БОМБАТА

Страна 6 of 20 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 11:55 am

Тео напиша:Se znae li od koja edinica na MVR se zaginatite???
http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/199849-Trogatelna-poraka-na-edna-majka-za-zaginatiot-heroj-Zarko-Kuzmanovski
Тој бил специјалец.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 11:58 am

Сашо Ордановски за 24 Вести.

Во Израел двајца гинат годишно, а нас за еден ден ни истепаа пола батаљон специјалци!
Каде е државниот врв? Има ли во оваа земја државен врв?! Каде е Грујо, каде е Хорхе, каде е Гоца?! Не знаеме ни колку се мртви ни колку се ранети, ни кој не’ нападнал, ни како, кога, со што, буквално сите нагаѓаме: волку умреле толку умреле толку се ранети, никој ништо не знае?! Што работи Сашо Мијалков, како дозволил сред Куманово да му влезат 40 терористи?! И како тоа ни истепаа толку народ - и тоа специјалци, не обични полицајци?! Во Израел двајца гинат годишно, а нас за еден ден ни истепаа пола батаљон специјалци! ова е просто КАТАСТРОФА!
Сашо Ордановски, 24 Вести (според Мактел), 09.05.15.

http://okno.mk/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 12:03 pm

Заев не смее таму да се појави...

Закажана седница на Совет за безбедност во 17 часот, поканети и Заев, Ахмети и Тачи

Претседателот Ѓорге Иванов, за денеска во 17 часот свика седница на Советот за безбедност, во проширен состав.

Освен членовите на Советот за безбедност, Иванов на седница, како што се нагласува од неговиот Кабинет, согласно Деловникот за работата на Советот за безбедност, на седницата ги повика и лидерите на СДСМ, на ДУИ и на ДПА, Зоран Заев,  Али Ахмети и Мендух Тачи.

По завршувањето на седницата, од претседателскиот Кабинет најавија дека Иванов ќе се обрати до граѓаните на Република Македонија.
http://tvorbis.com.mk/?p=5754

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мај 10, 2015 12:07 pm

Ahmeti pod difolt ne mu odi kaj Horhe! Taci ke dobie naredba od bata Sase pa ke dojde, a za Zaev?!
Jas licno ne bi otishol, bez razlika na situacijata! So hologrami i celofan figuri nema za sto da se diskutira! Sami si ja zameshale kashata - sami neka ja srkaat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 12:11 pm

luхor напиша:Сашо Ордановски за 24 Вести.

Во Израел двајца гинат годишно, а нас за еден ден ни истепаа пола батаљон специјалци!
Каде е државниот врв? Има ли во оваа земја државен врв?! Каде е Грујо, каде е Хорхе, каде е Гоца?! Не знаеме ни колку се мртви ни колку се ранети, ни кој не’ нападнал, ни како, кога, со што, буквално сите нагаѓаме: волку умреле толку умреле толку се ранети, никој ништо не знае?! Што работи Сашо Мијалков, како дозволил сред Куманово да му влезат 40 терористи?! И како тоа ни истепаа толку народ - и тоа специјалци, не обични полицајци?! Во Израел двајца гинат годишно, а нас за еден ден ни истепаа пола батаљон специјалци! ова е просто КАТАСТРОФА!
Сашо Ордановски, 24 Вести (според Мактел), 09.05.15.

http://okno.mk/

Све на место, само што за толку убиени полицијци во Израел БИБИ НЕТАНЈАХУ ке очистеше населба од 100 000 арапи а на секој терорист ке му ја бомбардираше куката.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мај 10, 2015 12:16 pm

Ne daj boze da prodolzhat teroristive so ovakvo tempo! Od specijalci ke ostanat samo SGS na bata Sashe!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 12:19 pm

luхor напиша:Заев не смее таму да се појави...

Закажана седница на Совет за безбедност во 17 часот, поканети и Заев, Ахмети и Тачи

Претседателот Ѓорге Иванов, за денеска во 17 часот свика седница на Советот за безбедност, во проширен состав.

Освен членовите на Советот за безбедност, Иванов на седница, како што се нагласува од неговиот Кабинет, согласно Деловникот за работата на Советот за безбедност, на седницата ги повика и лидерите на СДСМ, на ДУИ и на ДПА, Зоран Заев,  Али Ахмети и Мендух Тачи.

По завршувањето на седницата, од претседателскиот Кабинет најавија дека Иванов ќе се обрати до граѓаните на Република Македонија.
http://tvorbis.com.mk/?p=5754

Ако сакаат да му соопштат оставка нека одит ,во спротивно немат што да барат.
Не е ништо чудно да ги поткупат фатените терористи да дадат изјава Заев ни даде пари да ја рушиме владата за повторно Зајко и СДСМ се виновниците.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Пат on Нед Мај 10, 2015 12:19 pm

tmoro напиша:
luхor напиша:Сашо Ордановски за 24 Вести.

Во Израел двајца гинат годишно, а нас за еден ден ни истепаа пола батаљон специјалци!
Каде е државниот врв? Има ли во оваа земја државен врв?! Каде е Грујо, каде е Хорхе, каде е Гоца?! Не знаеме ни колку се мртви ни колку се ранети, ни кој не’ нападнал, ни како, кога, со што, буквално сите нагаѓаме: волку умреле толку умреле толку се ранети, никој ништо не знае?! Што работи Сашо Мијалков, како дозволил сред Куманово да му влезат 40 терористи?! И како тоа ни истепаа толку народ - и тоа специјалци, не обични полицајци?! Во Израел двајца гинат годишно, а нас за еден ден ни истепаа пола батаљон специјалци! ова е просто КАТАСТРОФА!
Сашо Ордановски, 24 Вести (според Мактел), 09.05.15.

http://okno.mk/

Све на место, само што за толку убиени полицијци во Израел БИБИ НЕТАНЈАХУ ке очистеше населба од 100 000 арапи а на секој терорист ке му ја бомбардираше куката.

Токму од таа матрица на размислување треба да излеземе ако сакаме да имаме држава! Ние не сме Израел, и Албанците не се Арапи. До пред ова за првпат по осамостојувањето во Македонија на улица излезе човекот, сега пак ли ќе го враќаме националистот?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 12:33 pm

Пат напиша:
tmoro напиша:
luхor напиша:Сашо Ордановски за 24 Вести.

Во Израел двајца гинат годишно, а нас за еден ден ни истепаа пола батаљон специјалци!
Каде е државниот врв? Има ли во оваа земја државен врв?! Каде е Грујо, каде е Хорхе, каде е Гоца?! Не знаеме ни колку се мртви ни колку се ранети, ни кој не’ нападнал, ни како, кога, со што, буквално сите нагаѓаме: волку умреле толку умреле толку се ранети, никој ништо не знае?! Што работи Сашо Мијалков, како дозволил сред Куманово да му влезат 40 терористи?! И како тоа ни истепаа толку народ - и тоа специјалци, не обични полицајци?! Во Израел двајца гинат годишно, а нас за еден ден ни истепаа пола батаљон специјалци! ова е просто КАТАСТРОФА!
Сашо Ордановски, 24 Вести (според Мактел), 09.05.15.

http://okno.mk/

Све на место, само што за толку убиени полицијци во Израел БИБИ НЕТАНЈАХУ ке очистеше населба од 100 000 арапи а на   секој терорист ке му ја бомбардираше куката.

Токму од таа матрица на размислување треба да излеземе ако сакаме да имаме држава! Ние не сме Израел, и Албанците не се Арапи. До пред ова за првпат по осамостојувањето во Македонија на улица излезе човекот, сега пак ли ќе го враќаме националистот?

Не ни треба националистот,ни треба ПАТРИОТОТ кој ја бранеше Македонија.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Пат on Нед Мај 10, 2015 12:44 pm

Некаде пред една недела гледав документарец на бибиси за Македонија во периодот 1910-1913, во кој учествуваа научници од Македонија и Грција, меѓудругото. И во еден момент се спомна дека за време на 1. балканска војна во Македонија дошол некој човек кој бил интернационалист и пацифист по убедување, значаен човек некој, но му го заборавив името, бидејќи така бегло го гледав документарниот, работејќи и нешто друго. И тој човек се згрозил од тоа што го видел во Македонија, не му било јасно како може човек така да се однесува во 20. век.

До сега, и Македонците и Албанците политичките елити нѐ возеа на националистичка карта. Тука особено интересни ми се вмро-вците, особено тие поновите, кои се нели, големи националисти. Ако ги читате делата на дејците од историското ВМРО, на пример „Македонското освободително дело“ на левичарот Димо Хаџи Димов, или „Македонија - Швајцарија на Балканите“ на десничарот Ванчо Михајлов, слоганот „Македонија на Македонците“ има сосема поинакво значење од тоа кое ние му го припишуваме. Воопшто не навлегувајќи во некакви историско-национални спорови, левицата на ВМРО се залагала за социјална правда и правото на човечко достоинство во тогаш мулти-мултинационална Македонија.

Да не го тупам многу, јас мислам дека е повеќе од очигледно дека Албанците не сакаат војна, барем мене така ми се чини.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 12:47 pm

Никој не сака војна освен кучињата на војните и тие што сакаат да ја зачуваат власта заради дубарите што ги правеа.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 1:04 pm

неофицијално само 15 терористи погинале,,,малку

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 1:14 pm

Еве што изјавуваа ДПМНЕ 1997 кога Херр Бране ја имаше најуспешната полициска акција.


tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 1:18 pm

Prodolzhuva da mi e matna sostojbata.... Magla.... 2001-va li e ili e neshto novo? Juzhen tek li e ili Grujo?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Нед Мај 10, 2015 1:24 pm


tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мај 10, 2015 1:25 pm

[img]БОМБАТА - Page 6 14e6pw5[/img]

првиот глушец или има некој друг пред него...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мај 10, 2015 1:46 pm

ja bi glasno da prasham : zoshto kumanovci begaat vo Srbija ,ovde vo drugite gradovi niz Makedonija nema mesto ?....
bash bi sakala da znam !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14823
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мај 10, 2015 1:53 pm

Тео напиша:Se znae li od koja edinica na MVR se zaginatite???
od edinica za brzo rasporeduvanje skrateno EBR ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14823
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мај 10, 2015 1:59 pm

osa напиша:ja bi glasno da prasham : zoshto kumanovci begaat vo Srbija ,ovde vo drugite gradovi niz Makedonija nema mesto ?....
bash bi sakala da znam !

Ne mislat da selat dva-tri pati! So ova bolnive umovi na vlast ne si voopsto siguren. Moze i u Sviripicino da izbegash i tamu ke najdat nacin da ti go ogadat zhiveenjeto! Srbija ne e koj znae kakva demokratija ama za Makedonija e SVICARSKA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 6:00 pm

Stevo Pendarovski, so direktni obvinuvanja kon dpmne...


Пендаровски за БГНЕС: Со инсценирани инциденти власта сака да ги спречи протестите

- Инцидентот во Куманово е фабрикуван од власта и поконкретно од македонската партија во владеачката коалиција на премиерот Груевски – изјавил вчера за бугарската БГНЕС професорот Стево Пендаровски.

- Во моментов имаме многу малку информации за инцидентот во Куманово – вели Пендаровски додавајќи дека МВР објави само дека во градот се спроведува акција. И покрај постоечката информативна блокада која е од одама, веќе се дозна дека таму има ранети но и загинати полицајци.

- Сега е важно да се дознае зошто се случи тоа во Куманово. Многу експерти и аналитичари се изненадени што точно се случува – изјавил вчера Пендаровски.

- Ако го земам за пример – вели тој –  инцидентот во Гошинце од пред неколку недели, за кој се зборуваше дека е напад на вооружена група со некакви барања за албанците. Но треба да се знае дека тие барања се задоволени одамна – вели тој.

Албанците, според него, немаат интерес од сличен тип на инциденти. Тие ги добија сите права во договорот пред 14 години. Со тој договор – како што изјави – Пендаровски гарантирано е учеството на Албанците и нивните политички партии на сите нивоа во државата. Дури во моментов, една од партиите која е коалиционен партнер на премиерот Груевски е албанска – вели тој.

Според него, кај експертите и аналитичарите преовладува мислењето дека овие оружени инциденти се инсценирани од владата на Никола Груевски.  Целта им е да се спречи најавениот голем опозициски митинг планиран за 17-ти овој месец. Пред тој ден, смета тој, ке има уште прес-конференции на опозицијата на кои ќе бидат објавени уште неколку скандали за влста.

За жал, Македонија сеуште е далеку од крајот на кризата, Груевски во ниедна варијанта нема да си поднесе оставка оти тој нема нема чувство за одговорност. Тоа им е јасно на сите граѓани во Македонија -вели во интервјуто за БГНЕС Стево Пендаровски.

http://libertas.mk/%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D1%81%D0%BE-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B8/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 6:03 pm

Mnogu prashanja postavi i profesorot Dragi Rashkovski...Vsushtnost, odgovorite bi gi pokazhale organizatorite i vinovnicite...

Професорот Драги Рашковски со прашања до МВР за акцијата во Куманово

Професорот на Правниот факултет „Јустинијан Први“, Драги Рашковски, преку својот Фејсбук профил постави неколку прашања до МВР:

Доколку МВР имала оперативни сознанија дека групата е влезена од соседна земја значи дека таа ги следела и допуштила да се стационираат во населено место и тоа вториот по големина град во Македонија. Дали е ова нормална полициска тактика?

Доколку МВР знаела дека крајна цел на таквата група е напад на државни институции, нека одговори МВР кои државни институции ги има во Куманово?

Доколку нивна цел на напад биле државни институции во Скопје, дали не е логично да се пресретнат на пат од Куманово до Скопје?

Дали нападот на таквите групи во населено место каде и самото МВР вели дека е ризично за полицајците поради тесните улички е изложување на висок ризик?

Доколу МВР не почнала со акцијата, според нивните оперативни сознанија дали терористите ќе го нападнеле локалното население во Дивје насеље каде живее претежно албанско население?

Што според МВР ќе се случело доколку не ги нападнеле терористите таа ноќ?

Дали МВР направи погершна оперативна тактика а се должи на квалитетот на вработувањата и унапредувањата за кои народот слушна?

http://libertas.mk/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%9A/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Нед Мај 10, 2015 8:26 pm

Бог да ги прости и слава им на загинатите полицајци. Кои своите животи ги дадоа за наша безбедност.
Вакви настани обично барем за момент ги зближуваат луѓето. Никој не побара оставка од Буш по нападите на 9 септември 2001 година во САД или по терористичките напади во Ломдон, Мадрид, Москва ... Но ние изгледа имаме опозиција која секој тажен настан сака да го искористи за насилно враќање на власт, или обоена револуција како што во својата изјава нагласува руското министерство за надворешни работи. Кога прашувате како можела да се собере толкава група без за тоа да дознаат македонските, т.е. нашите служби, ќе ве прашам дали за тоа знаеле вашите служби, односно разузнувачките служби на земјите од т.н. меѓународна заедница. Кои се и дел од Еулекс на Косово, нели?
Очигледно е дека многу работи од 2001 година се поклопуваат. Единствена разлика до сега е тоа што во првата битка Македонија победи. За разлика од 2001 година кога не победивме ниту еднаш. Нашите полицијски сили ја завршија работата за нешто повеќе од 24 часа. Веројатно плашејќи се дека некој ваш подржувач од НАТО ќе дојде и ќе им даде рок од 24 часа за да се завршат работите, како што се случи со Арачиново во 2001 година. Пред да го вратат Црвенковски на власт како божемен победник во војната.
Се надевам дека ова не е само пврва битка во некоја предстојна војна. Која можеби вие ја посакувате, но Албанците очигледно не. За крај, не знам кои будали вчера протестираа поради наводна полицијска бруталност. Во време кога полицајци ги губеа животете за да го сочуваат нашиот мир.
П.С.: Сакав да останам само на тоа со што започнав. Бог да ги прости и слава им на македонските херои што загинаа во Куманово. Но гледајќи дека воопшто никој не се обидел ниту да отвбори нова тема за случувањата во Куманово, туку за тоа се пишува на темата посветена на обидот на опозицијата на криминален начин, со нелегално прислушкување, монтирање и објавувањето на така обработените материјали да се врати на власт. Мислев и дека ќе ви биде жал за загинатите полицајци, односно дека за вас само мртов ВМРОвец е добар. Како Мартин Нешовски чија смрт се обидувате да ја искористите. Иако тоа дело ниту е останато неказнето, ниту се повторило нешто слично. Патем и народот пресуди во врска со овој случај на минатогодишните избори.

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 8:30 pm

Трендафиле, прво одговори на ова...

Доколку МВР имала оперативни сознанија дека групата е влезена од соседна земја значи дека таа ги следела и допуштила да се стационираат во населено место и тоа вториот по големина град во Македонија. Дали е ова нормална полициска тактика?

Доколку МВР знаела дека крајна цел на таквата група е напад на државни институции, нека одговори МВР кои државни институции ги има во Куманово?

Доколку нивна цел на напад биле државни институции во Скопје, дали не е логично да се пресретнат на пат од Куманово до Скопје?

Дали нападот на таквите групи во населено место каде и самото МВР вели дека е ризично за полицајците поради тесните улички е изложување на висок ризик?

Доколу МВР не почнала со акцијата, според нивните оперативни сознанија дали терористите ќе го нападнеле локалното население во Дивје насеље каде живее претежно албанско население?

Што според МВР ќе се случело доколку не ги нападнеле терористите таа ноќ?

Дали МВР направи погершна оперативна тактика а се должи на квалитетот на вработувањата и унапредувањата за кои народот слушна?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 8:40 pm

трендафил напиша: Мислев и дека ќе ви биде жал за загинатите полицајци, односно дека за вас само мртов ВМРОвец е добар.

Trendafile shto e ova??? Ni se zakanuvash deka policajcite se dpmne-ovci??? Tvrdish deka site policajci se partiski vojnici, iako zakonot za policiskite i armiskite sili e jasen??? Zarem ne ti e sram Trendafile, da gi proglasuvash mrtvite braniteli, za partiski vojnici na dpmne??? I albanecot koj zagina e chlen na dpmne-ovcite??? Svesen li si shto pishuvash Trendafile???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Нед Мај 10, 2015 8:56 pm

Вие ги сметате сите примени во државна служба, па и полицајците, за партијски војници. Ново е што и терористите ги представувате за такви, па ми изгледа дека на слушајот во Куманово гледате како на внатрепартијска пресметка од која можете да извлечете некаква полза. Сите коментари и цитирани експертутки на темава се само обиди СДСМ да извлече некаква полза од настаните во Куманово. Нема ни попсебна тема туку за загинатите македонски херои се пишува на темата посветена на обидот СДСМ со масовно прислушкување, монтирање на снимените разговори и нивно објавување да ја собори власта, односно да изврши државен удар, Или обоена револуција, како што тоа го нарекува руското министерство за надворешни работи во својата изјава за настаните во Македонија.
Да прашам и јас нешто во ваш стил. Дали протестите ги одложивте од 9 за 17 мај за да може на нив да учествуваат и терористите од Куманово. Дали посакувавте автомобил бомба да биде активиран на вашиот протест за да може да ја обвинувате власта и надевајќи се дека тогаш би дошле на власт сигурно, па ви пречи што терористите се неутрализирани пред вашиот митинг.
Пендаровски нека одговори во која тоа земја опозицијата одлучува дали власта ќе оди на предвремени избори. Во која земја опозицијата врши масовно прислушкување, па монтира и објуавува монтирани материјали?
Во која земја што има најдобри економски резултати на својот континент, посебно ако тој континент е Европа, некој бара да си замине власта?
Дали во Либија сега се живее подобро, откако успеа обоената револуција, односно по т.н. арапска пролет.
Во секој случај зошто не побарате референдум за промена на власта, па ако народот навистина мисли дека оваа власт треба да си замине тоа да се случи на демократски начин. Мислите ли дека резултатите ќе бидат подобри отколку на референдумот за ГТЦ во Центар. Кој покажа дека рејтингот на опозицијата скоро воопшто не е подобрен отколку на претходните избори. Кои вие ги прогласивте за фалсификат. А не барате одговорност од Државната изборна комисија која ги спроведе и во која ВМРО и СДСМ се бројно еднакво застапени, со таа разлика што претседателот е од редовите на СДСМ, а ВМРО има само обични членови.

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 6 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 20 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот