Jugonostalgija

Страна 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 10:51 pm

Фири, не се прави со сила глуп. Победниците сме ние. Ние направивме независна држава Македонија. Кога вие ќе имате независна Бугарија?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Вто Апр 14, 2015 10:52 pm

firi kako se iznerviral nisto cudno i belgrad da go oslobodi od srbite Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:53 pm

Хаха, независна ама се се решаваше во Белград Smile Незавсини сте од 20-тина години. За прв пат од времето на Втората бугарска држава Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 10:55 pm

Бугарија никогаш не била независна бе. Ве владееле од Цариград, од Берлин, од Москва, сега од Брисел. Никогаш Софија не одлучувала сама.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:56 pm

Победниците Smile абе па и тогаш ако се прекинеше надворешниот фактор четите на ВМРО за неколку дена ке претепаа сите комуняри, ке ги избесеа Smile Без мокната подржка на тито и Сталин и потоа предавничкиот манталитет, да бидеш на страната на победникот и сите станаа комуняри Smile Сеа па се вмр-овци Smile Утре ке бидат нешто друго Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 10:58 pm

А бе вие педесет години бевте слуги на Сталин, па за нас ќе збориш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:58 pm

luxor напиша:Бугарија никогаш не била независна бе. Ве владееле од Цариград, од Берлин, од Москва, сега од Брисел. Никогаш Софија не одлучувала сама.
Таква е судбината на малите држави. Само треба да бираш победникот Smile Србите 2 пати не погрешиа ама на третиотт се засраа Smile Бато, бато бато ти си мое НАТО Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 10:59 pm

luxor напиша:А бе вие педесет години бевте слуги на Сталин, па за нас ќе збориш.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:02 pm

Фири1 напиша:
luxor напиша:А бе вие педесет години бевте слуги на Сталин, па за нас ќе збориш.
Абе вас 70 години ви ебеа како овци и уште ви ебат некакви мизерни срби Smile

Фири, а бе те навредив јас тебе, викајки ги Бугарите ебани овци? Ти реков дека уште ве ебат мизерни Германци? Ако сакаш да разговараме продолжи без навреди. Ако мислиш да навредуваш нема да се задржиш долго на форумот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:02 pm

Каков срам да живее во српска колония Smile Да беше американска или руска полуколония е едно ама во српска, ке се убиям ама нема да живеам дури присила да ми дават застава юго и лепа брена да ми сиса Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:06 pm

luxor напиша:
Фири1 напиша:
luxor напиша:А бе вие педесет години бевте слуги на Сталин, па за нас ќе збориш.
Абе вас 70 години ви ебеа како овци и уште ви ебат некакви мизерни срби Smile

Фири, а бе те навредив јас тебе, викајки ги Бугарите ебани овци? Ти реков дека уште ве ебат мизерни Германци? Ако сакаш да разговараме продолжи без навреди. Ако мислиш да навредуваш нема да се задржиш долго на форумот.
А вас не ве ебат Меркел и Обама ама никако? Како вистински Бугари и вас ве ебат и то грубо. Србите и грците исто ги ебат ама ем ги ебат ем тие имат некаков херойски изглед Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:08 pm

Фири, можеш да дискутираш и без навреди и вулгарности. Ова сериозно ти го кажувам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:09 pm

Видите нас сегашните бугари и вас бившите не ебат поти сме продажни. Ние полесно си продаваме се -од националноста до газотSmile Еве вие дури идентитетот си го продадовте Smile"македонци" ама и етнички ама и потомци на Сашко педерот од пред 2300 години Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:11 pm

Пак си ги помешал лончињата. Знаеш ли ти воопшто што е тоа идентитет?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:21 pm

luxor напиша:Пак си ги помешал лончињата. Знаеш ли ти воопшто што е тоа идентитет?
Знам, предедо ти да биде горд бугарин, да тепа србите, а дедо ти преко заби, а татко ти доброволно и дури со кеф да им сисаат, да слават се српско и дури за да не се бугари да си измислат вештачка мртва од 2000 години етничка припадност Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:23 pm

Целиот свет им се смеа во очите, кажуват им каде направо каде заобиколно дека се идиоти и словени не можат да бидат наследници на антички грци Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:24 pm

Грешиш Фири. Идентитет е кога наместо словенските богови ќе почнеш да го славиш Исус, а после тоа ќе се откажеш од него и ќе дереш живи мачки во чест на Тангра.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:25 pm

Фири1 напиша:Целиот свет им се смеа во очите, кажуват им каде направо каде заобиколно дека се идиоти и словени не можат да бидат наследници на антички грци Smile

Исто како што словени и Бугари не можат да бидат памирци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:26 pm

Каков исус бе кога дошле тука во 5-6 век словените не се били християни, бугарите примат християнството во 9 век срби и руси дури подоцна. Християнството е римска религия ама вие сте идиоти ем антички грци по-антички од грците ем по християни од римляните Smile))))))))))))

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:28 pm

Па како сега наеднаш станавте памирци и тангристи?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:29 pm

luxor напиша:
Фири1 напиша:Целиот свет им се смеа во очите, кажуват им каде направо каде заобиколно дека се идиоти и словени не можат да бидат наследници на антички грци Smile


Исто како што словени и Бугари не можат да бидат памирци.
Памирец е циганинот божидар димитров или некой друг идиот, яс сум потомак на бугари словени како и сите бугари оти не зборат на па,мирски нели? А некой да му го смени язикот на владеячкиот народ со тоа на робите словени е мачна работа неостварлива Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:30 pm

Види сега бугарите се най-големиот и стар словенски народ дошол на Балканот Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:31 pm

Па не знам, сега скоро, оние од БАН тврдеа дека бугарската ДНК е иста со онаа на грчките и италијанските цигани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 11:31 pm

А вие сте най-продажната и глупа част од бугарите Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Вто Апр 14, 2015 11:32 pm

Убаво што така мислиш за граѓаните на Македонија што се изјаснуваат како Бугари.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот