"TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Пет Jул 17, 2015 5:27 pm

sega ja dogledav reprizata od poslednata TOP TEMA na tv Telma za ovaa sezona ....povtorno ke zapochne so emituvanje ovaa emisija kon krajot na avgust ili pochetokot na septemvri ....spored mene zasluzuva da bide postirana i tuka ,za da ja slushne i onoj koj ja ima propushteno ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by tmoro on Саб Aвг 15, 2015 10:53 pm

Дали оваа МОНГОЛСКА ВЛАДА работи на тоа да ја затвори Телма како и А1?
http://www.dokaz.mk/telma-nitu-pregovara-nitu-ima-namera-da-se-prodade/

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by reiter on Чет Сеп 24, 2015 10:54 pm

кој гледаше вечерва Топ Тема со Гојко Јаковлевски?Некако не ме бендиса..врти врти па на ќоше...очекував прецизна стрелба кон натрапниците во дпмне...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Гостин on Чет Сеп 24, 2015 11:02 pm

Balansira...Ne zaboravaj deka Mane go brani pastirot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by reiter on Чет Сеп 24, 2015 11:06 pm

Тео напиша:Balansira...Ne zaboravaj deka Mane go brani pastirot...
затоа и се направи склеротичен кога го праша чом за него(за мане)...Ако е прав и сеуште верува во ВМРО(без дпмне) треба од прва и машки..ТОА И ТОА..ТАКА и ТАКА...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Сеп 24, 2015 11:09 pm

Staro zabegano drtalo! Nikako da ja kaze pravata vistina za VMRO: Polna usta patriotizam a najgolemi shtetocini za narodecot makedonski!
Se podmocal oti grujoliki ubavo go precekal (po devet godini ?!?!?) i drtaloto osetilo blaga toplina vo predelot na preponite, kakva sto ne osetil nanazad pola vek??!?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Чет Сеп 24, 2015 11:36 pm

Kalifu bravo za "sushtinata "na intervjuto ....
p.s. a demek ke pravat nekoe "krilo " so ovoj ...nekoj tret blok ...neshto takvo kako da slushnav i na TV 24 vesti neshto objasnuvashe kekenovski ,no ne go slushav vnimatelno ,pa zatoa prashuvam

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Чет Сеп 24, 2015 11:40 pm

reiter напиша:кој гледаше вечерва Топ Тема со Гојко Јаковлевски?Некако не ме бендиса..врти врти па на ќоше...очекував прецизна стрелба кон натрапниците во дпмне...

onaka na pominuvanje potslushnuvav ,no i nema shto da se slushne od ovoj .....kolku samo pluka/she po LJubcho ,a beshe stopati pocenet vo toa vreme otkolku sega

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by reiter on Чет Окт 15, 2015 10:38 pm

дел од вечерашната емисија на Телма Топ Тема каде гостин беше Зврлевски...
Зврлевски: Не реков за обвинителството на Катица Јанева дека е политичко напиша:
 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Zvrlevski-1-685x320
Јавниот обвинител Марко Зврлевски во вечерашното интервју на Телма тврдеше дека не ја нападнал и не ја опструира специјалната обвинителка Катица Јанева, не кажал дека специјалното обвинителство е политичко обвинителство, не знаеше која компанија стоела зад Телма телевизија, па дури и дека ако имал докази ќе подигнел обвинение и против Груевски и против Мијалков. „Не бранам никого. Јас верувам во Јавното обвинителство“, Зврлевски одговори на прашањето од водителот, дали како што кажал еден негов претходник е последната будала или последниот мохиканец кој ја брани оваа власт. Чомовски емитуваше снимка од бомбите на Заев од разговор меѓу Јанкуловска и Ставревски во која министерката Јанкулоска му кажува на министерот за финансии Зоран Ставрески дека му дала задача на Зврлевски да затвори постапка која се водела против Ставрески. Марко Зврлевски негираше дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска му се јавила за да интервенира за судски предмет. напиша:
http://a1on.mk/wordpress/archives/540278

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 15, 2015 10:42 pm

Rejter neznam kakv vpecatok ti dobi, vo odnos na TOP TEMA, ama jas ja gledav od pocetok do kraj i komecno po tolku godini go gledam Com u vistinsko izdanie!!! GO ZAKLA ZVRLETO!!!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 10:52 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Rejter neznam kakv vpecatok ti dobi, vo odnos na TOP TEMA, ama jas ja gledav od pocetok do kraj i komecno po tolku godini go gledam Com u vistinsko izdanie!!! GO ZAKLA ZVRLETO!!!! Twisted Evil

od koga nauchi bugarski ...stvarno si poliglot Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by reiter on Чет Окт 15, 2015 10:54 pm

гледав и јас но повремено имав прекин...на самиот почеток од емисијата чом беше во тесно и очигледно беше дека беше изненаден од присебноста и начинот на кој одговараше зврле.Зврле е топ.Токму и тоа што е топ зналец сметам дека нема да може повеќе да се извртуваат некои работи кога Кејти Јан ќе се стави во погон а со тоа и неговата професионална кариера ќе биде омаловажена.Кон крајот на емисијата неколку пати поентира чом иако недоволно беше спремен,барем да имало некој подготвителени прашања од некој експерт каде зврле би бил во тесно а вака се извлекуваше.Добро е што на некои прашања зврле ЈАВНО збореше со што може во наредниот период да се искористат од Кејти Јан.
Прашање е само точката на кршење на зврле,односно време каде тој нема да може да се провлекува со прашање на прашање а тоа ќе биде скоро.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 15, 2015 10:54 pm

Eeeeee sto si ti?! Laughing Edna bukva ke goltnam i odma blgarin me naprai Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 15, 2015 10:59 pm

Rejteru, Marko e non stop po rocista, sudenja, istragi........ pa e kako na svoj teren. Ama ako malku podobro ja poglednesh emisijata........ Chom go rasturi - "ko beba zvecku" ! Sto li ke pravi zvrle pred profesionalni istraziteli, ke vidime. Ili racuna na toa deka se toa dovcerasni negovi kolegi, Mad ke vidime............ne bi mu bil u koza......
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by reiter on Чет Окт 15, 2015 11:03 pm

[quote="Hamad bim Khalifa"]Rejteru, Marko e non stop po rocista, sudenja, istragi........ pa e kako na svoj teren. Ama ako malku podobro ja poglednesh emisijata........ Chom go rasturi - "ko beba zvecku" ! Sto li ke pravi zvrle pred profesionalni istraziteli, ke vidime.  Ili racuna na toa deka se toa dovcerasni negovi kolegi,  Mad  ke vidime............ne bi mu bil u koza......[/quote

па можеби не е касно да се пријави за заштитен сведок Smile ..ќе постигне каков таков договор со мали поволности кои нема да бидат од некое посебно значение Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 15, 2015 11:05 pm

Se slagam...... moze da go stavat za chato vo idrizbeg bibliotekata! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:17 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Eeeeee sto si ti?! Laughing  Edna bukva ke goltnam i odma blgarin me naprai Twisted Evil

ti za eden datum "cel mesec " mi zemash Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 15, 2015 11:25 pm

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Eeeeee sto si ti?! Laughing  Edna bukva ke goltnam i odma blgarin me naprai Twisted Evil

ti za eden datum "cel mesec " mi zemash Very Happy

Toa mi ostana od druzbata so NCD - izgubeniot Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:31 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Eeeeee sto si ti?! Laughing  Edna bukva ke goltnam i odma blgarin me naprai Twisted Evil

ti za eden datum "cel mesec " mi zemash Very Happy

Toa mi ostana od druzbata so NCD - izgubeniot Evil or Very Mad
ako si go izvadil okoto so vilushka ,nemoze da ja najde melnica .... Twisted Evil

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by reiter on Чет Окт 15, 2015 11:37 pm

pirat ..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 15, 2015 11:43 pm

A ubavo go sovetuvavne: pazi ko ke odish navecer po cigari - temnica, ovo,ono!....... etego, se izgubi...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Сре Окт 21, 2015 12:23 am

mnogu dobra "top tema" na telma ...gostin Jove Kekenovski ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Чет Фед 25, 2016 7:20 pm

TOP TEMA NA TV "TELMA " GOSTIN RADMILA SHEKERINSKA OD SDSM ...AJDE DA GLEDAME SIGURNO NEKOI RABOTI KE BIDAT POJASNI POSLE OVA INTERVJU

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by osa on Чет Мар 24, 2016 8:24 am

pak top tema ...gostin ilija dimovski ....bravo za nego ....e od ovoj treba da uchat vo SDSM kako se zboruva na intervju na TV ....i zamislete uspea duri i mene da me UBEDI deka nema nikakvi greshki vo izbirachkiot spisok ...ednostavno mu ja zatvori ustata na voditelot ...bravo dpmne ...bravo ile ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by reiter on Чет Мар 24, 2016 10:25 am

osa напиша:pak top tema ...gostin ilija dimovski ....bravo za nego ....e od ovoj treba da uchat vo SDSM kako se zboruva na intervju na TV ....i zamislete uspea duri i mene da me UBEDI  deka nema nikakvi greshki vo izbirachkiot spisok ...ednostavno mu ja zatvori ustata na voditelot ...bravo dpmne ...bravo ile ...
ако илија е толку убеден во она што бранеше зошто не прифати дебата со некој од спротивниот табор.Боби е само менаџер на емисијата ништо повеќе.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

 "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА - Page 2 Empty Re: "TOП ТЕМА" НА ТЕЛМА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот