Seksi edukacija

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Чет Дек 17, 2015 10:01 pm

3. Танц шоу во скутот на личниот „Дедо Мраз“


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Чет Дек 17, 2015 10:01 pm

4. 69 со секс играчки


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Чет Дек 17, 2015 10:01 pm

5. Модифицирана мисионерска во која главата на партнерката е надолу


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Саб Дек 19, 2015 7:05 pm

Пффф. Нищо ново, изненадувачко. Професоре, докторката те направила традиционалист??? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Вто Дек 29, 2015 4:46 pm

KiBik, mina vremeto ne lesnite predmeti...Sega kje navlezeme podlaboko vo nauchni vodi...Vreme e da nauchish kako izgleda seksualniot odnos snimen so magnetna rezonanca... Twisted Evil


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Вто Дек 29, 2015 8:04 pm

Profesore, toa da  ne e porno? Posho mi  e sram na prvo vreme da gleam vakvi raboti!!! Kolku i da se nauchni!!! Embarassed Twisted Evil Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Вто Дек 29, 2015 10:48 pm

Ajde de...Mora neshto da se zhrtvuva vo ime na naukata i napredokot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Дек 30, 2015 12:20 am

Бе што го мачите човекот со висока технологија. КиБик ти префрли се во моето одделение, полесно е, а и попрактично. Гледај кава убава лекција.

За мажи: Како до повеќе секс во 2016 година?

Новата година е на прагот, па доколку не сте задоволни од својот сексуален живот и ако се уште барате партнерка по ваша мера, постојат неколку работи кои мора да ги знаете пред самиот секс, а имаат големо влијание. Имено, исто како на мажите, така и на жените им се важен физичкиот изглед, особено висината, силните раце и рамења со цел да легнат со вас. Ни, оние кои ги немаат овие особини, имаат шанси ако поседуваат некои „помажествени карактеристики“, покажало најновото истражување врз над 3000 припаднички на понежниот пол.

Што за жените е вистински маж?

На прашањето дали за партнер би избрале метросексуалец или пак традиционален маж, 79% од нив се одлучиле за традиционален.

- Жените сакаат некој да се грижи за нив, да ги чува и да ги гали, но да знае да се постави, да има свој став и да презема иницијатива за секс, објаснуваат истражувачите.

Накратко, жените сакаат џентлмен кој може да биде мачо кога ќе посака или така бара ситуацијата, но тој дефинитивно е потрадиционален тип отколку метросексуалец.

Кои се разликите меѓу метеро и традиционален маж:

Исхрана: 32% од нив внимаваат на исхраната и често се на диета (метросексуалци), додека 68% од нив не се грижат за тоа (традиционални)

Поправки: 28% не работат на основи поправки, на пример менување на автомобилска гума (метеросексуалци) додека 72% знаат да поправат повеќе работи (традиционални)

Мода и стил: 46% ја следат модата и трендовите и внимаваат на изгледот (метеросексуалци), додека 54% не се грижи многу за изгледот и брзо се подготвуваат за излегување (традиционални)

Вежбање, спорт и форма: 46% од неа се грижат за себе и во добра форма се (метросексуалци), а 41% не се посветуваат на своето тело и форма (традиционални). Од метеросексуалците, 68% не ги интересира спортот толку многу, за разлика од традиционалните 32%

Депилација: 38% си ја средуваат интимната зона и другите делови од телото (метросексуалци), додека 62% од нив не се бричат или депилираат (традиционални)

Однесување кон жените: 77% се трудат кон жените да се однесуваат како џентлмен (традиционални), додека 23% не се грижат за такво однесување (метросексуалци)

Став кон животот: 83% од нив ги делат ставовите и се однесуваат како возрасни мажи (традиционални), додека 27% од нив не даваат чувство на зрелост и сигурност (метросексуалци)

Доминација во сексот: 14% сакаат жената да биде таа што ќе ја презема иницијативата (метросексуалци), додека 86% од нив сакаат да бидат иницијатори и да имаат претежно доминантна улога во сексот (традиционални)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Сре Дек 30, 2015 8:13 am

Тео напиша:Ajde de...Mora neshto da se zhrtvuva vo ime na naukata i napredokot...
Еве, ке си го жртвувам срамот, айде! Щом ке има прогрес потоа!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Сре Дек 30, 2015 8:17 am

[quote="luхor"]Бе што го мачите човекот со висока технологија. КиБик ти префрли се во моето одделение, полесно е, а и попрактично. Гледај кава убава лекција.

За мажи: Како до повеќе секс во 2016 година?


Тц, тц, тц... Кога гледам од мене метросексуалец нема да бидне!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Фед 07, 2016 8:44 pm

KiBik, ajde da nauchish shto ne treba da pravish pred seks... Twisted Evil

Постои една работа која не смеете да ја правите пред сексЗа сексот се повразни многу митови, меѓу кои се препорачува и одење во тоалет пред самиот сексуален чин, кое се промовирало како начин за избегнување на урнинарни инфекции, но го предизвикува токму спротивното.

Водечките уролози напоменуваат дека намерното уринирање пред сексот го зголемува ризикот од појава на инфекции, со кои жените почесто се борат од мажите.

Урологот Дејвид Кауфман тврди дека приказната за предностите на уринирањето пред сексот е една од најраширените, и редовно мора да ги уверува своите пациентки да не го прават тоа, бидејќи тоа е водечката причина на појавата на посткоитални уринарни инфекции.

Во текот на сексуалниот однос, вагиналните бактерии може да навлезат во мочниот канал кој потоа им овозможува да патуваат низ него и лесно да дојдат до мочниот меур, каде создаваат инфекција.

Затоа, треба да го посетите тоалетот по сексуалниот однос и да внимавате да внесувате доволно течности во организмот, за да избегнете дехидратација и да помогнат во исфрлањето на бактериите од уринарниот тракт, пишува „Индипендент“.

http://plusinfo.mk/vest/57050/postoi-edna-rabota-koja-ne-smeete-da-ja-pravite-pred-seks

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:17 pm

KiBik ajde sega da ti pokazham shto da i kupish na onaa machkata za osmi mart... Twisted Evil

Ревија на долна облека што остава без здив : Андрес Сарди

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:17 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:18 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:18 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:18 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:18 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:18 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:19 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:19 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:19 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:19 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:20 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:20 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:20 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Seksi edukacija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот