Македония нема шанси за влез во ЕУ

Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by хан Ацо on Сре Мар 18, 2015 9:31 pm

Зошто?Зато што Грция никогаш нема да прифати дел од ЕУ да стане држава коя се обидува да користи грчката античка история како своя.Антиквизацията е най големиот грев на ДПМНЕ спрема Македония.Шансите на македонците за ЕУ са или поединечно со бугарски пасоши,или ако Македония стане дел од Србия.Се види дека србоманската влада на Груевски я влече Македония одново под србска чизма.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by tmoro on Сре Мар 18, 2015 10:40 pm

хан Ацо напиша:Зошто?Зато што Грция никогаш  нема да прифати дел од ЕУ да стане држава коя се обидува да користи грчката античка история како своя.Антиквизацията е най големиот грев на ДПМНЕ спрема Македония.Шансите на македонците за ЕУ са или поединечно со бугарски пасоши,или ако Македония стане дел од Србия.Се види дека србоманската влада на Груевски я влече Македония одново под србска чизма.

батка Ацо,кога ке паднит оваа злосторничка влада Македонија ке влезит во Еу и Нато без проблеми.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Гостин on Сре Мар 18, 2015 11:21 pm

Aco, nemoj bre...Deka antikvizacijata e glupost znaeme...No toa ne e nereshliv problem...Zhelbite za vlez so bugarski pasoshi ili kako del od Srbija kje vi ostanat neostvareni...Osven ako na kraj ne izleze deka Bugarija e taa koja ne saka Makedonija da stane chlenka na EU i NATO...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мар 18, 2015 11:23 pm

Hanaco intimno saka da ne pobugarchat... ama toa nema javno da go priznae! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Гостин on Сре Мар 18, 2015 11:25 pm

Kalifu, ako se dogovorime za ime koe nema da zadira vo identitetot i jazikot, Grcija kje popushti...Togash se mozhni dve opcii...Bugarija da gleda mirno kako vleguvame vo EU, ili, ako imaat zadni nameri konechno da go pokazhat vistinskoto lice...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Гостин on Чет Мар 19, 2015 10:30 am

Хацон, не ми се верува дека си тргнал по умот на Пат...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Гостин on Чет Мар 19, 2015 11:14 am

Tоа се само пусти желби на бугарите. Како и секогаш сакаат некој друг да ја заврши работата место нив. Не смеат тие да го блокираат влезот во ЕУ, затоа што продаваат лажно братство, па со задоволство и помагаат на Грција да го прави тоа. Толку се злобни, што повеќе би сакале да станеме дел од Србија, отколку да бидеме независна држава. Залудни се бакнувањата дупе на грците од страна на официјалните бугарски политичари. Прагматици какви што се, грците ќе прифатат договор кој би бил во интерес и на двете земји. А бугарите ќе останат со прстот во устата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Македония нема шанси за влез во ЕУ Empty Re: Македония нема шанси за влез во ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот