ПОДВАРОК СО МЕСО ОД МИСИРКА

Go down

ПОДВАРОК СО МЕСО ОД МИСИРКА

Пишување by osa on Вто Апр 14, 2015 8:53 pm

 ПОДВАРОК  со месо од мисирка  
За подготовка на ова јадење  потребни се следниве производи
1,5 кг. листови од кисела зелка
2 чадени мисиркини копани
2 бели меса од мисирка
100 гр. чадена сланина
1 мала лажица црн пипер
5-6 листа ловоров лист
масло за јадење

Киселата зелка се сецка ситно, Во намастена тепсија се реди зелката, месото, зачините , се затвара со алуминиумска фолија и се пече во рерна 90 тина минути. Потоа се вади фолијата, се промешува и се враќа во рерната да се запече уште минимум еден час 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12949
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот