Gi vapcavte li jajcata

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 3:11 pm

i zajakot ima jajca ,no ne gi snesuva !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 3:14 pm

Pa od kade na zajakot na slikata jajca??? Mislish deka e dpmne-ovca pa gi ukral???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 3:15 pm

ne mislam ,sigurna sum ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 3:20 pm

Ti pravish razlika pomegju ova: i ova:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by tmoro on Пет Апр 10, 2015 3:31 pm

Се вапцаваа вчера пред изгрејсонце или Утре се вапцаваат после ручек.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 3:39 pm

Teo напиша:Ti pravish razlika pomegju ova: i ova:
pa vo bojata da ,inaku vo drugo da razmisalam !!!!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 3:40 pm

tmoro напиша:Се вапцаваа  вчера пред изгрејсонце или Утре се вапцаваат  после ручек.
taka e tmoro ,tochno taka ...
zatoa prashuvashe Teo dali vchera gi vapcale ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:35 pm

reiter напиша:се е под контрола Very Happy ...и зошто фарбани кога правилно се вели ВАПСАНИ или ВАПЦАНИ...инаку средени и во разни бои..празник за очи и спремни за ТОЦКАЊЕ Very Happy и салата Very Happy

Само да прашам што е ТОЦКАЊЕ ?
за јајцата подолу и подоцна !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:39 pm

luxor напиша:Што е бре мажишта? Се уплашивте од Калинда и Оса? Или се срамите?

Е така де признајте веке еднаш дека се плашите !
Зборот мажишта luxor не им одговара !
Ние сме само две !?
А да сме повеке ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:49 pm

luxor напиша:Не смее, се плаши. Да беше Калинда, досега ќе провереше што се крие зад линкот.

Е што се крие ? Фарбани јајца ?
И тоа обични од кокошка ?
јас па си помислив ако кликнам
ке искочи некoe селфи од
од плашковциве,
и на него како да гледам
"надарени билдери "!?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:50 pm

или можеби народната
повеке срека следниот пат !
ха знаев !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:53 pm

Teo напиша:Shto e sega...Se uplashi od Kalinda???
не ми се верува да се уплашил
он има "фустанче "до земја
ништо не му се гледа ...
најмалку јајцата
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 4:57 pm

reiter напиша:
luxor напиша:Што е бре мажишта? Се уплашивте од Калинда и Оса? Или се срамите?

јас сум ти каваљер и џентлмен...предигрите и флертот се секогаш на претек и како избор го оставам на дамите Wink

Додека не видам не верувам Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
плус и сакам да видам Question Question Question
ај објасни што е флерт ,а што е предигра ?!
да научам !
можеби знам ,но може го викаме различно !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 4:57 pm

Ти реши ептен да ги "утепаш" калифот и Реитер? Внимавај само да не ти вратат со иста мерка. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 5:00 pm

Shto e nebanjata sakash da gledash vapcani jajca???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 5:04 pm

Kalinda напиша:
reiter напиша:се е под контрола Very Happy ...и зошто фарбани кога правилно се вели ВАПСАНИ или ВАПЦАНИ...инаку средени и во разни бои..празник за очи и спремни за ТОЦКАЊЕ Very Happy и салата Very Happy

Само да прашам што е ТОЦКАЊЕ ?
за јајцата подолу и подоцна !

па имаш Тоцкање Very Happy и Ламкање Very Happy ..зар стварно не знаеш?
1.Тоцкање ти е кога го удираш јајцето со друг/а..победник е оној на кој Јајцето е ПОЦВРСТОVery Happy ..
2.Ламкање ти е кога јајцето се врзува на конец високо и се залулува..учесниците без раце се трудат да загризат од јајцето Very Happy ..зарем не си играла Тоцкање и Ламкање Јајца Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by kiBik on Пет Апр 10, 2015 5:05 pm

Eve, vo podgotovka za vapcanje, pa i so pozhelanie:
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 5:09 pm

Kalinda напиша:
reiter напиша:
luxor напиша:Што е бре мажишта? Се уплашивте од Калинда и Оса? Или се срамите?

јас сум ти каваљер и џентлмен...предигрите и флертот се секогаш на претек и како избор го оставам на дамите Wink

Додека не видам не верувам Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
плус и сакам да видам Question Question Question
ај објасни што е флерт ,а што е предигра ?!
да научам !
можеби знам ,но може го викаме различно !

кога ќе се сретнеме ќе препознаеш што е флерт а што предигра Very Happy ..не си толку наивна Wink
инаку тоа се универзални светски знаци за препознавање кога мажјакот е заинтересиран за женката да оди до крај...мислам дека знаеш што мислам кога напишав крај,нели? Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 5:21 pm

reiter напиша:

кога ќе се сретнеме ќе препознаеш што е флерт а што предигра Very Happy ..не си толку наивна Wink
инаку тоа се универзални светски знаци за препознавање кога мажјакот е заинтересиран за женката да оди до крај...мислам дека знаеш што мислам кога напишав крај,нели? Smile

Реитеру, фрли око на Калинда? Внимавај, она сака вакви јајца...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by kiBik on Пет Апр 10, 2015 5:27 pm

Toa bugarski ili dpmneovski se?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 5:29 pm

Nebanjata e...Znachi dpmneovski... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 5:32 pm

luxor напиша:
reiter напиша:

кога ќе се сретнеме ќе препознаеш што е флерт а што предигра Very Happy ..не си толку наивна Wink
инаку тоа се универзални светски знаци за препознавање кога мажјакот е заинтересиран за женката да оди до крај...мислам дека знаеш што мислам кога напишав крај,нели? Smile

Реитеру, фрли око на Калинда? Внимавај, она сака вакви јајца...

на калинда ли?Не.Барем се уште не.А за јајцето не сум знаеле дека сака пегаво Very Happy ...Како и да е ќе се врате во матицата на вистинското ВМРО а не кај овие кои купуваат чоколада а немаат за леб и каде со мобиллки си кршат глави Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by kiBik on Пет Апр 10, 2015 5:45 pm

Teo напиша:Nebanjata e...Znachi dpmneovski... Twisted Evil Twisted Evil
Zhalno... sese mislev deka mozhem da ja premineme tenkata ni duhovna vrska so Kalinda i da mineme vo drugo izmerenie, ama... javno nema da mozhe. Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 5:47 pm

Kje pochekash dodeka da gi izbanja Zaev so bombite... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 6:32 pm

luxor напиша:Ти реши ептен да ги "утепаш" калифот и Реитер? Внимавај само да не ти вратат со иста мерка. Twisted Evil
Ај не шири лаги и монтирани заклучоци !
јас не се плашам ,не разбра досега !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот