Алергија

Go down

Алергија

Пишување by Гостин on Чет Мар 26, 2015 11:54 am

Напиток кој ги спречува пролетните алергииПролетните алергии се честа и непријатна појава, и ретко можат да се излекуваат на природен начин, но сепак е можно нивно спречување.

Сите кои имаат проблеми со пролетните алергии можат да ги олеснат симптомите со пририоден напиток.

За подготовка потребни се: еден морков, два поголеми портокала, половина краставица, 5-10 листови нане, 20 грама свеж корен од ѓумбир.

Сите состојки треба добро да се измијат и излупат, а потоа се ставаат во блендер.

Портокалите го заштитуваат имунолошкиот систем бидејќи се одличен извор на витамин Ц, нането е одлично природно инхалаторно средство за респираторниот систем, кој најмногу страда во пролет. Ѓумбирот ги намалува главоболките, кои можат да се појават како резултат на често кивање, а освен тоа е и моќен антиоксиданс.

Доволна доза од овој напиток е една чаша дневно, која треба да се испие наутро пред појадок.

http://grid.mk/read/news/509930673/9804349/napitok-koj-gi-sprechuva-proletnite-alergii

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот