AMNESTIJA

Go down

AMNESTIJA Empty AMNESTIJA

Пишување by Гостин on Саб Мар 14, 2015 6:29 pm

Po povod dvomesechnoto rabotenje na forumot Мelnica, i rekordot od nad 9 000 postovi, objavuvame delumna amnestija na baniranite...

Odbanirani se...

1. Kezhman velichanstveni

2. haskov

3. Jambo

4. Laba

5. Фири

Se nadevam deka ja nauchija lekcijata, i vo idnina kje gi pochituvaat pravilata na forumot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by reiter on Саб Мар 14, 2015 6:55 pm

Smile ..тоа значи памет у главата

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by osa on Саб Мар 14, 2015 7:04 pm

e da reiter pamet u glava ,mislam deka sega veke zavrshija fakultet "kaj bojo "
i ke bidat mnoguuuuu pokulturni

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by osa on Саб Мар 14, 2015 11:02 pm

се врати ли некој "амнестиран"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Гостин on Саб Мар 14, 2015 11:07 pm

Nikoj zasega...Duri ni zombiranoto papagalche haskov go nema...Shteta, a bash sakav da shupcham nekogo... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мар 15, 2015 9:03 am

reiter напиша:Smile ..тоа значи памет у главата

I dupe u za zid! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Laba on Нед Мар 15, 2015 2:06 pm

Опа. Ме одбаниравте?
а јас тоа сум била под "казна" Wink Smile
Бидејќи сте многу чудно друштво на чудаци, немам намера да пишувам на овој форум. Слободно може повторно да ме банирате.
Laba
Laba

Број на мислења : 41
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот http://www.abwa.org/pages/about-abwa

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Laba on Нед Мар 15, 2015 2:18 pm

Другпат, кога ќе си играте со луѓево , размислете малку, дека има и реални луѓе, кои не сакаат да изгледаат како идиоти затоа што токму некој, таков, сака да ги направи да изгледаат.


Уште не сум банирана? Laughing
Laba
Laba

Број на мислења : 41
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот http://www.abwa.org/pages/about-abwa

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by reiter on Нед Мар 15, 2015 2:19 pm

јас не се чуствувам местен ниту пак кодошен.Од толку години во ВМРО нема кој не ме знае а уште повеќе не ме боли уво дали сум кодошен(ова е одлика на новите членови кои дојдоа од ДА и отпадокот на СДСМ како и на старите методи на УДБА).Ич немам мака.Моите ставови и мислења се мои и јасно и јавно ги кажувам.Впрочем тоа е одлика на чесен ВМРО-вец да секогаш биде горд исправен и достоинствен а не да оправдува криминален ИК и премиер со речиси цела влада и биде носен-шетан без сопствена воља по митинзи или незнам каде за да си обезбеди минимални пари за живот од сопствениот вложен труд.
Лаба еднаш те замолив еве сега пак,остани на форумот и пишувај да размениме мислења и ставови,нема потреба од навреди и лични омаловажувања.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мар 15, 2015 2:21 pm

Opaaaa! Osa shto e ova? BOMBA No.11 ? Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Laba on Нед Мар 15, 2015 2:30 pm


Сега веќе немам интерес да пишувам, кога нема смисол.. За што тоа да пишувам, за опозицијата или позицијата?

Не мора мене да ме есапите воопшто- слободно банирајте, бришете.
Laba
Laba

Број на мислења : 41
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот http://www.abwa.org/pages/about-abwa

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by reiter on Нед Мар 15, 2015 2:44 pm

Laba напиша:
Сега веќе немам интерес да пишувам, кога нема смисол.. За што тоа да пишувам, за опозицијата или позицијата?


ниту сум прикриен ВМРО-вец ниту пак ловам нешто друго.Едноставно ги читам различните размислувања и пишувам онака како што мислам дека е од мој аспект.Ништо нарочно од ловење или разни приказни.Можеш да пишуваш за што сакаш и за кого сакаш ако тоа ти е воља  и имаш нешто да кажеш за или против како слободен граѓанин под ник Лаба.Но не прифаќам да груевски ја води партијата и од причини за кои сум пишувал по форуми а се познати моите ставови го подржувам Љубчо Георгиевски.Не оправдувам никој па и него ако се огрешил од законот.ВМРО е била и пред него и ќе биде и после него само што Груевски тоа не може да го свати или одбива да го прифати како реалност.Последиците сам ќе си ги носи.Флоровски во еден разговор тоа многу убаво ми го рече..ВМРО е како мастодон,ако подзастанеш ќе те прегази.Подзастанеш сега има значение ако го манипулираш ВМРО-,Мастодонот сигурно ќе те прегази..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мар 15, 2015 7:30 pm

Jas mislam deka Laba e totalno vo greshka.
Mene Osa mi e od pododamna sumljiva, ama ne kako dpmne-agent tuku kako agent na stranski tajni sluzbi!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Laba on Пон Мар 16, 2015 11:19 am

Не знам колку е во ред да се закануваш, од позиција модератор или администратор, што и да си. Но тоа си е твое право и немам намера ниту желба да ти се мешам во лончињата.


Laba
Laba

Број на мислења : 41
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот http://www.abwa.org/pages/about-abwa

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Laba on Пон Мар 16, 2015 11:24 am

Немам јас ништо против форумов. Не мора да ми наметнувате такво "алиби" со закани и предупредувања.
Laba
Laba

Број на мислења : 41
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот http://www.abwa.org/pages/about-abwa

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Гостин on Пон Мар 16, 2015 1:49 pm

Laba e trajno banirana od forum...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мар 16, 2015 7:19 pm

Teo напиша:Laba e trajno banirana od forum...
Shteta, a samo sto se zagrea! Taman da zamavne so frlanje bombi - ja sosekovte! Ic ne e fer, bashka beshe se poubedliva i pocna da go zgolemuva interesot! ..... Aj ne e vekje tuka pa nema smisla da pishuvam za nekoj vo treto lice.....A BASH I SE SPREMAV! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Гостин on Пон Мар 16, 2015 7:26 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
Teo напиша:Laba e trajno banirana od forum...
Shteta, a samo sto se zagrea! Taman da zamavne so frlanje bombi - ja sosekovte! Ic ne e fer, bashka beshe se poubedliva i pocna da go zgolemuva interesot! ..... Aj ne e vekje tuka pa nema smisla da pishuvam za nekoj vo treto lice.....A BASH I SE SPREMAV! Evil or Very Mad

Za... Question Question Question

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мар 16, 2015 7:31 pm

Za u AKCIJA! Bash mi faleshe simpaticna zenska osoba so naocarcinja, od tipot na Lara Kraft ...za u HAREM! Laughing
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Гостин on Пон Мар 16, 2015 7:34 pm

Ostaj bre...Kje ti napraveshe razdor vo haremot...Podobro dojdi u meana...Cucite se uchtivi, plus i prijatelski raspolozheni...Te chestam konjak...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мар 16, 2015 7:39 pm

Letam!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

AMNESTIJA Empty Re: AMNESTIJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот