Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 08, 2015 7:48 pm

Trendo! Te pozdravi TAGESALGEMAJNECAJTUNG od Severna Rajna Vestfalija! :
Весникот Тагесцајтунг од Берлин пишува дека во Брисел веќе вопшто не сакаат да го примаат македонскиот премиер Никола Груевски. Организацијата за безбедност и соработка во Европа, наведува весникот, во четвртокот искажа загриженост поради растечкото насилство во Македонија. Европа и меѓународната заедница со збунетост гледаат на земјата, за која пред десет години се врзуваа надежи за политички и економски реформи на Балканот, а сега стана проблематичен случај.

Vie sto cekate? Ushte li ke go cuvate za turshija?
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто ДПМНЕ-НЕБАЊАТИ неможат да дотуркаат до крај еден мандат

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 11:24 pm


tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот