ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by Гостин on Нед Апр 12, 2015 10:54 am

Navistina voskresna... Za mnogu godini kiBik...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by kiBik on Нед Апр 12, 2015 10:55 am

Za mnogu godini, bratle!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by Гостин on Нед Апр 12, 2015 10:59 am

Христос воскресе киБик. Честит празник.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by Естир on Нед Апр 12, 2015 11:05 am

Наистина възкръсна!

Бог да ви закриля и благославя: вас и семействата ви! Много радост!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by kiBik on Нед Апр 12, 2015 11:05 am

Voistina voskrese, luxore! Svetol praznik i tebe, i na celata tvoja familija!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by Гостин on Нед Апр 12, 2015 11:06 am

Благодарам киБик. Благодарам и на тебе Естер. Нека бог ви даде здравје, среќа и се што срце ви посака.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by Г-ѓа Министерка on Нед Апр 12, 2015 12:06 pm

Христос Воскресе - Вистина воскресе!
Мир, спокој, здравје, љубов, среќа и успех кај сите.
За многу години Велигден.
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by osa on Нед Апр 12, 2015 4:34 pm

blagodaram forumdzii na  veligdenskite chestitki :
g-dja Ministerka ,kiBik i Estir imajte ubavi veligdenski praznici ,
neka voskresnatiot Gospod Bog vi donese mnogu sreka  ,radost i ljubov ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by Фири1 on Вто Апр 14, 2015 3:03 pm

Во истина воскресе ама на малкедонски истина е вистина па за тоа не може да се каже како на старобугарски Воистина оти би било вовистинаSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот