Seksi edukacija

Страна 4 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by reiter on Нед Сеп 20, 2015 6:50 pm

Тео напиша:Shto bre pochnavte da begate od chasovi...Doagjajte vednash...Ova mora da go znaete...Seksi edukacija - Page 4 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 4 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 4 Happy-smiley17

"ГУРМАНСКИ", "ДОМАЌИНСКИ" ИЛИ "НА БРЗИНА": ОВИЕ ТРИ ВИДА НА СЕКС МОРА ДА ГИ ПРОБАТЕ!

Seksi edukacija - Page 4 Tocka-171176

Seksi edukacija - Page 4  се од Венера, мажите се од Марс, но едно нешто за нив е дефинитивно заедничко – уживањето во сексот

Романтичен "гурмански секс"

Seksi edukacija - Page 4 Tri-vida-na-seks-karmin-01

За овој тип на секс ќе ви биде потребно да издвоите малку повеќе време, труд и размислувања, и тоа не само во текот на самиот чин. Најпрво е неопходно да испланирате романтичен состанок и специјално уредување на спалната соба. Само помислете на нежниот сјај на запалените свеќички и сензуалната музика во позадина. Цела вечер градете сексуална тензија а на крајот е конечно и вистинско време за да ослободите низ секс. Токму ова може да се нарече вистински гурмански секс.

Здрав "домаќински секс"

Seksi edukacija - Page 4 Tri-vida-na-seks-karmin-02

Овој тип на секс има многу помалку "украси" од гурманскиот и главно трае околу 30 минути. После добри 15 или 20 минути предигра и стимулација, време е да се "фрлите" на работа, а после тоа уживајте во мазењето со партнерот. Ваквиот вид на акција се препорачува барем еднаш или два пати неделно.

Секс "на брзина"

Seksi edukacija - Page 4 Tri-vida-na-seks-karmin-03

Без разлика дали се работи за сексуален однос или орален секс, оваа страствена средба треба да биде брза, по можност помеѓу тесните обврски. Доволни ви се буквално само три минути, а бидејќи сè се одигрува со голема брзина, пожелна е и употреба на лубриканти. Кокосовото масло е одлично за таа прилика, тоа е природно и има одличен вкус!
повторувањето е мајка на знаењето Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 6:54 pm

Tаka e Reiter...Objasni mu na kiBikot deka beganjeto od chasovi e na negova shteta... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by osa on Нед Сеп 20, 2015 6:57 pm

добра забава ...се изнасмеав ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by reiter on Нед Сеп 20, 2015 7:01 pm

познато ама интересно..туку тоа околу стенкањето демек лажно, се прифаќа ли и гребењето со нокти по грб или и тоа е дел од лажната игра на женските?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 7:05 pm

reiter напиша: познато ама интересно..туку тоа околу стенкањето демек лажно, се прифаќа ли и гребењето со нокти по грб или и тоа е дел од лажната игра на женските?

Sose grebenje, sakale ili ne, mora da zakluchime deka orgazmot e vistinski...Ne vazhi ako mazhot e potezhok od 100 kg., pa zhenata go grebe za da mu ukazhe deka treba da se podigne malce i da i dozvoli da dishe...Toa vazhi za kiBik, poshto toj praktikuva tradicionalen sex...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by reiter on Нед Сеп 20, 2015 7:11 pm

така е Тео,може од тежината ќе и го притисне стомакот па и гасови да излезат и незгодно да и биде а мажот да си помисле ех што јако е*ачиште сум Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 20, 2015 7:18 pm

A da go ostaite kalifot na strana i da si terate ponatamu perverzni muabeti ?!
Seksi edukacija - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcRM_S97G1U_iUn-bnTFWyGpnfPtgz_JjzbVH-iJ6YZLmNL_00CA
.....ako nemate druga rabot, ajde da mu pomolzete malku na kalifot...kamilite!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Пон Сеп 21, 2015 11:14 am

Тео напиша:...Toa vazhi za kiBik, poshto toj praktikuva tradicionalen sex...
Джентълмени, да ве замолам да не се држите ко каруцари и да не го дискутирате мойот сексуален живот и претпочитания! НО!!! Донекаде можам да ве оправдам поради тоа што си немате ваши такви!!! Twisted Evil  Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Пон Сеп 21, 2015 11:18 am

Hamad bim Khalifa напиша:....da mu pomolzete malku na kalifot...kamilite!!!
Господа модератори, сметам дека Калифот е офтопик!!! Предлагам овой негов пост да биде преместен во некой топик за земьоделство и животновъдство!!! Twisted Evil Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Сеп 21, 2015 6:12 pm

Predlog se odbija!
Potvrdeno od moderatorite svojerucno! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Пон Сеп 21, 2015 6:23 pm

E, dobro! NO!!! Ne gledam nishto opshto megju molzenje... kamili i seks, osven ako ti ne naogjash toa za sexy de!!! Twisted Evil Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Сеп 21, 2015 8:29 pm

Kaj ti leta pamet...... No
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Сеп 21, 2015 8:41 pm

Perverznjak...Seksi edukacija - Page 4 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Сеп 21, 2015 9:01 pm

A vaka.....koga ke go vidish, stokmen, ozbilen - gospodin coek !?!? Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Сеп 21, 2015 9:06 pm

Da bre...A na drugata tema se falel deka evoluiral...Bi sakal da znam vo shto...Seksi edukacija - Page 4 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 4 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 4 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Сеп 21, 2015 9:08 pm

U Makedonce .... valjda... Rolling Eyes
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пон Сеп 21, 2015 9:12 pm

Ubavo...Ako evoluiraat vo makedonci togash mozheme da im go dademe grujo za premier...Epten kje im trgne... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Вто Сеп 22, 2015 8:07 am

Hamad bim Khalifa напиша:U Makedonce .... valjda... Rolling Eyes
Vikash tolku da sum degeneriral??? Pu, pu, pu, skraja da e!!! Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Вто Сеп 22, 2015 8:27 am

Тео напиша:Ubavo...Ako evoluiraat vo makedonci togash mozheme da im go dademe grujo za premier...Epten kje im trgne... Twisted Evil
Seksi edukacija - Page 4 2hd486e


Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Сре Сеп 23, 2015 6:02 pm

Ajde, dosta prazni muabeti...Eve ja novata lekcija...

Знаете ли што помислува таа кога прв пат ќе го види вашиот пенис?

Секој маж барем еднаш се прашал што помислила неговата партнерка кога прв пат го видела неговиот пенис. Одговорите би можеле да ве изненадат, но и да ве насмеат.

Темновиолетова боја
Многумина на прв поглед ги запрепастува оваа нијанса на темновиолетова боја, а многу жени ќе се сложат дека не виделе таква нијанса никаде на друг дел од телото. Ваквата боја може да биде знак на екстремно возбудување, така да ретко кој останува рамнодушен, пишува mensfitness.com.

Магична печурка
Пенисот се разликува од друг пенис по големината, должината, бојата, но и по обликот. Има и такви кои ги краси прилично голема главичка во однос на остатокот, а овој облик често ги потсетува жените на печурка.
Потребна му е депилација
Освен што делува неуредно, пуштањето на срамните влакна не е пожелно, Освен тоа, доколку барем малку ги скратите, пенисот ќе ви изгледа поголем, а со тоа се согласуваат и бројни жени.

Чист е
Секоја жена сака маж на кој хигиенските навики му се на ниво, а кога ќе ги спуштите гаќите низ глава и поминува мисла – ах, како е мазен, свиленкаст, па уште мириса на чисто – нема шанса да ве одбие.

Совршено пакетче
На некои мажи им се прилично незгодно да се соблечат пред партнерката, а без причина се оптоваруваат со големината на својот пенис. Но, доколку партнерката му додели комплимент на вашето „пакетче”, тоа веројатно и го мисли.

Изненадување
Пенисите на некои мажи можеби не изгледаат моќно на прв поглед, но кога ќе почне акцијата – следува изненадување. Иако можеби на прв поглед на се докажал, неговата можност за растење е завидувачка, а тоа ќе ја израдува секоја жена.

Крив е
Тешко дека некој пенис е целосно рамен, но има и такви кои видно се накривени лево или десно.

Преголем е
Иако многу мажи сонуваат за тоа да имаат голем пенис, но ова не е баш најдобро. При поглед на преголем пенис, на жените нема да им излезат очите од среќа, туку од страв, а низ глава ќе им се мота "преголем е".

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 9:56 am

I najnovata lekcija koja veruvam kje im se dopadne na site...

Пијте ракија за подолг секс!

Seksi edukacija - Page 4 Rakija-10324

Кој вели дека треба да се консумира виски за да ни паднат предрасудите и да бидеме отворени во кревет. Вискито е премногу скап стимулатор, а и неговите предности се премногу контроверзни. Од вискито наутро боли глава, за разлика од квалитетната ракија, која, освен тоа што се препорачува за здравјето да се косумира во умерени количини, може да го продолжи меракот под чаршафите.

Ракијата е особено важна за мажите што страдаат од чест проблем со прераната ејакулација.

Старите кучиња во сексуалниот занает знаат дека гроздовата ракија умее да нè наполни со доволно енергија што се ослободува постепено до постигнувањето на сексуалниот врв, пренесе порталот „Всекиден“.

Се разбира, нека не ви стане навика. Сè што е повеќе од умерено, може да предизвика последици.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:34 pm

A sega kje dobiete objasnuvanje zoshto zhenite stenkaat za vreme na seksot...

5 причини зошто жените стенкаат за време на сексот

Ако сте маж, сигурно барем еднаш се имате запрашано зошто партнерката испушта звуци додека сте во кревет. Од задоволство, од болка или нешто трето?

Seksi edukacija - Page 4 Screen-shot-2015-09-07-at-7-09-55-pm

Ова се 5-те најчести причини:

1. Рефлексна реакција на задоволството

Жените испуштаат одредени звуци во сите ситуации кои им овозможуваат задоволство. Пример, кога тонат во када полна со пена, исто така имаат одреден звук и воздишка која ја испуштаат.


2. Реакција на болка

Со ова треба да внимавате. Ако мажот е премногу груб, стенкањето е обично проследено со непријатно грчење. Затоа, обрнете внимание пред да ја повредите.


3. Зголемување на своето возбудување

Сексот секогаш е пожежок кога вклучува звуци. Дали така ни наложиле порно филмовите или пак тоа е само некое непишано правило, не се знае.


4. Му помагаат на мажот да доживее оргазам

Истражувањата покажале дека жените се убедени дека преку стенкањето му помагаат на партнерот да доживее оргазам. Затоа кога мажот е при крај на задоволството, женските воздишки се засилуваат.


5. Тишината убива

Верувале или не, жени преферираат стенкање затоа што сè им е подобро од непријатната тишина која може да настане.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 11:07 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 4:38 pm

Нешто што сигурно не сте го знаеле.

Дали сте знаеле: Жената доживува дури 9 различни оргазми?!

1. Клиторален оргазам

Овој вид оргазам го доживува скоро секоја жена, а некои жени можат да доживеат само ваков сексуален финиш. Сексуалните терапевти советуваат партнерот со кружни потези да го масира клиторисот за жената да дојде до оргазам. Исто така, добредојдена е и оралната стимулација.

2. Вагинален оргазам

Вагинален оргазам е оргазам кој се постигнува со стимулација на Г-точката. Тој започнува во вагината и останува фокусиран во долниот дел на карлицата. Во овој вид сексуален финиш се вклучени матката, карлицата, па дури и анусот. Спремете се за барем 20-25 минути акција бидејќи овој оргазам побавно се постигнува.

3. Оргазам со стимулација на Г-точката

Г-точката се наоѓа на врвот од ѕидот на вагината, а нејзината стимулација создава неизмерно задоволство. Најголеми шанси за стимулирање на Г-точката за време на пенетрацијата има доколку партнерот пенетрира одзади. Секако, секогаш може да се стимулирате со рака. Овој вид оргазам исто така е познат по женската ејакулација.

4. Оргазам на А-точката

Како за Г-точката, така и за А-точката голем број луѓе не веруваат дека постои. Ваквиот оргазам воглавно се доживува кога сте навистина поврзани со партнерот или со помош на некои техники од тантричкиот секс.

5. Мешан – двоен оргазам

Овој вид оргазам подразбира истовремено доживување вагинален и клиторален оргазам, а може да трае дури 15 минути. Ако сакате да доживеете ваков сексуален финиш, мора многу да се потрудите околу предиграта затоа што жената мора силно да биде возбудена и релаксирана за да може да доживее двоен оргазам.

6. Длабок оргазам

Т.н. „длабок“ оргазам може да се доживее со стимулација на деловите сместени во најоддалечената точка на задниот дел од ѕидот на вагината, во близина на матката. Сексуалните терапевти велат дека ваквиот оргазам најдобро се постигнува со рачна стимулација.

7. Оргазам кој се постигнува со вежбање

Не е познато дали ова е трик за да се натераат жените да вежбаат, но некои стручњаци тврдат дека преку напорно вежбање може да се достигне оргазам.

8. Оргазам на кожата

Верувале или не и ваков постои. Знаете за она чувство кога слушате одредена песна или некој ви го бакнува вратот и целосно се наежувате? Е тоа чувство спаѓа во сексуалните возбудувања. Иако трае многу кратко, сепак не треба да се занемари.

9. Ментален оргазам

Некои жени користат комбинација од вежби за дишење и сексуални фантазии за да постигнат ваков оргазам, а други ги користат мускулите на карлицата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by osa on Пон Окт 05, 2015 5:41 pm

profesore ubavo si pishal ...a objasnuvanje ....a slikichki kamu ???? mislam deka i kiBik zatoa bega od chasovi ...ne mu e interesno ...neshto ne mu e jasno ,a objasnuvanje so SLIKICHKI nema ...i kako da nauchi ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 4 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот