Jugonostalgija

Страна 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:12 pm

Ааа шилето сака да ми наметне дека му се мешам во ВНАТРЕШНИТЕ работи? Оти го терам сам да си я види очигледната и ебена вистина за потеклото?Итар битер удбаш на две жолти Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:14 pm

Фири1 напиша:Ааа шилето сака да ми наметне дека му се мешам во ВНАТРЕШНИТЕ работи? Оти го терам сам да си я види очигледната и ебена вистина за потеклото?Итар битер удбаш на две жолти Smile
фири,поправи си го говорот..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:14 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Firi za toa sto te boli ima lek! Napij se ASPIRIN!
а ти како кажап "заболе ме за тебе" и тебе ли те боли нешто па ти треба аспирин? Smile Боли ме курот е ефмевизам за тоа дека воопште не ми е грижа за вас яничари скопени Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:16 pm

тие дека не знаат од каде потекнуват со сменетиот идентитет ке ми се борат за демократия и слобода Smile))))))))))))))))))

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:18 pm

Югоносталгичари ,а мене да ви кажам ме боли за Югославия.Дедо ми таму ги ослободувал и ебел еднаш и яз сакав втор пат, а таа кула од карти се сруши извнатре мамето да и ебам Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:20 pm

Од сите народи най-големите 'гословени беа одродените, етничките македонци. Во еден и ист век два пати се одродия Smile Колку проценти югословени се осекявале? Во пописот? 80 или 90%? Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:22 pm

И значи до пред нема и 25 години юго СЛОВЕНИ, а сеа антички? Утре какви сте предавници? Патагонци?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Апр 14, 2015 10:23 pm

Zemi vozduh be firce, ke kolabirash, ebago, pocna da kolutash so ocinjata....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:24 pm

Фири1 напиша:Од сите народи най-големите 'гословени беа одродените, етничките македонци. Во еден и ист век два пати се одродия Smile Колку проценти югословени се осекявале? Во пописот? 80 или 90%? Smile
greska si...etnickite makedonci si ostanaa makedonci...tuku kolonizatorite i asimilatorite so nivnoto vlijanie se osekaa jugosloveni zaradi strav da ne se razbudi makedonskiot nacionalizam...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:28 pm

Да бе останаа си какви што биле и пред 2300 години при Аце Smile Само малце на бугаро-српски зборат инаку се истите бе от Хефестион до Аминта да им ебам матер грчки Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:30 pm

Фири1 напиша:Да бе останаа си какви што биле и пред 2300 години при Аце Smile Само малце на бугаро-српски зборат инаку се истите бе от Хефестион до Аминта да им ебам матер грчки Smile
etnicki mislam na makedoncite koi se deklariraa kako makedonci...tukasnoto naselenie

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:34 pm

тукашното население се декларирало како Бугарско над иляда години, потоа за еден век се декларирало и српско и етничко македонско-словенско и югословенско и античко македонско и воопште какво му кажат главните медиуми како се сегха владините.Околу милион луге не се толку многу, со добра пропаганда и кзотек ке им го смениш идентитетот колку пати сакаш. Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:36 pm

Не слушна ли како се "правеле" "историските" филмови на Груйчето? Smile)))))) Колко чинат, колко вистина има во нив? колко и комунярските од пред 50 години Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:38 pm

Занчи Мането од Струмица бил етнички бугарин и фашист,а влавот Битуляну голем македонец и херой Smile))))))))))))))))) абе шо ви не ебам целата измислена вептачка идиотия во коя можат само идиоти да веруват Smile)))))) Воинот на кон Smile))))))))))))))))))))))))))))))))

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:38 pm

Фири1 напиша:тукашното население се декларирало како Бугарско над иляда години, потоа за еден век се декларирало и српско и етничко македонско-словенско и югословенско и античко македонско и воопште какво му кажат главните медиуми како се сегха владините.Околу милион луге не се толку многу, со добра пропаганда и кзотек ке им го смениш идентитетот колку пати сакаш. А след сршпскиот кьотек еднаш наебено се секяваш дека не е много тежко да биде ебено и пак и пак и пак Smile
затоа и ги нарекуваме колонизатори и асимилатори..ќотекот башка..ама и тие јаделе ќотек...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:40 pm

Яделе ама од бугарите. Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:41 pm

Шу прай големиот "македонец" србинот Перо антич? Последно слушпнав дека бил уапсен Smile Ами "македонецот" Латас? Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 10:43 pm

Фири, не треси зелени. Мачков не бил Бугарин. Неговиот внук Панче е член на форумот. Прочитај прво, после пишувај.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:43 pm

Абе како во нема и 30 000 малцинство и толку многу етнички срби на клучни позиции? Кога србин е женет за македонка на таа дури детето и го зимат и му го дават на српското говедо Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:45 pm

luxor напиша:Фири, не треси зелени. Мачков не бил Бугарин. Неговиот внук Панче е член на форумот. Прочитај прво, после пишувај.
Ти гледал ли си "историскиот " комунярски филм? Таму од Мачков поголем бугарин и фашист нема.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 10:46 pm

Што има врска филмот со вистината?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:46 pm

Инаку ви кажав.Ама и вие си го видите бе -како генерал Протогеров е етнички Бугарин а копилето на брат или сестра не знам точно Мартинчо е етнички Протугер Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:48 pm

luxor напиша:Што има врска филмот со вистината?
Врската е дека нема ни еден учебник или филм кой да ви кажува вистинската ви история. Сето е пропаганда, кьотек и провладини медиуми.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 10:49 pm

Фири, а бе ти, ми го читаш ли потписот?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:50 pm

Вас уште ви владеат србите тогаш? Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот