Seksi edukacija

Страна 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:20 pm

Seksi edukacija - Page 9 14-1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:20 pm

Seksi edukacija - Page 9 15-1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:52 pm

KiBik sega kje pochneme so medicinskite aspekti... Twisted Evil

10 болки кои подобро ќе ги излечите со секс отколку со апчиња

Seksi edukacija - Page 9 Seks-foto-profimedia-1453748939-8314091-300x202


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:52 pm

Главоболка
Сексот ги ублажува главоболките. Секој пат кога водите љубов, крвните садови во мозокот се ослободуваат од напнатоста.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:52 pm

Затнат нос
Сексот е природен антихистаминик. Тој помага во борбата против астмата и пролетните алергии.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:52 pm

Косата и очите
Водењето љубов е третман за убавина. Експертите откриле дека жените за време на сексот, произведуваат големи количини на естроген, кој и дава на косата мекост и сјај на очите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:53 pm

Мускулите
Сексот е еден од најбезбедните спортови. Водењето љубов го зајакнува мускулниот тонус кај женското и машкото тело. Тоа е секако, повеќе забавно отколку пливање 20 круга во базенот, а и не бара специјална опрема.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:53 pm

Кожа
Ако водите љубов полека, нежно и опуштено, ги намалувате шансите за добивање на дерматитис, осип и акни. Потта, имено, ги чисти порите и ја прави сјајна кожата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:53 pm

Калории
Сексот може да ги согори калориите што сте ги внеле во текот на романтичната вечера, а кој е очекуван по редослед после неа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:53 pm

Депресија
Сексот е одличен лек за депресија, ослободува ендорфин во крвта, што доведува до еуфорија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:53 pm

Смирува
Сексот е одличен за смирување на нервите и мускулите. Поефикасен е од средствата за смирување.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:53 pm

Феромони
Колку повеќе секс, толку подобро, бидејќи активното тело ослободува повеќе феромони. Овој природен мирис од жлездите на нашето тело не го чувствуваме со носот, но е многу инспиративен за жени!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 11:54 pm

Заби
Секојдневниот бакнеж, го намалување вашето одење на стоматолог. Бакнувањето предизвикува создавање на лиги, ги чисти забите и ја намалува количината на киселина која предизвикува кариес на забите и ги спречува оралните проблеми.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Чет Фед 25, 2016 8:43 pm

Teo напиша:Заби
Секојдневниот бакнеж, го намалување вашето одење на стоматолог. Бакнувањето предизвикува создавање на лиги, ги чисти забите и ја намалува количината на киселина која предизвикува кариес на забите и ги спречува оралните проблеми.
Se' si mislev, profesore, deka mozhe da i izbiesh nekoj zab po vremen na s...virka. A ova gledaj ti rabota. Nie mazhite sme bile stomatolozi. Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Чет Фед 25, 2016 8:48 pm

Си станал примерен ученик киБик? И сега сероиозно ги сфаќаш уроците? Seksi edukacija - Page 9 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Чет Фед 25, 2016 8:54 pm

Najseriozno! Razbrav deka uchenjeto e osnov za progres! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Чет Фед 25, 2016 8:55 pm

Во таков случај ти посакувам многу успех во прогресот. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Чет Фед 25, 2016 8:58 pm

E, nema na kade povekje uspeh i progres. Sum stignal do sovrshenstvo. Pochti nirvana! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Чет Фед 25, 2016 8:59 pm

Задоволство ми е да чујам дека Мелница продуцира толку успешни членови. Причина повеќе за гостите да се зачленат. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by IVA on Чет Фед 25, 2016 9:58 pm

ova se privatni chasovi za Kibik ili moze i ja da ucham?gledam mnogu ste se zaraduvale ..ko da utre se izborine i op ke pobedite ...a us put i neshto seksologija za da zatashkate rabotata
IVA
IVA

Број на мислења : 347
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Чет Фед 25, 2016 10:01 pm

За тебе ако треба ќе отвориме посебна паралелка, море ново училиште ќе изградиме. Seksi edukacija - Page 9 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by IVA on Чет Фед 25, 2016 10:06 pm

vie ke izgradite ...abe ne me smej ..kolku ste izgradile znaesh ..aj da kazes deka nie sme izgradile i gradime u redu ,ama vaka ...vie cel zivot samo kradevte i tolku
IVA
IVA

Број на мислења : 347
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by osa on Чет Фед 25, 2016 10:07 pm

kaj si ma legendo ...doagash dremesh i ne pishuvash ! nekoj problem ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14289
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Чет Фед 25, 2016 10:11 pm

IVA напиша:vie ke izgradite ...abe ne me smej ..kolku ste izgradile znaesh ..aj da kazes deka nie sme izgradile i gradime u redu ,ama vaka ...vie cel zivot samo kradevte i tolku

Засега само дрвата ги исековте, а од градбите единствено Букрефал ви се погоди. Seksi edukacija - Page 9 Smiley-laughing014

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by IVA on Чет Фед 25, 2016 10:15 pm

a demek sakash da mi kazesh deka ja izgradivte prugata nakaj bugarija affraid
IVA
IVA

Број на мислења : 347
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 9 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот