Gi vapcavte li jajcata

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 6:36 pm

Teo напиша:Shto e nebanjata sakash da gledash vapcani jajca???
И каква врска има тоа на која партија подпагам ?
зошто ми велиш небањата ?
А што вие не сакате да гледате вапцани јајца ?
денот му е сега !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 6:37 pm

Kalinda напиша:
luxor напиша:Ти реши ептен да ги "утепаш" калифот и Реитер? Внимавај само да не ти вратат со иста мерка. Twisted Evil
Ај не шири лаги и монтирани заклучоци !
јас не се плашам ,не разбра досега !
штом не се плашиш од мојата сорта си..нестрашливите Cool

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Апр 10, 2015 6:43 pm

ALO MODERATORI, ima li nekoj u kancelarija????
Na najtazen den fatile majtap da teraat ovie trojca-cetvorica pogore!
A pa i ovaa kalinda..., zensko !?!? beri i go pametot ...im se pridruzila! BOGDACUVA!?!
Ajde vo meana taka i taka, ama temava za JAJCA ja izberbatija - jajce vo zivot da ne ti se prijade J.... (aj da ne psovam denes...ama od utre.!!!)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 6:46 pm

reiter напиша:
Kalinda напиша:
reiter напиша:се е под контрола Very Happy ...и зошто фарбани кога правилно се вели ВАПСАНИ или ВАПЦАНИ...инаку средени и во разни бои..празник за очи и спремни за ТОЦКАЊЕ Very Happy и салата Very Happy

Само да прашам што е ТОЦКАЊЕ ?
за јајцата подолу и подоцна !

па имаш Тоцкање Very Happy  и Ламкање Very Happy ..зар стварно не знаеш?
1.Тоцкање ти е кога го удираш јајцето со друг/а..победник е оној на кој Јајцето е ПОЦВРСТОVery Happy ..
2.Ламкање ти е кога јајцето се врзува на конец високо и се залулува..учесниците без раце се трудат да загризат од јајцето Very Happy ..зарем не си играла Тоцкање и Ламкање Јајца Very Happy

1.аха така ...тоцкање кај нас се вика кршење со јајца Smile
и нормално победник е тој што има поцврсто јајце !
"не сум играла "од лани !
2.ламкање знам што е ,но не сум "играла "
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 6:49 pm

kiBik напиша:Eve, vo podgotovka za vapcanje, pa i so pozhelanie:

што е пожелание ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 6:52 pm

Hamad bim Khalifa напиша:ALO MODERATORI, ima li nekoj u kancelarija????
Na najtazen den fatile majtap da teraat ovie trojca-cetvorica pogore!
A pa i ovaa kalinda..., zensko !?!? beri i go pametot ...im se pridruzila! BOGDACUVA!?!
Ajde vo meana taka i taka, ama temava za JAJCA ja izberbatija - jajce vo zivot da ne ti se prijade  J.... (aj da ne psovam denes...ama od utre.!!!)

Е па ништо не им можам. Во правилата не пишува дека не смеат да пишуваат за јајца денеска. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by kiBik on Пет Апр 10, 2015 6:53 pm

Желба по вашему, вероятно.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Гостин on Пет Апр 10, 2015 6:55 pm

Hamad bim Khalifa напиша:ALO MODERATORI, ima li nekoj u kancelarija????
Na najtazen den fatile majtap da teraat ovie trojca-cetvorica pogore!
A pa i ovaa kalinda..., zensko !?!? beri i go pametot ...im se pridruzila! BOGDACUVA!?!
Ajde vo meana taka i taka, ama temava za JAJCA ja izberbatija - jajce vo zivot da ne ti se prijade  J.... (aj da ne psovam denes...ama od utre.!!!)

Kalifu, temata beshe zamislena seriozno, da vidime dali mazhite zemaat uchestvo vo pripremite za verskite praznici. No, kako shto gledash, ne odi se taka kako shto posakuvame... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 6:58 pm

reiter напиша:
Kalinda напиша:
reiter напиша:
luxor напиша:Што е бре мажишта? Се уплашивте од Калинда и Оса? Или се срамите?

јас сум ти каваљер и џентлмен...предигрите и флертот се секогаш на претек и како избор го оставам на дамите Wink

Додека не видам не верувам Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
плус и сакам да видам Question Question Question
ај објасни што е флерт ,а што е предигра ?!
да научам !
можеби знам ,но може го викаме различно !

кога ќе се сретнеме ќе препознаеш што е флерт а што предигра Very Happy ..не си толку наивна Wink
инаку тоа се универзални светски знаци за препознавање кога мажјакот е заинтересиран за женката да оди до крај...мислам дека знаеш што мислам кога напишав крај,нели? Smile

аха значи тоа се препознава лично ,
не се објаснува .
од кај знаеш дека не сум наивна ?!
леле дури сега ме збуни !
универзални светски знаци ?
ништо не сватив ,за жал !
немој да мислиш дека знам ?
не , незнам !ке ми кажеш ?
немора јавно !
има овде пп?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 6:58 pm

Kalinda напиша:
reiter напиша:
Kalinda напиша:
reiter напиша:се е под контрола Very Happy ...и зошто фарбани кога правилно се вели ВАПСАНИ или ВАПЦАНИ...инаку средени и во разни бои..празник за очи и спремни за ТОЦКАЊЕ Very Happy и салата Very Happy

Само да прашам што е ТОЦКАЊЕ ?
за јајцата подолу и подоцна !

па имаш Тоцкање Very Happy  и Ламкање Very Happy ..зар стварно не знаеш?
1.Тоцкање ти е кога го удираш јајцето со друг/а..победник е оној на кој Јајцето е ПОЦВРСТОVery Happy ..
2.Ламкање ти е кога јајцето се врзува на конец високо и се залулува..учесниците без раце се трудат да загризат од јајцето Very Happy ..зарем не си играла Тоцкање и Ламкање Јајца Very Happy

1.аха така ...тоцкање кај нас се вика кршење со јајца Smile
и нормално победник е тој што има поцврсто јајце !
"не сум играла "од лани !
2.ламкање знам што е ,но не сум "играла "
тоа се стари адети за велигден и се радост за децата а богами и на постарите кои се потсетуваат кога и тие биле деца..е имаше и некое значење ама сега во моментов не ми текнува

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 7:00 pm

reiter напиша:
Kalinda напиша:
luxor напиша:Ти реши ептен да ги "утепаш" калифот и Реитер? Внимавај само да не ти вратат со иста мерка. Twisted Evil
Ај не шири лаги и монтирани заклучоци !
јас не се плашам ,не разбра досега !
штом не се плашиш од мојата сорта си..нестрашливите Cool
и демек ке ја биде работата ?
да знам дали ми се исплатеше
долгогодишното чекање ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Kalinda on Пет Апр 10, 2015 7:06 pm

Hamad bim Khalifa напиша:ALO MODERATORI, ima li nekoj u kancelarija????
Na najtazen den fatile majtap da teraat ovie trojca-cetvorica pogore!
A pa i ovaa kalinda..., zensko !?!? beri i go pametot ...im se pridruzila! BOGDACUVA!?!
Ajde vo meana taka i taka, ama temava za JAJCA ja izberbatija - jajce vo zivot da ne ti se prijade  J.... (aj da ne psovam denes...ama od utre.!!!)
И што е тука НЕВКУСНО ?
Што е мајтап ?
Си муабетиме за вапцани јајца !
ти нешто мамурлија ми стоиш ?
а да не си грешка ти нешто ?
околу машкоста муабетевме во меаната !
изгледа тоа те повреди и те разлути ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by reiter on Пет Апр 10, 2015 7:06 pm

Kalinda напиша:
reiter напиша:
Kalinda напиша:
reiter напиша:
luxor напиша:Што е бре мажишта? Се уплашивте од Калинда и Оса? Или се срамите?

јас сум ти каваљер и џентлмен...предигрите и флертот се секогаш на претек и како избор го оставам на дамите Wink

Додека не видам не верувам Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
плус и сакам да видам Question Question Question
ај објасни што е флерт ,а што е предигра ?!
да научам !
можеби знам ,но може го викаме различно !

кога ќе се сретнеме ќе препознаеш што е флерт а што предигра Very Happy ..не си толку наивна Wink
инаку тоа се универзални светски знаци за препознавање кога мажјакот е заинтересиран за женката да оди до крај...мислам дека знаеш што мислам кога напишав крај,нели? Smile

аха значи тоа се препознава лично ,
не се објаснува .
од кај знаеш дека не сум наивна ?!
леле дури сега ме збуни !
универзални светски знаци ?
ништо не сватив ,за жал !
немој да мислиш дека знам ?
не , незнам !ке ми кажеш ?
немора јавно !
има овде пп?
обично женските се први кои флертаат сакаат да привлечат мажјак па употребуваат заводливи погледи и насмевки...е после е сето игра..еве посликовите...Very Happy

кога некој ќе ти покажи среден прст на што те асоцира тоа...ете еден универзален знак Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Gi vapcavte li jajcata

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот