Хрватска со нов претседател

Go down

Хрватска со нов претседател

Пишување by osa on Пон Јан 12, 2015 8:07 pm

nov pretsedatel na Hrvatska Graber Kitanovich ...vo svoeto obrakanje ,prepoznaen nacionalistichki govor ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by osa on Пон Јан 12, 2015 8:10 pm

ajde sega da prasham na glas ,a zoshto da ne e govorot nacionalen ,normalno sekoj si ja brani nacijata ,no toa e normalno spored mene ,a ne" nacionalistichki govor "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 8:12 pm

Pa taa e od HDZ , normalno deka govorot ke bide nacionalisticki i populisticki. Ekonomskata kriza tamu si go zede danokot i javnoto mislenje se preorientira kon desno.Sepak razlikata e premnogu mala za da se davaat poprecizni ocenki na situacijata.Najvazno , Kolinda e prvata zena pretsedatel na drzava od poranesnite YU republiki...


Последната промена е направена од luxor на Вто Јан 13, 2015 1:09 am. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 8:15 pm

osa напиша:ajde sega da prasham na glas ,a zoshto da ne e govorot nacionalen ,normalno sekoj si ja brani nacijata ,no toa e normalno spored mene ,a ne" nacionalistichki govor "

I sto e ova sega , zenska solidarnost.Ajde zirni ovde i ke doznaes zosto govorot bil nacionalisticki...

http://www.makedonski.info/show/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BC/%D0%BC

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by Гостин on Пон Јан 12, 2015 9:12 pm

Novata pretsedatelka na Hrvatska. Twisted Evil

LEPA LIDERKA: Predsednica Hrvatske u kupaćem pokazala da je BOMBA


Kolinda Grabar Kitarović tek što je postala predsednica Hrvatske, a muškarci su već počeli da češće gledaju vesti! Taman što je sela na tron seksi državnice, liderka komšijske zemlje ima ozbiljnu konkurenciju - na svetskoj političkoj sceni se pojavila još jedna rasna plavuša.

.24sata.rs/lepa-liderka-predsednica-hrvatske-je-bomba-ali-ugrozila-je-druga-rasna-plavusa-foto/1951

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by osa on Сре Јан 14, 2015 11:44 am

e ubavo momiche nema shto ....ti po taa klasa si ...mislev po toj tip de ...plavi .smegi ili crnki

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by Гостин on Сре Јан 14, 2015 11:47 am

Sama sebe si zboris ili prasuvas nekogo konkretno???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by gerasim on Чет Фед 19, 2015 7:49 pm

Teo напиша:Novata pretsedatelka na Hrvatska. Twisted Evil

LEPA LIDERKA: Predsednica Hrvatske u kupaćem pokazala da je BOMBA


Kolinda Grabar Kitarović tek što je postala predsednica Hrvatske, a muškarci su već počeli da češće gledaju vesti! Taman što je sela na tron seksi državnice, liderka komšijske zemlje ima ozbiljnu konkurenciju - na svetskoj političkoj sceni se pojavila još jedna rasna plavuša.

.24sata.rs/lepa-liderka-predsednica-hrvatske-je-bomba-ali-ugrozila-je-druga-rasna-plavusa-foto/1951

Оваа плавушава ај што ги покажа своите сексипилни атрибути, почна да покажува  и заби...

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китановиќ одлучила да ја отстрани бистата на Тито од претседателскиот двор, но се уште го бара најдобриот начин да се реши од „непосакуваниот гостин“.
http://sky.mk/svet/431157-kolinda-go-rushi-tito-novata-hrvatska-pretsedatelka-saka-da-ja-otstrani-bistata-na-tito-od-pretsedatelskiot-dvor

_________________
"Неспособните се толку способни што можат да ги онеспособат способните"

gerasim

Број на мислења : 15
Join date : 2015-01-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by defo on Нед Сеп 04, 2016 7:28 pm

Го гледав интервјуто на лидерот на нјаголемата позициона партија Зоран Малиновиќ, Социјал демократска партија, на РТЛ Хрватска, човекот за економија зборуваше во минато, свршено време. Додека бил премиер до пред една година човеко донел, звучни имиња од областа на туризмот, кои реновирале стари хотели, имал конкретни резултати.
Едино проблем се јави на крај, на интервјуто, кога, како кај сите балкански народи се јавуваат духовите од минатото и национализмот, усташи, афера Хрватски шпион во Србија и слично.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хрватска со нов претседател

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот