Seksi edukacija

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Seksi edukacija Empty Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Мар 09, 2015 6:59 pm

Povod za ovaa tema, e vesta koja doagja od Danska...

Данска ќе прикажува порно филмови во училиштата

Seksi edukacija Sex1

Веќе одамна сме сведоци на потполна сексуална девијација на модерното општество, пришто децата се учат на „толеранција“ кон сите облици на первезија. Нов случај на нешто такво доаѓа од Данска – држава која од ден на ден тоне во потполна општествена и духовна пропаст. Целта на порнографијата е далеку од онаа образовната, тоа е, всушност, системско уништување на сите морални вредности, проституирање на телото и духот, како и изопаченост како на младите, така и на постарите. Меѓутоа, не е доволно што порнографијата денес ја среќаваме на секој чекот во општестото, туку во некои земји таа станува дел од т. н. „образование“.

Крстијан Грогард, професор по сексологија, апелирал до училиштата на учениците да им прикажуваат порно-филмови за да можат да ги научат разликите помеѓу сексот во реалниот живот и оној што можат да го видат на интернет, па така данските училишта во својата официјална програма наскоро ќе имаат и „порно-кина“.

- Наместо здодевната и техничка едукација за сексот, каде кондомот го ставате на краставица, потребно е да ги едуцираме нашите деца да бидат критични гледачи на порно-филмови со одредена дистанца – рекол професорот Кристијан Грогард.

Истражувањата наводно покажале дека 99 отсто тинејџери и 86 отсто тинејџерки на таа возраст веќе гледале порно-филмови во северноевропските земји. Грогард вели дека училиштата треба да им помогнат на тинејџерите да разберат дека нивниот сексуален живот не е онаков како тој што го гледаат на интернет. Грогард дополнува дека доколку тинејџерите се обидат да го имитираат тоа што го гледаат во порнографските филмови тоа е „рецепт за искршени вратови и разочарување“.

Учениците имаат позитивен став за овој предлог.

„Мислам дека може да се добие нешто од тоа“, вели еден ученик од деветто одделение.

Данска има минато во своето напредно прифаќање на порното. Земјата ја прекина забраната за порнографија во 1967 година, а две години подоцна, Данска стана првата земја во светот која го легализираше порното. Сепак, обидот за внесување на порното во училиштата на Данска не е уникатен. Слични обиди се во тек во Велика Британија и Шведска.  

http://plusinfo.mk/vest/17610/danska-kje-prikazuva-porno-filmovi-vo-ucilishtata

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Мар 09, 2015 7:03 pm

Веќе одамна сме сведоци на потполна сексуална девијација на модерното општество, пришто децата се учат на „толеранција“ кон сите облици на первезија. Нов случај на нешто такво доаѓа од Данска – држава која од ден на ден тоне во потполна општествена и духовна пропаст. Целта на порнографијата е далеку од онаа образовната, тоа е, всушност, системско уништување на сите морални вредности, проституирање на телото и духот, како и изопаченост како на младите, така и на постарите. Меѓутоа, не е доволно што порнографијата денес ја среќаваме на секој чекот во општестото, туку во некои земји таа станува дел од т. н. „образование“.

So ova pogornovo od prilogot ne bi se slozhil vo celost...Shto ako decata, na odredena vozrast se razbira, ne gi zapoznaeme so seksot...Kogo i onaka go srekjavaat sekojdnevno...Zoshto da ne gi znaat prednostite i rizicite shto seksot gi nosi??? Ili kje bideme lazhno patrijarhalni, koga pcostite ni se sostaven del od sekojdnevnite razgovori...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Мај 11, 2015 10:56 pm

Секс пози кои жените ги обожаваат

Како и мажите така и жените имаат омилени пози за време на сексот коишто ги доведуваат до врвот на страста. Женската фантазија покрива широк спектар на пози, меѓутоа постојат и жени коишто едноставно не можат да одолеат на следниве неколку пози:

Seksi edukacija Images?q=tbn:ANd9GcQFS2W0bDzXRdttuOj-I6RnvAOsgPl4wxlz7pwVmIzZ9fNYKvuEmg

Мисионерска поза
Ова поза за жените е една од најдобрите, а не е потребно многу труд и акробации. Оваа класична љубовна поза е совршена за тие коишто сакаат да почувствуваат силна машка снага врз нив.

Танц над градите
Поголемиот дел од жените сакаат да бидат над партнерот бидејќи така чувствуваат дека имаат контрола над играта, а моќта често пати знае да биде силен афродизијак. Меѓутоа не треба да се ограничувате само на една поза, бидејќи оваа поза изобилува со можности.

“Лажица“
Позата “лажица“ е популарна и кај нас мажите, меѓутоа процентот кај жените е далеку поголем. Мажот и жената лежат на страна, прибиени еден до друг, а рацете се околу нејзиното тело. Оваа поза овозможува подобра пенетрација на “Г точката”, како и нежни допири и страствени прегратки, бидејќи кожата е силна ерогена зона.

Секс на маса
Уште една од најомилените пози на жените. За оваа поза потребно е жената да седне на одредена површина која што ќе биде на ниво со вашиот струк, со што ви овозможува послободно движење. Пробајте ја оваа поза на кујнската маса, на машината за перење или на хаубата од вашиот автомобил.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Мај 13, 2015 10:48 pm

Ајде малку сексуално да се едуцирате. Seksi edukacija Happy-smiley21 Seksi edukacija Happy-smiley21

ЗОШТО Е ДОБАР СЕКСОТ ЗА ЕДНА ВЕЧЕР?

Доколку ви смета помислата дека не сте единствената жена во неговиот живот, тогаш поубаво и не почнувајте ништо.

Seksi edukacija Hitportal-seks

Но, доколку и вие сте за една возбудлива ноќ без никакви обврски по тоа тогаш препуштете се на страста и уживајте. Сексот за една вечер не познава граници, а кога е тоа така шансите за доживување на оргазам се многу поголеми.

Експериментирање. Ова е идеална прилика за конечно да ги остварите своите сексуални фантазии, бидејќи партнерот за прв пат легнува со вас во кревет и ќе се труди да ги задоволи сите ваши желби. Само посакајте и акцијата ќе започне.

Нема романтика. Доколку не сте жубител на романтиката овој вид на однос ќе ви одговара. Се е препуштено на страста и допирите, а романтична вечера со свеќи е незамислив поим.

Физичкиот изглед не е важен. Мажите кои го практикуваат овој секс го прават тоа само за да ги задоволат своите сексуални потреби. Што значи не мора многу да обрнувате внимание на шминката. Доволно е на себе да имате секси долна облека, за страста да се разгори што побрзо.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 10:51 am

Se nadevam neshto nauchivte dosega...pa vreme e da prodolzhime...malku edukacija za damite...Seksi edukacija Happy-smiley17 Seksi edukacija Happy-smiley17

СЕКСУАЛНИТЕ ЖЕЛБИ НА МАЖИТЕ


Сексуалните потреби и желби на мажите навистина кријат одредена мистерија. Сепак, постојат некои работи кои сите мажи ги посакуваат. Кога станува збор за мажите и за нивните желби и потреби, работите стануваат уште покомплицирани. Па затоа, воопшто не е чудно што постојат цели книги, стотици илјади статии и истражувања за машкото однесување. Но, понекогаш предолгото размислување и навлегувањето во деталите може само да нè оддалечи од очигледниот одговор.


Мажите сакаат да гледаат. Се разбира дека мажите обожаваат да гледаат. Токму поради тоа се обожаватели на порно филмовите. Наједноставен начин да му го доставите ова задоволство на вашиот партнер е да имате секс пред огледало. Бидете сигурни дека ќе биде повеќе од возбуден додека ве гледа како уживате. Ако сте похрабри и послободни пред него, изненадете го со тоа што ќе се допирате самите.

Мажите сакаат „диви љубовници“. Многу жени се плашат да бидат малку подиви под чаршафите, за да не го нарушат својот имиџ. Но, ако добро се познавате со партнерот, воздржувањето во сексот не само што нема да ви помогне, туку може и да ви наштети. Бидете поавантуристички настроени. Покажете му колку уживате во сексот со него, иницирајте почесто секс, бидете гласни, правете потези кои ќе го изненадат и зашеметат.

Мажите сакаат сексот да е авантура, сакаат да експериментираат. Според истражувањата, најголем дел од мажите сакаат да пробаат на прво место секс во тројка, на второ место секс на јавно место, а на трето сакаат да снимат секс видео со својата партнерка.

Мажите сакаат разновидност. Повторувањето можеби е мајка на знаењето, но воопшто не е возбудливо или привлечно. Ако тој има омилена поза, тоа не значи дека секогаш треба ја избирате неа кога сакате да го зашеметите. Внесете разновидност во стилот, времето и местото. Имате секс само навечер? Време е да ја откриете убавината на утринскиот секс. Стандардно трчате во спалната за таму да си покажете колку се сакате? Можеби е време да останете во кујната и не мора да завршите со оброкот за да се фрлите во страсна прегратка.

Мажите сакаат секс наутро. Разбудете го со страсни бакнежи, расположени за водење љубов. Истражувањата покажуваат дека најголем процент од мажите на прво место би сакале да бидат изненадени со секс уште додека не се расонети, на второ место додека се тушираат, а на трето место – на прагот на домот кога се враќаат од некаде.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 10:53 am

I ushte neshto...Seksi edukacija Happy-smiley17 Seksi edukacija Happy-smiley17

3 ГРЕШКИ КОИ НИКОГАШ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ НАПРАВИТЕ ВО КРЕВЕТ!

Seksi edukacija H-IS-SEX-ADDICTION-REAL-960x540

Глумење оргазам

Глумењето на оргазам е една од најголемите грешки со кои можете да си наштетите сами на себе, на својот партнер и на вашиот сексуален живот. Како прво, доколку глумите оргазам вашиот партнер никогаш нема да дознае како вас вистински да ве задоволи. Освен тоа, мажите лесно ве препознаваат ако глумите. Замислите да бидете фатени. Тоа нема да биде удар само за неговото его, бидејќи такво нешто би го скршило и би му створило поголем притисок. Поради тоа бидете искрени и дајте му до знаење кога прави нешто добро, а кога не.

Плачење

Кога би постоело доделување на награди за најлошо однесување во кревет, плачењето дефинитивно би го зазело првото место. Плачење на градите на вашиот партнер само едно му говори, колку е лош во креветот и дека вие сте малку невротични. Покрај тоа постојат и научни докази дека плачењето во кревет е голем удар и навреда за сексуалниот живот кои се одвива под вашите чаршави. Имено, ако мажот во креветот ги „намириса“ вашите солзи тоа ќе ве направи сексуално непривлечни и нема да го возбуди.

Се срамите

Она што навистина знае да ги одбие мажите е срамот. Ако девојката се замара што направила во креветот, се срами и одбива барем нешто да експериментира, тогаш мажите започнуваат да го губат интересот. Имено, доколку на вашиот драг сте му ветиле танц во скут кој потоа ќе заврши со жешка акција во кревет, немојте да го развлекувате со муабетите дека танцот во скут е само за стриптизети. Поработете на вашата самодоверба, купете секси долна облека и започнете да го изненадувате. Клучот на сè е да запомните дека срамежливата девојка не може да ја „запали“ атмосферата во кревет.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Саб Мај 16, 2015 11:19 am

Seksi edukacija Happy-smiley17 Seksi edukacija Happy-smiley17 Seksi edukacija Happy-smiley17

Секс на првиот состанок – задолжителен?!

Некои луѓе веруваат дека жените треба да ги држат под притисок мажите барем првите неколку состаноци без секс, но новите истражувања покажуваат дека сексот на прв состанок е гаранција за долга врска.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Саб Мај 16, 2015 11:35 am

Profesore, imam problem.... koga viidam neshto ruso, mi se ... vrtat vo glava edni misli.... kako da se izlecham od taa bolest? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Саб Мај 16, 2015 11:37 am

Prepushti se... na rusoto...lechenjeto garant kje bide uspeshno...Seksi edukacija Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Саб Мај 16, 2015 11:44 am

Vikash da minam samo na ruso, pa da mi se dozgadi od ruso? Toa ko koga ja jadesh edna ista mandzha nekolku pati, taka?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Саб Мај 16, 2015 11:51 am

Tochno...A posle toa na ist nachin kje gi lekuvash i simptomite koi kje se pojavat koga kje vidish drugi boi...Seksi edukacija Happy-smiley17 Seksi edukacija Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Саб Мај 16, 2015 11:59 am

Fala, profesore. Si lichi Vashiot cenz. Od golema pomokj mi bevte.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 16, 2015 7:51 pm

kiBik напиша:Profesore, imam problem.... koga viidam neshto ruso, mi se ... vrtat vo glava edni misli.... kako da se izlecham od taa bolest? Suspect

sto grama beli crvi (kako za po riba), tri svezi polzavi sose kukjickata, dve casi sirup za kaslanje...seto dobro da se izmiksa, i da se pie po tri supeni lazici sabajle i vecer.....GARANT vekje nema da ti se vrti vo glava!
p.s. Ova e samo vo slucaj na rusi, za kinezki, japanki, crnki i brineti e drug iljacot...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Саб Мај 16, 2015 10:15 pm

Aha, sfakjam...sakash da go zaebesh za da ne ti pravi konkurencija...Lukav si kalifu, lukav... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мај 17, 2015 6:18 am

Ne se veli zaebesh, tuku SHASARDISASH! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Нед Мај 17, 2015 1:26 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Ne se veli zaebesh, tuku SHASARDISASH! Twisted Evil
Ne se plashi be, brat Kalif! Za tebe kje gi ostaam Azis i grugi izvesni blondinki... Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Мај 18, 2015 10:45 am

Ajde ushte edna lekcija...

Што сака тој во креветот според годините?

Seksi edukacija Summer-preview

Постојано се прашуваат како да го маѓепсаат, што да направат за да го задржат подолго и како да се однесуваат така што тој да не ги напушти.

Сексот е тема која не возбудува сите нас. Еве и како да дознаете од што има потреба тој според неговата возраст:

Време на страста: од 20-та до 30-та година

Раните 20-ти  се период во кој што мажот  се карактеризира со голема несигурност во себе и во сопствената сексуалност. Мажите се плашат дали ќе им се допаднат на девојките,  дали ќе имаат успех во сексот и сл, и затоа избегнуваат подлабоки контакти или се впуштаат во минливи сексуални врски, без многу-многу да се врзуваат емоционално.

И бидејќи нагонот на посилниот пол е најсилен во овој период, количината зазема место пред квалитетот.

Како да го смените: Бидете спонтани. Дајте му чувство на сигурност и доверба. Фалете го како љубовник. Сите мажи, особено младите, се најсреќни кога се чувствуваат силни и кога се добро, а вие сте нивното огледало. Доколку забележите дека тој навистина сака да менува жени и не му до ништо посериозно, а вие немате таква намера, побарајте некој друг, кој веќе нашол поинаков начин да стекне самодоверба и да ви ја пружи заслужената почит.

Време на разумот – од 30 до 45 години

Сексот не е тема број еден, а во преден план се работите од животот. Сега е најважен интелектуалниот потенцијал на партнерот, а физичката активност, која несомнено е важна, не е единственото што ги занимава.

Како да постапувате: Не се обидувајте да го промените и да го превоспитате, туку разберете го и прифаќајте го таков каков што е. За сексот нема универзално средство што ќе гарантира успех. Зрелиот маж веќе има изградени афинитети, затоа трудете се да ги запознаете неговите потреби и чувства.
Иако ова е периодот на зрелоста, тој истовремено носи и големи проблеми во односите, па многу парови се во искушение да се разделат. Затоа никогаш не дозволувајте по свадбата или по бременоста да се игнорирате, или да ја изгубите страста.

Залезот на сексуалноста – по 50-тите


Факт е дека кај повеќето мажи над 50 години либидото слабее. За да го надоместите недостатокот на страст, внесете во интимните односи повеќе блискост. Гледајте го во очи за време на орален секс или фатите го силно за раце за време на оргазам.

Немојте да се жалите постојано, бидејќи во вас ќе ја открие сликата на сопствената старост. Внимавајте, не заборавајте и на себе. Одржувајте се, бидете чисти, уредни, прекрасни. Зрачете со зрела и убава енергија, каква што постои во овој дел од животот. Правете го она што ви се допаѓа. И терајте го да се чувствува како херој. Ако нема иницијатива од негова страна да ве изведе на прошетка или на кино пример, направете го тоа вие, но така што и тој ќе земе учество. Не заборавајте, децата ви се големи, имате повеќе време еден за друг и воопшто нема да е лошо, ако се искористат овие бесценети моменти на среќа за двајцата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Мај 18, 2015 10:48 am

Е па еве и од мене една лекција, да не излезе дека сме машки шовинисти.

Сексуалните фантазии на жените +18

Seksi edukacija %D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BC

Копнеат по нежности со странец, сакаат романтична вечер помината на необично и возбудливо место, мечтаат да уживаат во погруб секс… Во продолжение дознајте кои се најчестите сексуални фантазии на жените.

Со оглед на тоа што станува збор за тема која отсекогаш била и ќе биде непресушен извор на дебати и анализи, научниците одлучија одново да се распрашаат за тоа кои се најчестите сексуални фантазии на припадничките на понежниот пол.

Имено, најновата студија посветена на женските сексуални фантазии, објавена во “The Journal of Sexual Medicine”, покажува дека фантазиите кои некогаш биле дефинирани како “премногу екстремни”, денес всушност се прилично нормлни и вообичаени.

Група на истражувачи од Универзитетот во Монтреал анкетирале 1.516 возрасни личности, понудувајќи им листа од 55 различни потенцијални сексуални фантазии, од секс со повеќе личности, до секс со различни објекти или на необични места.

Во рамките наистражувањето, испитаниците го искажувале интензитетот на заинтересираност за секоја од наведените сексуални фантазии, истовремено добивајќи задача детално да ги опишат своите скриени желби поврзани со “играта помеѓу чаршафите”.

Речиси сите испитаници покажале заинтересираност за поголемиот дел од сексуалните фантазии наведени на списокот, што и не треба да зачудува, ако се има во предвид фактот дека луѓето кои се подготвени да учествуваат во вакви истражувања се и по природа поопуштени, барем кога станува збор за сексот.

Резултатите од истражувањето покажале дека сепак, најпопуларна сексуална фантазија за припадниците на двата пола е сексот со емоции. Сексот на неочекувани и романтични места исто така бил рангиран високо на листата на секс фантазии кои ги негуваат луѓето.

Она што е можеби најинтересно е податокот дека дури 65% од жените изјавиле дека најмногу ги привлекува сексот во кој мажот доминира над нив и во кој тие се целосно покорени. Повеќе од 52% од жените истакнале дека копнеат по секс во кој ќе бидат врзувани, а дури 36% од припадничките изјавиле дека не би се спротивставиле на секс со камшикување. Околу 29% од жените пак копнеат да бидат приморани на секс.

Интересно е да се забележи и дека речиси еднаков број на мажи во рамките на анкетата истакнале дека ги сакаат истите нешта по кои копнеат и припадничките на понежниот пол, што значи дека на нивната листа на “приоритетни секс фантазии” повеќе не се оралниот секс, вонбрачниот секс и сексот со повеќе жени.

Уште еден особено интересен заклучок од спроведеното истражување е оној дека речиси половина од жените кои признале дека ги привлекува идејата за груб секс во кој мажот доминира на нив, всушност никогаш не би го исполниле овој свој копнеж во реалноста. Од другата страна, мажите се оние кои што се похрабри своите сексуални фантазии да ги спроведат на дело.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пет Мај 22, 2015 11:01 pm

Znaev bre, deka maipuliraat... Twisted Evil Twisted Evil

„Да“, „Посилно“, „Повеќе“… Еве со кои зборови жените ве манипулираат за време на сексот!

Повеќето жени ги користат воздишките за време на сексот за да манипулираат со својот партнер, покажа британското истражување.

Seksi edukacija Seks-zenuiiiii

Студијата на Универзитетот во Лидс, во која учествуваа повеќе од 70 жени на возраст од 18-48 години, покажа дека жените свесно се обидуваат да влијаат на однесувањето на партнерот за време на сексот со испуштањето одредени гласови, но не за да им дадат до знаење дека уживаат во сексот.

Во прашалникот што го пополнувале, дамите ги карактеризирале видовите звуци со кои се служат.

Звуците варираат од целосна тишина, до воздишки, стенкање, викање, зборови што го вклучуваат името на партнерот или „Да!“, или зборови како „посилно!“ или „повеќе!“.

Потоа ги прашаа зошто ги испуштаат таквите звуци и дали тогаш постигнуваат оргазам.

„Жените користеле вокализација за да ја забрзаат ејакулацијата на партнерот поради здодевност, замор, непријатност или временско ограничување“, објаснуваат водачите на истражувањето.

Со други зборови, љубовните и страствени звуци на жените не се доказ за нивното губење на контрола и уживање, туку манипулација.

Испитаниците признале дека по правило се потивки и не стенкаат во голема мера кога навистина постигнуваат оргазам. Исто така, признале дека врвот најчесто го доживуваат за време на орален секс.

Една четвртина од испитаниците редовно се служат со овој лажлив метод и своите партнери ги охрабруваат со стенкање и со звуци на уживање, а дури 87 % од жените тврдат дека едноставно сакаат да ја подобрат самодовербата на партнерот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Саб Мај 23, 2015 12:48 pm

Profesore, kakva e azbukata na zhenskata simulacija? Jas ko mazh ne mozham da simuliram nishto? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 23, 2015 12:59 pm

Namesto so stimulacija probaj so hipnoza:[url=This Girl Is Getting Her Best And Funniest Hypnotic Orgasm In Front Of Everyone #NSFW - 9GAG.tv http://9gag.tv/p/a9ZNjJ/best-hypnotic-orgasm?ref=cl]This Girl Is Getting Her Best And Funniest Hypnotic Orgasm In Front Of Everyone #NSFW - 9GAG.tv http://9gag.tv/p/a9ZNjJ/best-hypnotic-orgasm?ref=cl[/url]
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by osa on Нед Jул 05, 2015 1:12 am

nitu profesor, nitu uchenici .....e posle ne bile educirani i dupele kaj ke stignat i kogo ke stignat ....e ne VAS ke ve chekaat da gi educirate ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by reiter on Нед Jул 05, 2015 11:49 am

најдобро се учи со пракса,што повеќе разни пракси тоа подобро,зае*и теорија Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by osa on Нед Jул 05, 2015 12:09 pm

ima nedostatok na praktichni chasovi ...fali hrabrost ili mozebi drugo neshto

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Jул 05, 2015 12:15 pm

zajkovistite imaat redovna praksa......grujo gi dupi kako saka...i koga saka....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот