ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Гостин on Чет Апр 16, 2015 6:58 pm

Фири е во право. Тупурковски е отсвирена виолина. Нема ниту способност ниту кредибилитет да биде дел од решението.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 7:58 pm

luxor напиша:Фири е во право. Тупурковски е отсвирена виолина. Нема ниту способност ниту кредибилитет да биде дел од решението.
Не памтим да сум пишал изопшто нешто за Тупурковски Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Апр 16, 2015 8:11 pm

Firi one DA CASTI!! Za dva dena dvesta posta a nula banovi! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:13 pm

Пуштил сум тема за причините за ова. Чесно кажано не знам зошто си го губим времето тука да пишувам со тройцата удбаши од воденица, ветерница и мелница кои се исти луге Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:14 pm

На вас барем ви плакят по цел ден да си чешате мадинята тука, а кай мене си е чисто губенйе на време Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter on Чет Апр 16, 2015 8:16 pm

Фири1 напиша:Пуштил сум тема за причините за ова. Чесно кажано не знам зошто си го губим времето тука да пишувам со тройцата удбаши од воденица, ветерница и мелница кои се исти луге Smile
кажи ги кои се тие...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:19 pm

Немам одговор. Да кажеме барем да си го напрегав мозокот да мислам нешто, а вака ништо.Можеби заебанцията , малко политика ме интересира, малко народопсихология, малко историяSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:20 pm

Верно дека и мегювременно си го тествам линуксот ама според мене треба да намалим малку Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter on Чет Апр 16, 2015 8:20 pm

Фири1 напиша:Немам одговор. Да кажеме барем да си го напрегав мозокот да мислам нешто, а вака ништо.Можеби заебанцията , малко политика ме интересира, малко народопсихология, малко историяSmile
се базикаш Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:23 pm

Ни наймалкуSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:25 pm

Ти например со што да си ми интересен? Прашам те зошто "етничкиот" македонец Ванче вели дека е Бугарин и без бугари Македония огин да я изгорел ти кютиш како некой да ти ставил ресет на процесорот :–)

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:27 pm

Имаше еден на воденица малко глупичок ама беше искрен" И майка и татко вика да беа бугари яс ке си бидам етнички македонец Smile)) Наполни ми душата Wink

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter on Чет Апр 16, 2015 8:38 pm

Фири1 напиша:Ти например со што да си ми интересен? Прашам те зошто "етничкиот" македонец Ванче вели дека е Бугарин и без бугари Македония огин да я изгорел ти кютиш како некой да ти ставил ресет на процесорот :–)
ако напишам што мислам за Ванче има косата да ти се дигне до таван Very Happy затоа поарно е вака...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:40 pm

Напиши бе да видиме шо ке ИЗМИСЛИШ не се плаши за моята косаSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:42 pm

И яс не го одобрувам, ниту ми е симпатичен како човек и метод на дейност оти поеке бугари од ВМРО е утепал одколку срби, не сакам да коментираш неговите методи, за етничката му припадност иде зборSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter on Чет Апр 16, 2015 8:43 pm

немаш ли коса - кељав си Smile ?фири славите ли ви таму у родната бугарија Ванче и Тодор?Споменик има ли од нив и каде?На кој ден ги славите,државен празник има ли за нив?Школи,болници има ли крстено на нив?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:46 pm

Не сум келяв бе, просто од некоя измислица или глупост кажана од тебе нема да имаш ни минимална шанса да ми я изправиш косатаSmile Инаку имаш гугал па напиши таму Тодор Александров да видиш што ке ти излезе, може уште еднаш да погледаш и послушаш единственото интервю телевизиско на Ванче Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter on Чет Апр 16, 2015 8:47 pm

Фири1 напиша:Не сум келяв бе, просто од некоя измислица или глупост кажана од тебе нема да имаш ни минимална шанса да ми я изправиш косатаSmile Инаку имаш гугал па напиши таму Тодор Александров да видиш што ке ти излезе, може уште еднаш да погледаш и послушаш единственото интервю телевизиско на Ванче Smile
знаев дека ќе ми спомнеше за видеото на Ванче..туку не ми одговори тоа што те прашав..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:47 pm

Бре да ебам за сообракяйките во Шабац знае поеке од србите мене ме праша како да сум во зимбзбве Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter on Чет Апр 16, 2015 8:49 pm

тешко ли е прашањето?да го сменам за друго? Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:51 pm

Нема ни да ти одговорим докле трепереш да отвориш бугарски сайт Smile Пишеш името, потоа булевард, училище или шо сакаш и гледаш стотиците резултати па ако сакаш си ги кликаш еден по еден. За Ванче нема толку ама той сравнително скоро умре.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:52 pm

Пак бегаш од прашанйето ми со глупости. Елементарно Уотсън Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 on Чет Апр 16, 2015 8:55 pm

Кажи бе зошто шефот на ВМРО тврди дека е етнички бугарин и Македония без бугари огин да я изгпори? Се продал? Измисли нешто Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter on Чет Апр 16, 2015 8:56 pm

Незнам што си запнал по мене да ти одговорам,еднаш ти кажав јас не сум историчар..ама ајде заради добрососедство ќе напишам онака како што мислам дека е.
Ванче е бил Македонец од Штип.Арно ама многу е бил тепан од србите а оти немало држава и закон на македонците да се заштити он е пребегнал у бугарија и станал македонски бугарин.Погодив ли или промашив.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter on Чет Апр 16, 2015 9:00 pm

фири кај фана сега...погодив или не..ако не од втора да пробам Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот