Od EU i NATO

Страна 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Пон Ное 18, 2019 4:32 pm

Според последните информации новите цреши не се засадени од градот Скопје или општина Центар, туку се донација на вработените во ЕБОР. Благодарност до нив. Заклучокот е дека Шилегов ги исече дрвата, а ги вратија вработените во банката.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Пон Ное 18, 2019 4:57 pm

Важно се засадени што е успех на СДСМ. Лажевте кога тврдевте дека се сечат заради нов паркинг.
luxor
luxor

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Вто Ное 19, 2019 12:19 pm

Кој тоа рекол дека се сечат поради нов паркинг. Не лажеше ли Шилегов кога тврдеше дека градот ќе ги врати црешите. ЕБОР ве извади дека ако чекавме тендер црешите ќе се садеа по некоја година.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Вто Ное 19, 2019 4:10 pm

Не, не лажеше. ЕБОР ниту може ниту смее да сади дрвца низ Скопје како ќе им падне на памет. Значи градот е тој. А тоа што успеале да го направат тоа со донација без да трошат пари од граѓаните е успех кој само лудите дпне-оФци ги боли.
luxor
luxor

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Вто Ное 26, 2019 4:28 pm

Не сме просјаци да не можеме со свои пари да насадиме неколку дрвца.

Кога сме кај ЕУ може ли нормален човек да мисли дека со Артан Груби, неформалниот лидер на Шверцерите, како претседател на комисијата за европски прашања во Собранието побрзо ќе влеземе во ЕУ.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Пет Ное 29, 2019 10:24 pm

Makedonija pod vodstvo na SDSM i Zaev stana sila koja uchestvuva vo oblikuvanjeto na odnosite na NATO so Rusija.Od EU i NATO - Page 15 Img_2108
Teo
Teo

Број на мислења : 4670
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Саб Ное 30, 2019 6:51 pm

Teo напиша:Makedonija pod vodstvo na SDSM i Zaev stana sila koja uchestvuva vo oblikuvanjeto na odnosite na NATO so Rusija.Od EU i NATO - Page 15 Img_2108
Македонија под водството на СДСМ и Заев стана северна. Треба наскоро да стане членка на НАТО, а за ЕУ во моментов ништо не се знае. Пеналот што го одработи претходната власт, исполнување на условите за прием по што ни поставија нов услов договор за името со Грција, Заев не го претвори во гол и покрај тоа што даде многу повеќе од името.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC on Пет Јан 17, 2020 11:25 am

Небањатите во кома.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2158

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 690
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC on Пет Јан 17, 2020 8:56 pm

Ги приклучуваат на апарати.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2160

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 690
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот