Shpioni

Go down

Shpioni

Пишување by Гостин on Вто Мар 31, 2015 6:35 pm

Eve do kade ne donesoa pastirot i familijata...Padnavme podolu i od banana drzhavite vo Juzhna Amerika...

Смена на премиерката на Перу поради шпионирање на ривалите

Премиерката на Перу најверојатно ќе поднесе оставка откако Конгресот со мнозинство гласови ѝ изгласа недоверба поради обвиненијата дека шпионирала политички ривали.

За смена на премиерката Ана Хара Валаскез, која пред помалку од година ја презеде должноста, гласале 72 пратеници, додека 42 биле против.

Валаскез, која демантира дека ги шпионирала политичките противници, сега има обврска да му поднесе оставка претседателот Оланта Умала, кој има 72 часа за да ја прифати оставката.

Ова е една од најголемите кризи во претседателскиот мандат на Умала, од неговото стапување на должност во јули 2011 година, а, исто така, ова е првпат по половина век Конгресот да смени премиер.

Премиерката ја обвинуваат дека со помош на перуанската разузнавачка служба со години собирала податоци за истакнати бизнисмени, политичари, новинари, припадници на армијата, како и за членови на нивните семејства.

Валаскез, по обвинувањата, го отпушти директорот на разузнавачката служба и наложи детална истрага, демантирајќи дека некогаш наредила следење или користење на присобраните информации

http://a1on.mk/wordpress/archives/471513

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Shpioni

Пишување by osa on Вто Мар 31, 2015 6:39 pm

ajdeeee ,a tek kaj nas ???
ama iskreno gi razbiram ,
tolku mnogu imaat GRESHKI ,
i neznaat od kade da POCHNAT ....
so reshavanje na TOLKU GOLEMIOT PROBLEM

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13825
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Shpioni

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Мар 31, 2015 8:12 pm

GLEEEEDAJ GRUJO! GLEEEDAJ! I vo Peru imaat red i poredok, zakoni i ustavi..... e majmuni edni kaj ja odnesovte Makedonija - edna od najstarite civilizacii !!!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Shpioni

Пишување by Пат on Нед Апр 26, 2015 5:45 pm

Така е, како Индија сме. Е ок, сепак Индијците се пред нас во некои работи, на пример ги измислиле хеликоптерите уште пр.н.е.
avatar
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Shpioni

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот