Охрид на работ на уништување

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Sotir on Пет Јун 12, 2015 12:00 am

brej, za ohrid tema otvorifte, oti vi e maka so go izgubifte?
ako, de ke vi mini haha.
vodana i pesokon ne se vasi tie se makedonski, badijala vo zito kakol barate,i so vas i bez vas voda ke teci sonce ke grej.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo on Пет Јун 12, 2015 12:29 am

Sotir напиша:brej, za ohrid tema otvorifte, oti vi e maka so go izgubifte?
ako, de ke vi mini haha.
vodana i pesokon ne se vasi tie se makedonski, badijala vo zito kakol barate,i so vas i bez vas voda ke teci sonce ke grej.

Да пошо има Охригани на форумов, кои ете на пример ги живеат најлошите години....
Сотире јас лично бев против Петрески да добие втор мандат, бев против Бакрачески.....ама партиите решија така јас не гласав иако Охриганец ниту во 2007 ниту 2013..........пошто мислев дека од тие дрвца не биваат свирчиња.........

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин on Пон Јун 15, 2015 4:21 pm

Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo on Пон Јун 15, 2015 10:21 pm

luхor напиша:Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/

Јас бидејки сум повеке во Скопје немам...ама ако имам ке кажам...а уствари што очекувавте од човек на кого жена му не му дава, не па народ ке носи.....

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro on Пет Јун 26, 2015 7:56 pm

luхor напиша:Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/
овие биле информациите
http://www.dokaz.mk/tsvetko-grozdanov-go-zakopa-bakrach-zaedno-so-kriminaletsot-reketar-sasho-denesovski/

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo on Пет Јун 26, 2015 9:38 pm

tmoro напиша:
luхor напиша:Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/
овие биле информациите
http://www.dokaz.mk/tsvetko-grozdanov-go-zakopa-bakrach-zaedno-so-kriminaletsot-reketar-sasho-denesovski/

Со ова почнуваат да ми се домотаваат енкои приказни..појасно ми станува.....

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro on Пет Јун 26, 2015 10:33 pm

defo напиша:
tmoro напиша:
luхor напиша:Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/
овие биле информациите
http://www.dokaz.mk/tsvetko-grozdanov-go-zakopa-bakrach-zaedno-so-kriminaletsot-reketar-sasho-denesovski/

Со ова почнуваат да ми се домотаваат енкои приказни..појасно ми станува.....
Мислам дека втора година гимназија учеа заедно ?

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro on Чет Окт 15, 2015 11:06 pm


tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro on Пон Фед 01, 2016 7:58 pm

http://publicitet.mk/na-minuvanje/item/1598-mile-hristoski-od-ohrid-i-na-78-godini-ne-se-otkazhuva-od-sportuvanjeto

Миле-моч ,секоја чест,ама многу строг беше како професор по физичко.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo on Пон Фед 01, 2016 10:17 pm

Заеби тоа тморо, тоа е за верувај или не...
види што ни прават во Охрид:
-МОРСКАТА ПЛАЖА КАЈ ЛАГАДИН ЌЕ ГО УДАВИ КРАПОТ
и види, ем шути, ем се закануваат со кривични пријави......
-Општина Охрид: Со невистини се напаѓа градот зошто 6-7 фамилии сакаат ексклузивно право над плажата во Лагадин

Пази ТМОРО, некој во Охрид сака да направи ново Скопје 2014, не водејќи грижа за природата, природните убавини, биодиверзитетот.

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro on Вто Фед 02, 2016 7:55 am

defo напиша:Заеби тоа тморо, тоа е за верувај или не...
види што ни прават во Охрид:
-МОРСКАТА ПЛАЖА КАЈ ЛАГАДИН ЌЕ ГО УДАВИ КРАПОТ
и види, ем шути, ем се закануваат со кривични пријави......
-Општина Охрид: Со невистини се напаѓа градот зошто 6-7 фамилии сакаат ексклузивно право над плажата во Лагадин

Пази ТМОРО, некој во Охрид сака да направи ново Скопје 2014, не водејќи грижа за природата, природните убавини, биодиверзитетот.

Дали знајш кој сурати сакаат да го земат ЛАГАДИН?

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин on Вто Фед 02, 2016 8:27 am

Toj apasot Petrevski podobar da ne bese. Sega koga VMRO saka da go napravi Ohrid vrven turisticki centar vi preci. Neka propadne samo vie da ste na vlast.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин on Вто Фед 02, 2016 9:36 am

Vodna pista napravivte. Sega uste hidroavionot vi fali.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by ribar1 on Вто Фед 02, 2016 9:41 am

delmol напиша:Toj apasot Petrevski podobar da ne bese. Sega koga VMRO saka da go napravi Ohrid vrven turisticki centar vi preci. Neka propadne samo vie da ste na vlast.

Велиш Петрески бил АПАШ,а ти Кур да ЛАПАШ,и да ги извадиш забите како Шанац,че ти биде боље.

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by трендафил on Вто Фед 02, 2016 10:21 am

Очигледно е дека модераторите имаат разбирање за специјалната положба на почитуваните колеги на форумов - симпатизери на партијата што е свесна дека ќе ги загуби и следните избори што ќе им биде 10ти, јубилеен пат, па дозволуваат недолично изразување. Не знам дали во новата општа болница во Охрид има и психијатриски оддел. Знам дека тие што добиваат инфаркт се третираат во Охрид. Не мора да се транспортираат за Скопје. Нешто што веројатно ни на сон не можеа да го замислат охриѓани во времето кога СДСМ беше на власт.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4545
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин on Вто Фед 02, 2016 10:35 am

Trendafile ti si pochituvan chlen na Melnica...Sekogash si bil korekten vo pishuvanjeto i bez ogled na nashite sprotivstaveni stavovi tebe nikoj na ovoj forum ne smee da te navreduva...Prviot shto kje se osmeli da go napravi toa lichno kje go baniram...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин on Вто Фед 02, 2016 4:14 pm

ribar1 напиша:
delmol напиша:Toj apasot Petrevski podobar da ne bese. Sega koga VMRO saka da go napravi Ohrid vrven turisticki centar vi preci. Neka propadne samo vie da ste na vlast.

Велиш Петрески бил АПАШ,а ти Кур да ЛАПАШ,и да ги извадиш забите како Шанац,че ти биде боље.

A zxnaci ti si petrevski. Od sto si mativoda i kriminalec tvoite na kongres ke te zakolea. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by ribar1 on Вто Фед 02, 2016 7:25 pm

delmol напиша:
ribar1 напиша:
delmol напиша:Toj apasot Petrevski podobar da ne bese. Sega koga VMRO saka da go napravi Ohrid vrven turisticki centar vi preci. Neka propadne samo vie da ste na vlast.

Велиш Петрески бил АПАШ,а ти Кур да ЛАПАШ,и да ги извадиш забите како Шанац,че ти биде боље.

A zxnaci ti si petrevski. Od sto si mativoda i kriminalec tvoite na kongres ke te zakolea. Twisted Evil

Тоа се само дпмнеовски лаги во кои само тие си веруваат.

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo on Вто Фед 02, 2016 8:14 pm

tmoro напиша:
Дали знајш кој сурати сакаат да го земат ЛАГАДИН?

Не , ама баш би сакал да ја знам целата приказка.


Едно е тоа, друго, му влегоа на Охрид ангро уништување на целиот биодиферзитет, т.е негово нарушување кое може да има трајни последици не само по езерото него и по се околу него и во него. Историскиот момент на Охрид Петрески и Попче (двајцата екс градоначалници) го средија, Охрид ја нема етно цртата. Калетое своевиден ршум направено. Сега очигледно на ред е природата која многу потешко се враќа или најчесто не се враќа во првобитна состојба.
И сосема друга работа која Охриѓани и Охридското раководство не ја научија не е битен квантитет, него квалитет, во се па и во туризмот.

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот