Jugonostalgija

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:33 pm

luxor напиша:Па не знам, сега скоро, оние од БАН тврдеа дека бугарската ДНК е иста со онаа на грчките и италијанските цигани.
Не бе пак не читаш. "Грците" се погрчените бугари од северна грция, а италианците се североиталиянците кои се потомци на словени (венети) и германци Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:35 pm

А бе Фири, во северна грција, сега, кога е правено испитувањето живеат населените од мала азија и северна африка. Само циган до циган.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:36 pm

luxor напиша:Убаво што така мислиш за граѓаните на Македонија што се изјаснуваат како Бугари.
Види сеа ти и патагонец да се изясниш за мене си бугарин по се освен по етикет. А важна е содржината Smile И шо ти сметат тие дека се изясниле како бугари? Да беа кажали дека се срби како тие изроди во србоманските села штеше да скокнеп од радост Smile Абе ние сега се срекяваме како некакви вонземяни. Яс и ти близо 70 години сме били почти 100% изолирани и сега се разбираме пак. Види ти чудо невидено. но ти си омрсен со омраза, на тебе уште татко ти и дедо ти се пумпени со омраза и глупости како исти яничари Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:38 pm

Фири1 напиша:
Види сеа ти и патагонец да се изясниш за мене си бугарин по се освен по етикет.

Нема шанса јас да сум грчко-италијански циган од северна африка. БАН вика оти тоа сте вие, што живеете во денешна Бугарија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:40 pm

Firi, beshe opomenat...Naredniot pat koga kje pochnesh so navredi kje bidesh baniran...

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Апр 15, 2015 6:43 am

Firi e nekoe malo cinovnice na shalter u posta od 2x2m2! Mu se uvlekue na shefot u shupak za da dobie pauza za cigari plus, a ovdeka na virtuelniov forum izigruva golem mudroser! Vistinata e deka dvete glavi mu se zakrzlaeni ..... so lupa nemoze da se vidat!
p.s. Bez navreda Firi....cista konstatcija! Bi trebalo da porabotish na karakterot, a za glavite - nema pomosh - ke mora da zivees so toa! Smile
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 7:08 am

luxor напиша:А бе Фири, во северна грција, сега, кога е правено испитувањето живеат населените од мала азија и северна африка. Само циган до циган.

А теа од Виножито какви са?Од Мала Азия или од С.Африка?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 8:13 am

Hamad bim Khalifa напиша:Firi e nekoe malo cinovnice na shalter u posta od 2x2m2! Mu se uvlekue na shefot u shupak za da dobie pauza za cigari plus, a ovdeka na virtuelniov forum izigruva golem mudroser! Vistinata e deka dvete glavi mu se zakrzlaeni ..... so lupa nemoze da se vidat!
p.s. Bez navreda Firi....cista konstatcija! Bi trebalo da porabotish na karakterot, a za glavite - nema pomosh - ke mora da zivees so toa! Smile
Нема потреба да си го опишуваш животот и да ПРОДОЛЖУВАШ да плукаш не по фактите туку по човекот кой ти ги кажува. Тоа е УШТЕ ЕДЕН ДОКАЗ дека немаш што да кажаш.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 8:14 am

luxor напиша:
Фири1 напиша:
Види сеа ти и патагонец да се изясниш за мене си бугарин по се освен по етикет.

Нема шанса јас да сум грчко-италијански циган од северна африка. БАН вика оти тоа сте вие, што живеете во денешна Бугарија.

Firi, ako samo ushte ednash mi spamirash i pishuvash off topici po ostanatite temi, navredish chlen na forumot ili upatish navreda kon makedonskiot narod, kje letnesh od forumot so brzina na svetlinata...

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 8:33 am

Фири,намали малку навредите те молим.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 8:41 am

Ке намалим се разбира, а тебе те нарекоа циганин па гледм не се осекяваш многу навреден? Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 9:02 am

Фири1 напиша:Ке намалим се разбира, а тебе те нарекоа циганин па гледм не се осекяваш многу навреден? Smile

Од бракьа не се навредувам.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:06 am

хан Ацо напиша:
luxor напиша:А бе Фири, во северна грција, сега, кога е правено испитувањето живеат населените од мала азија и северна африка. Само циган до циган.

А теа од Виножито какви са?Од Мала Азия или од С.Африка?

Што се буниш Хацоне? Ти веруваш во сите тие теории? Всушност, што мислиш ти, Бугарите се Словени или не?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 9:08 am

денеска ќе има по се изгледа II- полувреме Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:10 am

Не бе Реитер. Денес Хацон ќе ја изнесе својата теорија за потеклото на Бугарите. Знаејки го, очекувам здрава и аргументирана дискусија. Хацон не е од оние што тресат зелени.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:11 am

luxor напиша:
хан Ацо напиша:
luxor напиша:А бе Фири, во северна грција, сега, кога е правено испитувањето живеат населените од мала азија и северна африка. Само циган до циган.

А теа од Виножито какви са?Од Мала Азия или од С.Африка?

Што се буниш Хацоне? Ти веруваш во сите тие теории? Всушност, што мислиш ти, Бугарите се Словени или не?
А ти шо мислиш бе? Не е ли името македонец како и босанец географски поим претворен во националност около средината на 20 век? а пред тоа што биле-патагонци со бугарски училиштра и бугарска екзархия, па и донирале за бугарските цркви во Истанбул дури Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 9:11 am

luxor напиша:
хан Ацо напиша:
luxor напиша:А бе Фири, во северна грција, сега, кога е правено испитувањето живеат населените од мала азија и северна африка. Само циган до циган.

А теа од Виножито какви са?Од Мала Азия или од С.Африка?

Што се буниш Хацоне? Ти веруваш во сите тие теории? Всушност, што мислиш ти, Бугарите се Словени или не?

Всуштност словените са бугари Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:12 am

Убаво што мислиш така, но, можеш ли да го докажеш тоа?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 9:13 am

luxor напиша:Не бе Реитер. Денес Хацон ќе ја изнесе својата теорија за потеклото на Бугарите. Знаејки го, очекувам здрава и аргументирана дискусија. Хацон не е од оние што тресат зелени.

Яс сум на работа,немам време да пишувам Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:15 am

Како па нема ни еден изселеник од егейска и Вардарска Македония дошол пред српската и грчка окупация и да се изяснел како етнички македонец? Па тие се стотици иляди луге во Бугария и никой не ги силувал да менуват ништо. И таму си учеле во бугарското училиште и тука и таму во бугарската црква и тука и таму си биле Бугари и тука. Шо да менуват?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by хан Ацо on Сре Апр 15, 2015 9:15 am

luxor напиша:Убаво што мислиш така, но, можеш ли да го докажеш тоа?

Како беше-немам доказ,али тврдам Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:16 am

Кај вас не плаќаат за да не работиш ништо?!?! Веднаш доагај во Македонија. Имаме мал милион партиски паразити кои земаат плата а не работат ништо. Само треба да се зачлениш кај пастирот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:18 am

luxor напиша:Кај вас не плаќаат за да не работиш ништо?!?! Веднаш доагај во Македонија. Имаме мал милион партиски паразити кои земаат плата а не работат ништо. Само треба да се зачлениш кај пастирот.
Види бе вие немате и петинка од народот со ист менталитет и традиции. Тоа што ти си мислишп дека е откриено кай вас се практикува од децении кай насSmile Се е врзки и шуробаджанаштина, ке сум одел яс на село да видам како е во град. ай молам ти се Wink

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 9:28 am

luxor напиша:Не бе Реитер. Денес Хацон ќе ја изнесе својата теорија за потеклото на Бугарите. Знаејки го, очекувам здрава и аргументирана дискусија. Хацон не е од оние што тресат зелени.
на кого му веруваш,на фири или на ханот?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:30 am

reiter напиша:
на кого му веруваш,на фири или на ханот?

Му верувам за што?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот