Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shpioni

3 posters

Go down

Shpioni Empty Shpioni

Пишување by Гостин Вто Мар 31 2015, 18:35

Eve do kade ne donesoa pastirot i familijata...Padnavme podolu i od banana drzhavite vo Juzhna Amerika...

Смена на премиерката на Перу поради шпионирање на ривалите

Премиерката на Перу најверојатно ќе поднесе оставка откако Конгресот со мнозинство гласови ѝ изгласа недоверба поради обвиненијата дека шпионирала политички ривали.

За смена на премиерката Ана Хара Валаскез, која пред помалку од година ја презеде должноста, гласале 72 пратеници, додека 42 биле против.

Валаскез, која демантира дека ги шпионирала политичките противници, сега има обврска да му поднесе оставка претседателот Оланта Умала, кој има 72 часа за да ја прифати оставката.

Ова е една од најголемите кризи во претседателскиот мандат на Умала, од неговото стапување на должност во јули 2011 година, а, исто така, ова е првпат по половина век Конгресот да смени премиер.

Премиерката ја обвинуваат дека со помош на перуанската разузнавачка служба со години собирала податоци за истакнати бизнисмени, политичари, новинари, припадници на армијата, како и за членови на нивните семејства.

Валаскез, по обвинувањата, го отпушти директорот на разузнавачката служба и наложи детална истрага, демантирајќи дека некогаш наредила следење или користење на присобраните информации

http://a1on.mk/wordpress/archives/471513

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Shpioni Empty Re: Shpioni

Пишување by osa Вто Мар 31 2015, 18:39

ajdeeee ,a tek kaj nas ???
ama iskreno gi razbiram ,
tolku mnogu imaat GRESHKI ,
i neznaat od kade da POCHNAT ....
so reshavanje na TOLKU GOLEMIOT PROBLEM

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Shpioni Empty Re: Shpioni

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 31 2015, 20:12

GLEEEEDAJ GRUJO! GLEEEDAJ! I vo Peru imaat red i poredok, zakoni i ustavi..... e majmuni edni kaj ja odnesovte Makedonija - edna od najstarite civilizacii !!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Shpioni Empty Re: Shpioni

Пишување by Пат Нед Апр 26 2015, 17:45

Така е, како Индија сме. Е ок, сепак Индијците се пред нас во некои работи, на пример ги измислиле хеликоптерите уште пр.н.е.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Shpioni Empty Re: Shpioni

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот