Od EU i NATO

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Саб Aвг 17, 2019 6:39 pm

Антиметаболата е многу постара и е адаптација на „секоја држава има своја армија, само во Прусија армијата има своја држава“. А Прусија одамна не постои. Не знам дали си уште пубертетлија или си бил во времето пред да дојде Груевски на власт или можеби, не дај Боже, имаш проблеми со помнењето, или се правиш дека не знаеш дека одлука за споменик на Александар Македонски донесе собранието на Скопје во времето кога СДСМ со Пенов беше на власт. Кога и вие како и сите Македонци ја почтувавте целата македонска историја. Пред да ја свиткате кичмата по наредба на Заев.

https://republika.mk/vesti/makedonija/ah-be-sdsmovchinja-spomenik-za-aleksandar-makedonski-vo-centarot-na-skopje-izglasa-sdsm-koga-bea-mnozinstvo/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5393
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Саб Aвг 17, 2019 9:21 pm

Тоа не го прави твојот оФчар Жмицко помалку папагал и плагијатор.
luxor
luxor

Број на мислења : 4826
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Нед Aвг 18, 2019 8:41 am

Начинот на изразување на професорот Мицковски и амнестираниот криминалец Заев не може да биде на исто ниво. Зошто вашиот портпарол лажеше дека наводно Мицковски бил во Словенија за да го спречи приемот на Македонија во НАТО и ЕУ. Колку знам словенечкото СОбрание го ратификуваше договорот со НАТО и тоа би требало да биде готова работа. Да не некоја од земјите што го нема ратификувана договорот нема тоа да го направи додека криминалците не се тргнат од власт.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5393
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Нед Aвг 18, 2019 9:05 am

Излези му од шупак бе, твојот „професор" е кутриот асистент на татко му. Ете такоб ве води. И после оФци, е па оФци.
luxor
luxor

Број на мислења : 4826
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Нед Aвг 18, 2019 3:34 pm

А што бил Заев. Чирак на братучедот Трајче, ако така изгледаат работите во твојот виртуелен свет, што би рекле поглед од (да употребам твој стил на изразување за да ме разбереш) СДСМ-муртински поглед од шупакот на Заев или Ахмети.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5393
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 3:52 pm

Namali glupokja i prvo informiraj se ako sakash da diskutirash za nekoja tema ili lichnost.
Teo
Teo

Број на мислења : 4407
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 4:35 pm

Не знам од чиј пореметен ум потекнува тоа Жмицко, па да се информирам. Уште помалку сакам да се информирам околу нечиј шупак. Во моментов за жал, информирај се ако не ми веруваш, не води Заев. Кој ќе не води понатаму ќе одлучиме на избори. Многу веројатно наскоро. Можно е дека моите предвидувања за избори на пролет ќе бидат превише песимистички за некој што сака избори, односно дека може да се случи да бидат и две годишни времиња порано.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5393
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 6:41 pm

Dobro kje me poslushash i kje namalish glupokja ili kje prodolzhish da se glupirash? Kakva vrska ima kumot na Zhmicko so biografijata na Zaev?
Teo
Teo

Број на мислења : 4407
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Вто Aвг 20, 2019 8:12 pm

Сите фашисти (таталитарци општо кажано) тие што не мислат како нив, поточно кажано како нивниот лидер ги сметаат за глупи. Кога ќе почнеш да размислуваш со своја глава ќе се увериш дека многумина од тие што ги сметаш за глупави се поумни од Зоран Заев, Али Ахмети, Амди Бајрам или Катица Јанева или некој друг што сега ги сметаш за најумни. Ако мислиш дека сум глуп затоа што си губам време со луѓе што не можат да прифатат дека некој може да размислува различно од нив, можеби си во право. Не сум размислувал за тоа прашање.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5393
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Сре Aвг 21, 2019 3:51 pm

Mislam deka si glup zatoa shto ti se obiduvash da kazhesh shto mislam jas. Ochigledno e.
Teo
Teo

Број на мислења : 4407
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by OPOZICIONER on Вто Сеп 10, 2019 4:05 pm

Milososki samo ostava vpecatok deka nesto e upaten, inaku tapa.

Хан отпадна, за регионот и проширувањето на ЕУ ќе одлучува поранешниот унгарски министер за правда во владата на Виктор Орбан и негов близок соработник- Ласло Трочани.

https://kanal5.com.mk/articles/388799/ungarecot-trochani-go-nasleduva-han-na-pozicijata-evrokomesar-za-proshiruvanje

Od EU i NATO - Page 12 Img_2014

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Сеп 11, 2019 9:49 am

Комесарот за проширување останува од поранешната Австро-унгарија. Австриецот Јоханес Хан треба да биде заменет со Унгарецот Ласло Трочани, од партијата на Виктор Орбан. Колку ќе биде добро тоа што еврокомесарот доаѓа од земја во која судот има утврдено дека во Македонија се врши политички прогон, ќе покаже времето. Добро е што ставот на ВМРО е дека поради криминална власт не треба да се казни македонскиот народ, кој подоцна, на изборите, сам ќе ја казни власта, и дека треба да добиеме датум за преговори и покрај се.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5393
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Сре Сеп 11, 2019 4:15 pm

Od kaj i da e, Antonijo pak lazhel. A vie ste popushile kako shto pushite kaj strancite so sila da ve fonesat na vlast.

Od EU i NATO - Page 12 Img_2038
Teo
Teo

Број на мислења : 4407
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Bosonoga on Чет Сеп 12, 2019 1:00 pm

Crepovite ke puknat od maka sto Makedonija odi napred.

Чешкиот Парламент денеска го ратификуваше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. На седницата присуствуваше и претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/30160509.html
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 711
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Today at 5:00 pm

Kako se cini se poizvesno e deka dobivame datum za pregovori.

Od EU i NATO - Page 12 Img_2016
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 382
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Today at 6:25 pm

Небањатите во шок.

Od EU i NATO - Page 12 Img_2039

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 518
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Today at 7:24 pm

Не беше ли Шведска земјата во која судот пресуди дека кај нас се врши политички прогон?
Интересна е и изјавата на бугарскиот претседател што може да се оцени како ултиматум дека ако не ги прифатиме сите нивни уцени, нема да имаме поддршка за членство во НАТО. Даден ни е и рок за прифаќање на ултиматумот од еден месец, односно до самитот на Советот на Европа на кој треба да се одлучува дали бадијала станавме северни соседи на Македонија (која е Грчка според северџаните, нели?).

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5393
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 12 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот