IN MEMORIAM

Go down

IN MEMORIAM

Пишување by Гостин on Нед Мар 22, 2015 5:35 pm

Почина бугарскиот олимписки првак Добрев

Олимпискиот шампион во кревање на товар од 2004 година, Бугаринот Милен Добрев почина на 35-годишна возраст, соопшти бугарското министерство за внатрешни работи.- Добрев е пронајден мртов во својот стан во Пловдив. Нема траги на насилство и причините за смртта сеуште не се познати“, изјавила за Ројтерс портпаролката на бугарското МВР.
Добрев во 2004 година во категоријата до 94 килограма го освои златниот медал на Олимписките игри во Атина, тој во кариерата има две титули европски првак, а во 2003 година во Ванкувер стана светски шампион.
Кариерата ја завршил во 2008 година.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот