Od EU i NATO

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Чет Сеп 13, 2018 8:27 pm

Веќе напишав дека нема потреба луѓето да се повикуваат на бојкот. Доволен е повикот секој да гласа по својата совест. Во секој случај доколку ВМРО промаши со неповикувањето на бојкот, на следните избори ќе гласам за Левица. Моја парија е Македонија. Без додавки.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC on Чет Сеп 13, 2018 9:13 pm

Тешко е кога твоите ќе ти го сместат нели? Ајде сега бојкотирајте.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 380
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Пет Сеп 14, 2018 8:37 am

ЌЕ бојкотираме. Кој сака се разбира, а сакаат многу. Ајде овде да забележам дека покрај доаѓањето на по неколку функционери од земјите од НАТО и ЕУ секој ден кои се возат во Мерцедесот што беше според вашата пропаганда изгребан од мачки, имаме уште еден интересен настан. Али Ахмети во Пласница прв пат јавно прозборе на македонски јазик. Ова можеби затоа што по договорот од Преспа Македонците и Албанците ќе имаат заеднички зборови. Имињата на местата во Грција ќе ги викаме како што присилно ги сменија Грците. Во Егејска Македонија од македонски во грчки, во Чемерија од албански во грчки.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo on Пет Сеп 14, 2018 10:54 am

трендафил напиша:ЌЕ бојкотираме. Кој сака се разбира, а сакаат многу.

Ne znam dali da ti se smeam ili da te zhalam, ama so ogled na rubljite so koi te plakjaat i koi sekoj den gubat od vrednosta mi ide da padnam od smeenje na tvoite tvrdenja...

Анкета во ВМРО ДПМНЕ: Членството против бојкот, но и против Договорот

Заменикот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ Петар Богоевски во интервју за 1тв, побара  да се има разбирање за одлуката на партијата„ која била исклучена од преговорите за името и како опозиција мора да ја критикува власта која не треба да глуми тримуфализам. Богоевски кажа и дека одлуката е одраз на различните мислења меѓу членовите на партијата кои биле потврдени и со партиска анкета. Според податоците на оваа анкета која ја направи ВМРО ДПМНЕ меѓу своите членови, во урбаните средини повеќе од 20 до 30 проценти од членовите на партијата се изјаснија дека  ќе гласаат „за“, во руралните средини овој процент е помал, а за бојкот се изјасниле незначителен број на членови и симпатизери. Но, одгромен број рекле дека не го прифаќаат Договорот – дека е лошо презентиран, има недостатоци, свои маани. И поради тоа што и јас не сум убеден во одржливоста на Договорот, јас ќе гласам против. Во таа шареноликост треба да се бараат причините за одлуките на партијата кои треба да се носат одмерено и внимателно“ кажа Богоевски.

https://novatv.mk/anketa-vo-vmro-dpmne-chlenstvoto-protiv-bojkot-no-i-protiv-dogovorot/
avatar
Teo

Број на мислења : 3798
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Саб Сеп 15, 2018 6:02 pm

Како не ти е срам да ни пренесуваш вести објавени од Саше Политико. Петар Богоевски е дел од деформаторите , платеници што се обидуваа, а изгледа се обидуваат уште да заработат некое евро од меѓународната банда (заедница) што сака да го укине македонскиот народ и од нас да створи нова нација веројатно почната од црпнувањето на сељакот Заев со цел да стане премиер и да се обиде да не укине.

Ме чуди како никој не напиша нешто за повикот на Заев за поткуп, односно бизнисмените да им дале бонус на вработените што ќе излезат на референдумот. Да видиме што ќе направи обвинителството за овој нов криминал на црпнатиот од село Муртино.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by luxor on Саб Сеп 15, 2018 7:35 pm

Мене не ми е јасно зошто ти упорно и без срам лажеш иако вистината на сите им е пред очи. Пред се, НОВА ТВ е медим во сопственост на Борјан Јовановски и Биљана Секуловска. Тврдењата не ги изнесува никаков новинар туку актуелниот заменик генерален секретар на дпмне Петар Богојевски и твоето мислење за него е релевантно како ланскиот снег. Еве го и видеото каде се што пренесува НОВА може да види и чуе лично од заменикот генерален секретар на дпмне.

avatar
luxor

Број на мислења : 3904
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил on Нед Сеп 16, 2018 8:02 pm

https://vmro-dpmne.org.mk/izvrshen-komitet

Човекот лажно се претставува. Зборува за историјата, дека ја имал порано таа функција, пред да го зачешаат доларите. Сега е можеби СЕВЕРЕН заменик генерален секретар.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3587
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by osa on Нед Сеп 16, 2018 8:58 pm

трендафил напиша:https://vmro-dpmne.org.mk/izvrshen-komitet

Човекот лажно се претставува. Зборува за историјата, дека ја имал порано таа функција, пред да го зачешаат доларите. Сега е можеби СЕВЕРЕН заменик генерален секретар.

na ova i jas ke se iznasmeam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13808
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by OPOZICIONER on Нед Сеп 16, 2018 9:08 pm

abe oni se spremni i sopstvenoto dete da go proglasat za tugo ,deka ne e nivno ,samo za da se spasat
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 439
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот