Od EU i NATO

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Пон Окт 21, 2019 4:00 pm

Ne ti go osporuvam pravoto da se grizhish za shto sakash. A za vlez vo NATO i EU so promena na ime i istorija obrati se kaj Zhmici. Prashaj go zoshto dade 8 pratenici i zoshto ne kazhe deka ako dojde na vlast kje gi ponishti dogovorite so grcite i bugarite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by osa on Пон Окт 21, 2019 9:02 pm

kako ke kaze koga toa se ratifikuvani dogovori i nemoze da se ponishtat ....grkot gi izlaza grcite deka ke go ponishti dogovorot i gledaj nema shansa ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14782
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Вто Окт 22, 2019 10:31 am

Teo напиша:Ne ti go osporuvam pravoto da se grizhish za shto sakash. A za vlez vo NATO i EU so promena na ime i istorija obrati se kaj Zhmici. Prashaj go zoshto dade 8 pratenici i zoshto ne kazhe deka ako dojde na vlast kje gi ponishti dogovorite so grcite i bugarite.
Пратениците беа украдени. Ако некој украде нож од мојот дом и убие некого , јас не сум соучесник во убиството. Сигурно е дека во иднина ВМРО ќе мора да внимава да не става на листи педери (како карактерна особина). Вклучувајќи ги тука и тие од коалиционите партнери како сега вашите Амди Бајрам или Чедомир Саздовски.
osa напиша:kako ke kaze koga toa se ratifikuvani dogovori i nemoze da se ponishtat ....grkot gi izlaza grcite deka ke go ponishti dogovorot i gledaj nema shansa ..
Преспанскиот договор е потпишан под притисок на САД за влез на Македонија во НАТО. Грција доби се што можеше да добие. Сега Бугарите го бараат истото за влез во ЕУ и ќе го користат ако некогаш добиеме датум за преговори при отворањето на поглавјата за образование, култура и други. Грците не може никогаш да добијат подобар договор за нив, што автоматски е полош за Македонија, затоа што будала како Заев може да дојде на власт само еднаш на неколку векови.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 9:25 am

Chestito praznik Trendafile...

Od EU i NATO - Page 14 Ehiukp12
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Окт 23, 2019 5:45 pm

Извини, каква врска имаат овие неколку фашисти со ЕУ и НАТО па си ги ставил на оваа тема. За разубавување на темата еве ти слика од советничката за комуникации со јавноста во министерството за финансии на Зоран Заев и Али Ахмети.

Od EU i NATO - Page 14 Ana-marija-768x503

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 5:51 pm

Kakov predavnik si ti, se otkazhuvash od tvoite prethodnici vmrovci. pa shto kur slavish denes dpsmne e formirana devedesetite. Neli vie ste naslednici na vmro. Eve vi gi prethodnicite. A tvojata mizoginija voopshto ne ti pomaga vo relativiziranjeto na predavstvata na tvojata partija niz istorijata.

Od EU i NATO - Page 14 Ehiukp12
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Сре Окт 23, 2019 6:12 pm

Мислам дека се повеќе заевисти, на кои им е поважна меѓународната заедница, тогаш предводена од Адолф Хитлер и Германија, отколку сопствениот народ. Во тоа време Бугарија имала потпишано безусловна капитулација на Русија, па не можело да има бугарска војска или полиција. Се работи за некоја фотографија на која и е дадено некакво популистичко значење за да се потврди заедничката историја со Бугарија што постои само во главата на премиерот во заминување.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 6:21 pm

Ti mozhesh da mislish i deka si pameten ama i dvajcata znaeme deka ne e taka. Eve ti go liderot ushte ednash. A podolu proglasot na tvoite prethodnici od vmro fashistiichka.

Od EU i NATO - Page 14 22211

Od EU i NATO - Page 14 002110
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Саб Окт 26, 2019 12:58 pm

Каде гледаш дека во прогласот е споменато ВМРО-ДПМНЕ или ВМРО во било кој облик. Дури и тогашниот лидер на ВМРО Иван Михајлов не бил како Заев и не ја прифатил понудата на Хитлер за македонска фашистичка држава затоа што не сакал поделби и братоубиствена војна. Нешто што на актуелниот премиер не му пречи. Во примеров што го наведуваш, а и во многу други нешта Заев е полош од Михајлов. Во прогласот потпишаните лажат како Заев дека германските војници се борат против српската власт. За време на целата германска управа во Србија имало заевистичка (квислиншка) влада на чело со Милан Недиќ.
Ме интересира што те поттикна германските фашисти да ги споменуваш на тема за НАТО и ЕУ?. Да не мислиш и ти како мене дека главна пречка за непримањето на Македонија во ЕУ е тоа што не сме имале квислинзи во доволен број за да формираат организација што ќе соработува со бугарските, германките и италијанските фашисти. Со исклучок на Албанците кои соработувале како балисти во војната. Или како гласачи на неуспешниот референдум и во други цели сега.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Нед Ное 10, 2019 5:10 pm

Првиот пат не добивме датум за преговори откако ги исполнивме условите за почеток на преговори со ЕУ затоа што на Грција и падна на ум да не ја почитува т.н. Времена спогодба. Во тоа криминално однесување беше поддржана од ЕУ и добивме дополнителен услов, да се правиме будали дека немаме договор со Грција и да преговараме одново со нови уцени и рекет.
По втор пат сега, откако го исполнивме и тој нов услов, повторно не добивме датум. Никој жив не знае дали е тоа поради несредени односи во унијата или поради тоа што Албанија не ги исполнила условите.
Не знам до кога ЕУ ќе си игра мајтап со нас, а ние ќе се правиме будали смртно вљубени во унијата и дека за нас не постои друг.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by EVITA on Нед Ное 10, 2019 7:59 pm

pola tost pametno pishuvash ,ama posle pa si zabegal

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 243
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Нед Ное 10, 2019 8:47 pm

Денес, по т.н. Мал Шенген разбрав дека немаме шанси за полноправно членство во ЕУ и дека за т.н. Западен Балкан се формира втора лига. Од божем лидери во регионот го добивме Вучиќ како лидер. Интересна колумна во ПлусИнфо во врска со ова
https://plusinfo.mk/мал-шенген-голем-вучиќ-за-еди-патики-з/?fbclid=IwAR3ZEC0D2-JT6KI9wsCW4c_YAH8Kd3sSlirxSkQwdqgfC038KYHbtY4AweA

Зошто друштвото со Кина, Русија или Турција да е полошо од тоа со Србија и Албанија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Пон Ное 11, 2019 4:14 pm

Не е ли точен назив за т,н, Мал Шенген во кој не носи Заев всушност Западно Балкански Резерват, во кој ќе се одгледуваат луѓе од кои успешните ќе бидат апсорбирани во земјите на ЕУ за нивни потреби? Во резерватот изгледа европејците ќе бидат заштитени од балканските дивјаци, а дивјаците ќе бидат заштитени од Русија, Кина, Турција и други земји што не ги сметаат за дивјаци. Што би рекле Западно Балканскиот Резерват треба да гарантира дека дивјаците ќе си останат дивјаци изолирани од нормалните цивилизирани европјани. Идентитетот ќе биде зачуван како тој на Индијанците, Абориџините и другите народи кои се под заштита на евроатлантската меѓународна банда.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 14 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот