Диви кучиња

Go down

Диви кучиња

Пишување by Гостин on Саб Апр 04, 2015 10:12 pm

Лисицата спаѓа во родот на кучиња. Тоа се мали и осамени, но успешни ловци. Ги има повеќе видови, и ја населуваат скоро целата земјина топка...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Саб Апр 04, 2015 10:15 pm

Црвена лисица. Многу прилагодлива. Живее во планини, пустини, па може да се види и во урбаните центри...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Саб Апр 04, 2015 10:16 pm

Сива лисица, живее во средна и северна Америка...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Саб Апр 04, 2015 10:16 pm

Арктичка лисица...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Саб Апр 04, 2015 10:18 pm

Пустнска (фенек) лисица. Најмала од сите видови. Живее во Африка...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Саб Апр 04, 2015 10:19 pm

Тибетска лисица.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пон Апр 06, 2015 12:12 pm

Азиско диво куче...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пон Апр 06, 2015 12:12 pm

Афричко диво куче...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пет Апр 17, 2015 10:22 pm

Бразилски волк со грива...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пет Апр 17, 2015 10:23 pm

Симиенски шакал од Етиопија...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пет Апр 17, 2015 10:24 pm

Златен шакал...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пет Апр 17, 2015 10:24 pm

Којот...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пет Апр 17, 2015 10:27 pm

Црвен волк...Во дивината е истребен...Прилагоден за живот во потоплите предели на САД...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пет Апр 17, 2015 10:29 pm

Arktichki volk...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Гостин on Пет Апр 17, 2015 10:29 pm

Evropski siv volk...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by osa on Вто Апр 21, 2015 10:07 pm

denovive ima akcija niz Skopje za zalovuvanje kuchinja !
se nadevam ke bide uspeshna celata akcija ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12916
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by reiter on Чет Апр 23, 2015 7:48 pm

Австралијско Динго...со години имаа забрана да се чува како миленик..мислам дека сеуште им важи забраната..


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диви кучиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот