kvalifikacija niti zvanje. Za toa si ima eksperti vo dushevni odelenija i ustanovi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A Н А Л И З А  НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ Empty Re: A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Пишување by osa on Саб Мар 07, 2015 4:13 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Tipicno MAFIJASHKO ponashanje, recnik i komunikacija!
Zarem da se ocekuva nesto podobro od kup mrsuli koi ni ja vodat drzavata?
Sekoja cest Osa, za postavenata tema - ama ne mislam da gi analiziram analnive produkti! Nemam takva kvalifikacija niti zvanje. Za toa si ima eksperti vo dushevni odelenija i ustanovi!
analiza ke im pravat specijalnite ustanovi tochno na onie koi se "izvrshiteli ",
no jas ja postaviv temata za da gi poobjasnime i izdvoime onie "gnasotii "koi gi slushame od sogovornicite  vo bombite ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A Н А Л И З А  НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ Empty Re: A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Пишување by osa on Саб Мар 07, 2015 7:07 pm

еве како не бранат во куманово ГДОМ ...
гледај и плачи ,богами и слушај 

еве поготово од 3 и 10  до 3 и 32 секунди ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A Н А Л И З А  НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ Empty Re: A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Пишување by osa on Саб Мар 07, 2015 7:18 pm

интересна изјава на денот он му порачува на Заев дека избори не се добиваат со сила и со насилство ...
е па затоа треба да си оди пошто ги доби изборите по присила ,со насилство ,со измама ...и замисли ОН му кажува на Заев како нетреба да прави ?!
а да си каже сам на себе дека нетреба така да ги добива изборите ...
да му каже на миле да не прават ПОВЕКЕ НЕВАЖЕЧКИ ЛИВЧИЊА ....
и без срам стои и збори ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A Н А Л И З А  НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ Empty Re: A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 8:47 pm

Ovie se na teshki antidepresivi! Usrani se do gusha, race im se tresat, glasot im e kako pred istrazhen sudija za fateni vo teshki krivicni dela. "Profesorov po pravo" istreska "Pravni" gluposti za koj sekoj student po pravo bi dobil 5 bez pravo na prepolaganje!
Ackova ........ ne treba da se komentira.... mackina povrakjanica!
A Shanac ?
Patriot koj vo rodniot grad ne dal pretstava povekje od dvaeset godini, poshto go zabole ruk za kumanovci, najde da zbori za toa kolku si ja saka rodnata grutka.... ABE IDI BEGAJ .....grujo menjaj gi ovie pod hitno - sekoe nivno iskacanje vo javnost ti nakacue kaznata za po godina dena! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A Н А Л И З А  НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ Empty Re: A Н А Л И З А НА ИСКАЖАНОТО ОД СОГОВОРНИКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот