БОМБАТА

Страна 7 of 20 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 8:57 pm

Прекинато интервју Канал 5 Максим Димитриевски јавно побара оставка од Груевски и Јанкуловкса


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 9:13 pm

трендафил напиша:Вие ги сметате сите примени во државна служба, па и полицајците, за партијски војници.

Lazhesh Trendo...Toa se tvoi zborovi...Ti duri i zaginatiot pripadnik na bezbednosnite sili od albanska nacionalnost go proglasi za dpmne-ovca...

трендафил напиша:Ново е што и терористите ги представувате за такви, па ми изгледа дека на слушајот во Куманово гледате како на внатрепартијска пресметка од која можете да извлечете некаква полза. Сите коментари и цитирани експертутки на темава се само обиди СДСМ да извлече некаква полза од настаните во Куманово. Нема ни попсебна тема туку за загинатите македонски херои се пишува на темата посветена на обидот СДСМ со масовно прислушкување, монтирање на снимените разговори и нивно објавување да ја собори власта, односно да изврши државен  удар, Или обоена револуција, како што тоа го нарекува руското министерство за надворешни работи во својата изјава за настаните во Македонија.

Pa novo e Trendo...dosega nitu edna vlada ne plakjala teroristi da go ubivaat sopstveniot narod...Toa go mozhete samo vie, od strav da ne ja izgubite vlasta i da odgovarate za kriminalnoto vladeenje...Inaku, diktatura se rushi so revolucija, taka da, kade i da e kje padnete i kje odgovarate za site zlochini...
трендафил напиша:Да прашам и јас нешто во ваш стил. Дали протестите ги одложивте од 9 за 17 мај за да може на нив да учествуваат и терористите од Куманово. Дали посакувавте автомобил бомба да биде активиран на вашиот протест за да може да ја обвинувате власта и надевајќи се дека тогаш би дошле на власт сигурно, па ви пречи што терористите се неутрализирани пред вашиот митинг.

Zoshto lazhesh Trendo...Vchera beshe deveti maj, i protestite bea odrzhani...Na sedumnaeseeti kje bide glavniot i odluchivachki protest koj kje donese kraj na diktaturata...A sega, kazhi mi, dali od mnogu lazhenje, pochna da se zapletkuvash i da podmetnuvash izmislici...Vie bevte tie koi kongresot na partijata vo Kumanovo go pomestivte od deveti za vtori maj...Shto znaevte Trendafile??? Zoshto go odrzhavte na vtori a ne na deveti??? Zatoa shto teroristite koi gi plativte najavija deka togash kje dojdat??? Brzavte za da im ovozmozhite na vashite platenici pobrgu da gi ubivaat branitelite???
трендафил напиша:Пендаровски нека одговори во која тоа земја опозицијата одлучува дали власта ќе оди на предвремени избори. Во која земја опозицијата врши масовно прислушкување, па монтира и објуавува монтирани материјали?
Во која земја што има најдобри економски резултати на својот континент, посебно ако тој континент е Европа, некој бара да си замине власта?

Vo sekoja demokratska zemja, opozicijata ima legitimno pravo da bara predvremeni izbori...Posebno ako od centarot za lagi i manipulacii na vlasta se shirat nevistini i konstrukcii za ekonomskata sostojba vo zemjata, koja patem e najsiromashna vo Evropa...


трендафил напиша:Дали во Либија сега се живее подобро, откако успеа обоената револуција, односно по т.н. арапска пролет.

Trendo si zabegal nachisto...Toa e jasno, posebno sega koga javno go sdporeduvash tvojot pastir so diktatorot Gadafi...Gledash kako ubavo znaesh deka e diktator...I prodolzhuvash so gluposti, t.e. da ne ubeduvash deka vo diktatura poubavo se zhivaa, sporeduvajki ne so Libija...da ne sakash sluchajno i arapi da staneme i muslimani, a pastirot tvoj da go proglasime za kalif???

трендафил напиша:Во секој случај зошто не побарате референдум за промена на власта, па ако народот навистина мисли дека оваа власт треба да си замине тоа да се случи на демократски начин. Мислите ли дека резултатите ќе бидат подобри отколку на референдумот за ГТЦ во Центар. Кој покажа дека рејтингот на опозицијата скоро воопшто не е подобрен отколку на претходните избори. Кои вие ги прогласивте за фалсификат. А не барате одговорност од Државната изборна комисија која ги спроведе и во која ВМРО и СДСМ се бројно еднакво застапени, со таа разлика што претседателот е од редовите на СДСМ, а ВМРО има само обични членови.

Pak tresesh zeleni...Pogore plachesh deka barame predvremeni izbori, ovde kukash da sme pobarale referendum za smena na vlasta...Vo totalna konfuzija si...


Последната промена е направена од Тео на Нед Мај 10, 2015 9:14 pm. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Нед Мај 10, 2015 9:14 pm

[quote="трендафил "]Нема ни попсебна тема туку за загинатите македонски херои се пишува на темата посветена на обидот СДСМ со масовно прислушкување, монтирање на снимените разговори и нивно објавување да ја собори власта, односно да изврши државен удар[quote]

a zoshto ti ne otvori tema ?verojatno zatoa ashto i ti dobro znaesh shto beshe ova vo kumanovo ! znaesh deka beshe mnogu strashen i odvraten SPIN samo da se svrti vnimanieto na graganite i na celata javnost od politichkite bombi ,pa zatoa i mestoto im e vo ovaa tema "bombata "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15637
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 9:20 pm

Оригиналната изјава на Стево Пендаровски за БГНЕС...

Проф. Стево Пендаровски: С инсценировки властта иска да спре протеста


БОМБАТА - Page 7 5f723f4d3dff9594c3bbb4dc21fa3792

За мнозина познавачи на македонската политическа действителност инцидентът в Куманово е изфабрикуван от властта и по-конкретно от македонската партия в управляващата коалиция на премиера Никола Груевски.

В момента разполагаме с много оскъдна информация за инцидента в град Куманово. През първата част на деня МВР официално обяви само, че в града се провежда акция. Въпреки съществуващата информационна блокада вече знаем, че там има ранени полицаи и дори жертви.

По-важният въпрос е защо се случва точно сега. Много експерти и анализатори са изненадани, че това става точно в този момент.

Ако вземем например инцидента в село Гошинце отпреди няколко седмици, където се говореше за нахлуване на въоръжена група и поставянето на някакви искания на албанците. То трябва да знаем, че тези искания са удовлетворени отдавна.

Албанците нямат интерес от подобен тип инциденти. Те получиха всички права в резултат на договореностите отпреди 14 години. Тези договори са гарантирали участието на албанците и техните политически партии на всички равнища в държавата. Дори в момента, една от основните партии в страната, която е коалиционен партньор на премиера Никола Груевски, е албанска. Нещо повече тя произлиза от по-раншната структура на Армия за освобождение на албанците.

Сред експертите и анализаторите се налага мнението, че тези въоръжени инциденти са инсценирани от правителството на Никола Груевски.

Целта е да се попречи на провеждането на големия опозиционен митинг, който е планиран за 17 май. Преди тази дата предстоят още пресконференции на опозицията, на които ще бъдат обявени някои скандални афери с участието на властимащите.

За съжаление Македония е още далеч от приключването на кризата. Груевски при нито един вариант няма да подаде оставка, защото той няма чувство за отговорност. Това е ясно на почти всички македонски граждани. /БГНЕС

-----------------

Професор Стево Пендаровски, македонски политик и бивш съветник по националната сигурност на президентите Борис Трайковски и Бранко Цървенковски. Той беше кандидат за президент на изборите през 2014 г. Анализът на професор Пендаровски е написан специално за БГНЕС.

Скопие / Македония

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 9:22 pm

А еве го и оригиналот од изјавата на Владимир Лазаревиќ...

Владимир Лазаревик: Груевски е най-безсъвестният премиер в света

БОМБАТА - Page 7 6cecde6570ce5ab34b836bd442c896d4

Владимир Лазаревик: Груевски е най-безсъвестният премиер в света

[Увеличи шрифта] [Намали шрифта]

Македонският премиер Никола Груевски направи позорно и страхливо обръщение след трагичните събития в Куманово. Груевски прехвърли цялата отговорност за смъртта на 8-те полицаи върху "най-голямата терористична група на Балканите".

Той в нито един момент не съобщи как тази група е нахлула на територията на Македония! Чия е отговорността, че тя е минала безпроблемно границата? Чия е вината, че тя не е била спряна на границата? Първо имахме т.нар. терористично нападение в Гошинце, след това терористично нападение срещу правителството.

Днешното изказване е най-страхливото и то на една фигура, която изпълнява длъжността премиер на Република Македония. Според мен нито един министър-председател в света не би си позволил подобно поведение пред сънародниците си. Това е много по-страшно от обръщението му на 31 януари 2015 г. когато всички ние бяхме обвинени, че работим за чужди служби. Той няма нито капка съвест за неговата лична политическа отговорност за посоката, в която тласка Република Македония. Той няма никакви угризения на съвестта за невинните жертви, загинали поради неговата безотговорност. Става въпрос за един мизерен човек. Искам незабавна оставка!

……………………………

Владимир Лазаревик, лидер на гражданското движение "Има бъдеще" в Македония.

Коментарът е направен специално за Информационна агенция БГНЕС.

Скопие / Македония

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Kalinda on Нед Мај 10, 2015 9:25 pm


Тео напиша:
трендафил напиша:Вие ги сметате сите примени во државна служба, па и полицајците, за партијски војници.

Lazhesh Trendo...Toa se tvoi zborovi...Ti duri i zaginatiot pripadnik na bezbednosnite sili od albanska nacionalnost go proglasi za dpmne-ovca...

трендафил напиша:Ново е што и терористите ги представувате за такви, па ми изгледа дека на слушајот во Куманово гледате како на внатрепартијска пресметка од која можете да извлечете некаква полза. Сите коментари и цитирани експертутки на темава се само обиди СДСМ да извлече некаква полза од настаните во Куманово. Нема ни попсебна тема туку за загинатите македонски херои се пишува на темата посветена на обидот СДСМ со масовно прислушкување, монтирање на снимените разговори и нивно објавување да ја собори власта, односно да изврши државен  удар, Или обоена револуција, како што тоа го нарекува руското министерство за надворешни работи во својата изјава за настаните во Македонија.

Pa novo e Trendo...dosega nitu edna vlada ne plakjala teroristi da go ubivaat sopstveniot narod...Toa go mozhete samo vie, od strav da ne ja izgubite vlasta i da odgovarate za kriminalnoto vladeenje...Inaku, diktatura se rushi so revolucija, taka da, kade i da e kje padnete i kje odgovarate za site zlochini...
трендафил напиша:Да прашам и јас нешто во ваш стил. Дали протестите ги одложивте од 9 за 17 мај за да може на нив да учествуваат и терористите од Куманово. Дали посакувавте автомобил бомба да биде активиран на вашиот протест за да може да ја обвинувате власта и надевајќи се дека тогаш би дошле на власт сигурно, па ви пречи што терористите се неутрализирани пред вашиот митинг.

Zoshto lazhesh Trendo...Vchera beshe deveti maj, i protestite bea odrzhani...Na sedumnaeseeti kje bide glavniot i odluchivachki protest koj kje donese kraj na diktaturata...A sega, kazhi mi, dali od mnogu lazhenje, pochna da se zapletkuvash i da podmetnuvash izmislici...Vie bevte tie koi kongresot na partijata vo Kumanovo go pomestivte od deveti za vtori maj...Shto znaevte Trendafile??? Zoshto go odrzhavte na vtori a ne na deveti??? Zatoa shto teroristite koi gi plativte najavija deka togash kje dojdat??? Brzavte za da im ovozmozhite na vashite platenici pobrgu da gi ubivaat branitelite???
трендафил напиша:Пендаровски нека одговори во која тоа земја опозицијата одлучува дали власта ќе оди на предвремени избори. Во која земја опозицијата врши масовно прислушкување, па монтира и објуавува монтирани материјали?
Во која земја што има најдобри економски резултати на својот континент, посебно ако тој континент е Европа, некој бара да си замине власта?

Vo sekoja demokratska zemja, opozicijata ima legitimno pravo da bara predvremeni izbori...Posebno ako od centarot za lagi i manipulacii na vlasta se shirat nevistini i konstrukcii za ekonomskata sostojba vo zemjata, koja patem e najsiromashna vo Evropa...


трендафил напиша:Дали во Либија сега се живее подобро, откако успеа обоената револуција, односно по т.н. арапска пролет.

Trendo si zabegal nachisto...Toa e jasno, posebno sega koga javno go sdporeduvash tvojot pastir so diktatorot Gadafi...Gledash kako ubavo znaesh deka e diktator...I prodolzhuvash so gluposti, t.e. da ne ubeduvash deka vo diktatura poubavo se zhivaa, sporeduvajki ne so Libija...da ne sakash sluchajno i arapi da staneme i muslimani, a pastirot tvoj da go proglasime za kalif???

трендафил напиша:Во секој случај зошто не побарате референдум за промена на власта, па ако народот навистина мисли дека оваа власт треба да си замине тоа да се случи на демократски начин. Мислите ли дека резултатите ќе бидат подобри отколку на референдумот за ГТЦ во Центар. Кој покажа дека рејтингот на опозицијата скоро воопшто не е подобрен отколку на претходните избори. Кои вие ги прогласивте за фалсификат. А не барате одговорност од Државната изборна комисија која ги спроведе и во која ВМРО и СДСМ се бројно еднакво застапени, со таа разлика што претседателот е од редовите на СДСМ, а ВМРО има само обични членови.

Pak tresesh zeleni...Pogore plachesh deka barame predvremeni izbori, ovde kukash da sme pobarale referendum za smena na vlasta...Vo totalna konfuzija si...

Здраво .
Се вратил Ченто на форум ?
Или само коинциденција ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Пон Мај 11, 2015 12:04 am

Исповед на припадник на полициските сили:

“Не знам од каде да започнам но од некаде ќе морам.Слава им на колегите кои беа убиени во Куманово, но зошто !? Најпрво да се запрашаме кои се убиените колеги, станува збор за припадници на единицата “Тигри” но повеќето млади и неискусни, можеби ова и да им беше прва и за жал последна акција. Од разговор со колегите се претпоставуваше да се случуваат вакви монтирани напади, како можни локации беа предочени Куманово и уште неколку села во околината на Скопје каде има мешовито население. Цела ситуација е со многу нејаснотии. Како тоа косовари ја преминале нашата граница, а имаме гранична полиција ? Кој тоа и по чија наредба се пуштени таканаречените терористи ? Од какви рани се починати колегите? Од каде е пукано ? Зошто во вчерашната прес конференција министерката Јанкуловска го лажеше цел народ дека состојбата е ставена под контрола кога утринава имаше повторно акција. Како тоа стануваше збор за униформирани лица во црни одела, а приведените беа во цивилна облека ?

Сега почнуваме и со одговорите на прашањата.

Пред два дена колегите од посебните единици беа донесени во Скопје, под изговор дека има сомнение дека ќе има терористички напади. Па се чекаше околу 10 часа за да започне акцијата. Еден од поврдените колеги ми кажа дека станува збор за добро обучени лица кои што едноставно се спремни за ракување со оружје, имаат и познавање од боречки вештини, што можело да се види од движењето на истите. Говореле на повеќе јазици, српски, руски, албански а мислам дека еден зборувал и на француски, што е јасно дека станува за порачан инцидент со највероватно дебело платено сценарио. Ајде да го подледнеме денешното видео од апсењето кое го објави МВР, како најпрво човек во бела кошула е застанат од кај полицијата, па подоцна истиот човек со лисици на рацето го носат во полициско комбе. Кој е сега будала ? Зошто никој не кажува дека колегите од ДБК цела вечер имаа работа и испрашуваа “терористи” од месното население на кумановското “Диво насеље” ? Кои беа тие гревови кои беа испрашувани ? Тие луѓе немаа ни Т од терористи да бидеме јасни. Имам искуство од 23 години до сега сум видел и сум бил во повеќе ситуации сум учествувал во повеќе акции, но како оваа последнава не сум видел никогаш. Бледа режија, боливудски филм. Би замолил за анонимност поради лудата министерка која што вчера се шминкаше пред да има прес конфренција за да изгледа натажено, иако сите и ја знаат бездушноста, до сега требаше 100 пати да си поднесе оставка, само сега не е моментот за тоа. Во некоја наредна прилика за оружјето во МВР што го има,а понекогаш и го нема … За крај уште еднаш наклон до земја за невините убиени колеги кои што беа само топовско месо сервирано од … се знае кој

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мај 11, 2015 10:03 am

(Галерија) Застрашувачки слики од разореното Куманово по терористичкиот напад напиша:
БОМБАТА - Page 7 11f3a431-83e0-46c0-935f-9658e8864ae3-0fefb67e-1416-498f-a38b-898b7b8033ea-Tan2015-5-10_21293542_0
По судирот помеѓу македонската полиција и терористичката група во Куманово, кој траеше два дена, многу делови од градот се уништени. Вчера, доцна вечерта започна расчистувањето на теренот, а според информациите од таму ќе има многу работа. Во престрелките настрадаа 8 македонски полицајци, а над 30 беа повредени. Беа убиени 14 терористи. Според информациите од МВР, дел од терористите виле обучувани на Бискиот исток и дел од нив имале искуство во терористички акции во овој регион. Погледнете ги фоографиите на Танјуг и Асошиед прес од Куманово после дводневните пукотници. Фото: АП/Танјуг напиша:
http://emagazin.mk/vesti/vest/8942

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мај 11, 2015 10:26 am

[quote="tmoro"]Исповед на припадник на полициските сили:

“Не знам од каде да започнам но од некаде ќе морам.Слава им на колегите кои беа убиени во Куманово, но зошто !? Најпрво да се запрашаме кои се убиените колеги, станува збор за припадници на единицата “Тигри” но повеќето млади и неискусни, можеби ова и да им беше прва и за жал последна акција. Од разговор со колегите се претпоставуваше да се случуваат вакви монтирани напади, како можни локации беа предочени Куманово и уште неколку села во околината на Скопје каде има мешовито население. Цела ситуација е со многу нејаснотии. Како тоа косовари ја преминале нашата граница, а имаме гранична полиција ? Кој тоа и по чија наредба се пуштени таканаречените терористи ? Од какви рани се починати колегите? Од каде е пукано ? Зошто во вчерашната прес конференција министерката Јанкуловска го лажеше цел народ дека состојбата е ставена под контрола кога утринава имаше повторно акција. Како тоа стануваше збор за униформирани лица во црни одела, а приведените беа во цивилна облека ?

како е можно се уште да ги користат пинцгауретите за превоз до конфликтните места?Не се функционални за брзо маневрирање ако директно се нападне,нема простор за брзо интервенирање за излез или било каква заштита од куршуми и други врсти на муниција.Исто така порано користеа лада нива каде ако си на задното седиште едвај може да се помрднеш од тој што седи до тебе а и со борбена опрема невозможно е ниту да се завртеш,брзо излезеш и делуваш.Целта ми е дека некои застарени стандарти мора да се стават во комплетен аут во армијата и полицијата,и под итно да се модернизира.Зошто на шлемовите не им се монтира камера на првите кои одат кон неутрализирање на терористите како би задните полицајци имале увид што се случува напред и од каде доаѓа опасноста.Кога веќе користат дронови можат да прикачат експлозив и директно да ударат во целта,со ова би се спасиле многу животи од полиција и војска.Модернизирање е неопходно и тоа брзо.Само погледнете на интернет колку напред е техниката замината,(паметни куршуми,роботи кои имаат камери и се движат кон тешки места и лоцирање на место положба и одредување на бројност на непријателот....).Модернизација под итно со што во иднина ќе се спасат животи на полицајци и војници како и ефективно неутрализирање на непријателот.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пон Мај 11, 2015 10:41 am

Nema pari Reiter...Od tri milijardi budzet, nema pari za oprema na policijata i armijata...No, ovie barem gradat...БОМБАТА - Page 7 Smiley-angry049


Последната промена е направена од Тео на Пон Мај 11, 2015 10:41 am. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty ПЕТАРДАТА

Пишување by трендафил on Пон Мај 11, 2015 10:41 am

Не отворив нова тема затоа што на оваа имаше десетина поста во врска со победата на нашата полиција врз група терористи. И револтиран сум од тоа кога учесници во војната од 2001 година што ја загубивме и по која насилно го сменивме Уставот и границите на општините, на пример Стево Пендаровски кој беше тогаш советник на претседателот на државата или воениот командант на западниот фронт на кого му загинаа два пати по осум војници без победа во битката, дури и без битка, и не си поднесе оставка, а сега бара оставки после битка во која победивме. Можам да замислам какви експертски изјави ќе даваше сега по соросоидните медиуми брат ви Љубе Бошкоски ако беше на слобода.
Тео. Очигледно си забеган и живееш во свој свет, па не знам дали вреди да ти одговарам воопшто. Ајде сепак ќе го направам тоа. Воопшто никогаш не сум имал ништо против предвремени избори. Само сум против предвремена смена на власта на начин на кој го сменивме Уставиот во 2001 година, односно против државен удар. Пак ќе напишам иако не верувам дека ќе го разбереш тоа, дека основната одговорност за изборите, односно институцијата што ги спроведува изборите не е владата, туку Државната изборна комисија. Па доколку сметате дека изборите не биле чесни сите напри треба да ги усмерите кон составот и работата на ДИК. На пример да барате смена на претседателот на ДИК. Не на претседателот на македонската влада.
А противник сум на техничка влада и консензуално одлучување на 4 лидери наместо 123 пратеници, затоа што тогаш не одлучуваат тие четворица туку странци. Мислам дека Груевски не е Георгиевски и дека овој пат нема да ви помине обидот. Посебно затоа што немате ист успех на воен план како во 2001 година, кога Македонија ја бранеа експертите што сега наоѓаат мани на интервенцијата во Куманово.
Не знам кој идиот ја напиша реченицата што е цитирана, односно „По судирот помеѓу македонската полиција и терористичката група во Куманово, кој траеше два дена, многу делови од градот се уништени“, кога секој на кого му работи слободно барем една вијуга во мозокот без проблеми разбира дека битката се водеше во само еден дел од градот, во т.н. Дива населба.
Но од луѓе кои протестираат за наводно полицијско насилство за случај во кој индивидуално, еден полицаец извршил насилство и за делото е строго осуден и не можам да очекувам да се однесуваат другачие.
Иначе не знам каква врска има протестот на СДСМ кој првично беше закажан за 9 мај, а потоа одложен за 17, со настаните во Куманово. Полицијита си ја заврши работата на 10ти, па имате уште 7 дена за припреми. АКо беше така како што се обидуваат да пласираат некои заматени опозициски мозоци битките ќе траева најмалку до тој датум.
Ако некој ММФ, Европската комисија, Светската банка, Стандард и Пурс и други реномирани организации ги смета за центар за манипулација и лаги кои шират конструкции и  невистини за економската состојба во земјата, а сака зачленување во НАТО и ЕУ, претпоставувам дека има ментални проблеми. СО напомена дека не сум психијатар, па можеби грешам во поглед на здравствената состојба, но човечки кажано сигурно е дека не е баш нормален. Утре ќе барате СДСМ да ги смени раководните тела во тие организации како што сега барате промена на владата.
Да резимирам. Штом сакате протести треба да ги одржите. Се надевам дека ќе ги организирате согласно законите, па дека нема да има потреба на интервенција од полицијата. Затоа што кога протестиравте за настан од пред неколку години повредивте многу полицајци. Немаше такво насилство ни на протестите пред пресудата за убиецот на Мартин. Но тогаш тоа не беа протести за незаконско доаѓање на власт.

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty ......

Пишување by трендафил on Пон Мај 11, 2015 10:54 am

Што се однесува до Куманово, големи оштетувања има само на 30тина куќи во улицата Тоде Мендол. Нема запалени училишта, загинати или уапсени цивили како што шпекулираа непријателите на Македонија. Од кои некои се представуваат како Македонци. Се разбира без допирна точка со античките. Владата вети дека ќе им ја надополни штетата на граѓаните. Се надевам дека не и на јатаците на терористите.
Ова се хероите кои загинаа во борбите со терористите.

[center][/БОМБАТА - Page 7 10702137_423297547832305_4347560874431208861_ncenter]

Бог да ги прости.

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мај 11, 2015 11:01 am


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пон Мај 11, 2015 11:13 am

трендафил напиша:Не отворив нова тема затоа што на оваа имаше десетина поста во врска со победата на нашата полиција врз група терористи. И револтиран сум од тоа кога учесници во војната од 2001 година што ја загубивме и по која насилно го сменивме Уставот и границите на општините, на пример Стево Пендаровски кој беше тогаш советник на претседателот на државата или воениот командант на западниот фронт на кого му загинаа два пати по осум војници без победа во битката, дури и без битка, и не си поднесе оставка, а сега бара оставки после битка во која победивме. Можам да замислам какви експертски изјави ќе даваше сега по соросоидните медиуми брат ви Љубе Бошкоски ако беше на слобода.

Vojna, koja zapochna pak koga vie bevte na clast...Vojna koja vie kako vladeachka partija uspeavte da ja izgubite, i da ja uramite i obadinterite Makedonija...Vojna vo koja, dodeka branitelite ginea tvojot pastir kupuvashe stanovi za mama Nade...I sega barash nekvo priznanie za Kumanovo...Posle pokazhana totalna nesposobnost, zaguba na osum zhivoti, i toa od teroristi koi vie gi plakjate da pravat konflikti, za da gi zachuvate foteljite...Ne ti sram voopshto da pishuvash za toa???


трендафил напиша:Тео. Очигледно си забеган и живееш во свој свет, па не знам дали вреди да ти одговарам воопшто. Ајде сепак ќе го направам тоа. Воопшто никогаш не сум имал ништо против предвремени избори. Само сум против предвремена смена на власта на начин на кој го сменивме Уставиот во 2001 година, односно против државен удар. Пак ќе напишам иако не верувам дека ќе го разбереш тоа, дека основната одговорност за изборите, односно институцијата што ги спроведува изборите не е владата, туку Државната изборна комисија. Па доколку сметате дека изборите не биле чесни сите напри треба да ги усмерите кон составот и работата на ДИК. На пример да барате смена на претседателот на ДИК. Не на претседателот на македонската влада.

Ne treskaj gluposti...Seushte sto tvojot post, kade totalno konfuzno, prvo tvrdish dekas opozicijata nema pravo da bara predvremeni izbori, za potoa izgubeno da tvrdish deka opozicijata treba da pobara referendum za predvremena smena na vlasta...Vtoro, mozhezh da se penjavish kolku sakash, no izbirachkiot spisok e pod kontrola na MVR, ili kako shto vie go vikate ministerstvoto mvro, shto znachi deka vie izdavate po dvaeset lichni karti na edno lice, vpishuvate mrtovci i glasachi od nepostoechki stanovi zgradi i ulici...трендафил напиша:А противник сум на техничка влада и консензуално одлучување на 4 лидери наместо 123 пратеници, затоа што тогаш не одлучуваат тие четворица туку странци. Мислам дека Груевски не е Георгиевски и дека овој пат нема да ви помине обидот. Посебно затоа што немате ист успех на воен план како во 2001 година, кога Македонија ја бранеа експертите што сега наоѓаат мани на интервенцијата во Куманово.

Trendafile, gnido gnasna...Koj voen plan...Toa shto gi plativte teroristite da ubivaat makedonci, samo za pastirot tvoj da ostane na vlast e vashiot najgolem grev, za kogo kje odgovarate i pred boga, i pred narodot...I nikogash nema da uspeete, vashite grevovi i odgovornost za smrtta na osum pripadnici na bezbednosnite sili da go prefrlite na drug...


трендафил напиша:Не знам кој идиот ја напиша реченицата што е цитирана, односно „По судирот помеѓу македонската полиција и терористичката група во Куманово, кој траеше два дена, многу делови од градот се уништени“, кога секој на кого му работи слободно барем една вијуга во мозокот без проблеми разбира дека битката се водеше во само еден дел од градот, во т.н. Дива населба.

Verojatno ist takov idiot kako onoj koj ne znae da odgovori zoshto negovata partija go pomesti kongresot vo Kumanovo od 9 za 2 maj...

трендафил напиша:Но од луѓе кои протестираат за наводно полицијско насилство за случај во кој индивидуално, еден полицаец извршил насилство и за делото е строго осуден и не можам да очекувам да се однесуваат другачие.

Navodno??? Ubistvo na simpatizer na sopstvenata partija, od strana na policaec od obezbeduvanjeto na firerot, dodeka slavite izborna pobeda e navodno nasilstvo??? zabegavte, nitu zhivotite na svoite vekje ne vi se sveti...

трендафил напиша:Иначе не знам каква врска има протестот на СДСМ кој првично беше закажан за 9 мај, а потоа одложен за 17, со настаните во Куманово. Полицијита си ја заврши работата на 10ти, па имате уште 7 дена за припреми. АКо беше така како што се обидуваат да пласираат некои заматени опозициски мозоци битките ќе траева најмалку до тој датум.

Slobodno prodolzhi da lazhesh Trendo...Mnogu mi e milo koga vaka kje se samozakopash...Posebno koga site znaat deka SDSM nitu imal najaveni. nitu odlozhil protesti na 9 maj...No vie Trendafile...Ajde priznaj...Kako znaevte deka na 9 kje ima teroristichki napad, pa ja smenivte datata na odrzhuvanje na kongresot...Zatoa shto plativte dva milioni na teroristite da ubivaat Makedonci, se so cel da ostanete na vlast???

БОМБАТА - Page 7 2ceitqr


трендафил напиша:Ако некој ММФ, Европската комисија, Светската банка, Стандард и Пурс и други реномирани организации ги смета за центар за манипулација и лаги кои шират конструкции и  невистини за економската состојба во земјата, а сака зачленување во НАТО и ЕУ, претпоставувам дека има ментални проблеми. СО напомена дека не сум психијатар, па можеби грешам во поглед на здравствената состојба, но човечки кажано сигурно е дека не е баш нормален. Утре ќе барате СДСМ да ги смени раководните тела во тие организации како што сега барате промена на владата.

Ovde se soglasuvam so tebe...Site onie koi tvrdat deka Makedonija e demokratska drzhava i ekonomski raj, iako gorespomnatite organizacii i tela jasno kazhuvaat deka kaj nas ima diktatura, a drzhavata e prezadolzhena, so najgolem broj siromashni i so avtoritarna vlast, mora da imaat mentalni problemi... Posebno onie koi zaradi kritikite od tie organizacii upateni kon pastirot, tvrdat deka toa e svetski zagovor protiv Makedonija...A najmnogu mentalni problemi imaat onie, koi se obiduvaat da tresat zeleni, a nikako ne mozhat da ja sfatat razlikata pomegju pravata na opozicijata vo drzhavata, i sopstvenoto ludilo koga povikuvaat na krstonosna vojna protiv celiot svet...

трендафил напиша:Да резимирам. Штом сакате протести треба да ги одржите. Се надевам дека ќе ги организирате согласно законите, па дека нема да има потреба на интервенција од полицијата. Затоа што кога протестиравте за настан од пред неколку години повредивте многу полицајци. Немаше такво насилство ни на протестите пред пресудата за убиецот на Мартин. Но тогаш тоа не беа протести за незаконско доаѓање на власт.

Baranjeto predvremeni izbori e nezakonsko??? Trendo, baraj pomosh...Itno ti e potrebna...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пон Мај 11, 2015 11:25 am

трендафил напиша:Што се однесува до Куманово, големи оштетувања има само на 30тина куќи во улицата Тоде Мендол. Нема запалени училишта, загинати или уапсени цивили како што шпекулираа непријателите на Македонија. Од кои некои се представуваат како Македонци. Се разбира без допирна точка со античките. Владата вети дека ќе им ја надополни штетата на граѓаните. Се надевам дека не и на јатаците на терористите.
Ова се хероите кои загинаа во борбите со терористите.

[center][/БОМБАТА - Page 7 10702137_423297547832305_4347560874431208861_ncenter]

Бог да ги прости.

Gledaj gi ubavo Trendafile...Zaginaa zaradi vashite bedni obidi, so plakjanje na teroristichki bandi da ostanete na vlast...Kje platite Trendafile...Kje vi presudi i narodot i bog...I nemoj da go gnasish spomenot na niv, podveduvajki gi pod vasheto antichko-dpmne-ovsko ludilo...Tie se patriotite...A predavnicite ste vie, koi plativte dva milioni evra na teroristite da dojdat i da ubivaat, za da mozhete da prodolzhite da go unishtuvate makedonskiot narod i negovata drzhava...

СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА СЕ МОЖНИ КРЕИРАНИ ИНЦИДЕНТИ ВО ЛИПКОВСКО

Стојанче Ангелов тогаш во говорот пред МРТ кажа дека власта платила 2 милиони евра за да предизвика меѓуетнички судир, а за тоа да ги обвини него и лидерот на СДСМ, Заев.


- Некој во нашата држава направил монструозен план за меѓуетнички судир – имам информации дека се дадени 2 милиони евра на Албанци кои немаат врска со УЧК, кои се некои криминалци во Липковскиот регион. Нивната задача била да се претстават како УЧК и да извршат убиство на неколку припадници на полицијата или армијата и така да превизикаат меѓуетнички конфикт. Токму затоа се појави она монструозно соопштение потпишано од господинот Нетпрес дека Стојанче Ангелов и Зоран Заев подготвуваат крваво сценарио. Некој друг подготвувал такво сценарио, затоа излегоа со соопштение, наредните денови требаше да има ескалација, но тоа не им го дозволивме, рече Ангелов.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мај 11, 2015 1:45 pm

Pred nastanot vo Kumanovo dpmnovcite imaa realni shansi da socuvaat zhivi glavi! Vo idriz-beg dozivotno, ama zhivi glavi. Posle ovoa sto go napravija nikoj vekje nema da mozhe da im garantira gol zhivot! Rakata na vistinskoto VMRO ke gi stasa kade i da se! GOTOVI SE!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мај 11, 2015 2:02 pm

reiter напиша:
tmoro напиша:Исповед на припадник на полициските сили:

“Не знам од каде да започнам но од некаде ќе морам.Слава им на колегите кои беа убиени во Куманово, но зошто !? Најпрво да се запрашаме кои се убиените колеги, станува збор за припадници на единицата “Тигри” но повеќето млади и неискусни, можеби ова и да им беше прва и за жал последна акција. Од разговор со колегите се претпоставуваше да се случуваат вакви монтирани напади, како можни локации беа предочени Куманово и уште неколку села во околината на Скопје каде има мешовито население. Цела ситуација е со многу нејаснотии. Како тоа косовари ја преминале нашата граница, а имаме гранична полиција ? Кој тоа и по чија наредба се пуштени таканаречените терористи ? Од какви рани се починати колегите? Од каде е пукано ? Зошто во вчерашната прес конференција министерката Јанкуловска го лажеше цел народ дека состојбата е ставена под контрола кога утринава имаше повторно акција. Како тоа стануваше збор за униформирани лица во црни одела, а приведените беа во цивилна облека ?

како е можно се уште да ги користат пинцгауретите за превоз до конфликтните места?Не се функционални за брзо маневрирање ако директно се нападне,нема простор за брзо интервенирање за излез или било каква заштита од куршуми и други врсти на муниција.Исто така порано користеа лада нива каде ако си на задното седиште едвај може да се помрднеш од тој што седи до тебе а и со борбена опрема невозможно е ниту да се завртеш,брзо излезеш и делуваш.Целта ми е дека некои застарени стандарти мора да се стават во комплетен аут во армијата и полицијата,и под итно да се модернизира.Зошто на шлемовите не им се монтира камера на првите кои одат кон неутрализирање на терористите како би задните полицајци имале увид што се случува напред и од каде доаѓа опасноста.Кога веќе користат дронови можат да прикачат експлозив и директно да ударат во целта,со ова би се спасиле многу животи од полиција и војска.Модернизирање е неопходно и тоа брзо.Само погледнете на интернет колку напред е техниката замината,(паметни куршуми,роботи кои имаат камери и се движат кон тешки места и лоцирање на место положба и одредување на бројност на непријателот....).Модернизација под итно со што во иднина ќе се спасат животи на полицајци и војници како и ефективно неутрализирање на непријателот.
БОМБАТА - Page 7 Tan2015-5-10_175620444_1_620x0

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мај 11, 2015 2:10 pm

reiter напиша:
reiter напиша:
tmoro напиша:Исповед на припадник на полициските сили:

“Не знам од каде да започнам но од некаде ќе морам.Слава им на колегите кои беа убиени во Куманово, но зошто !? Најпрво да се запрашаме кои се убиените колеги, станува збор за припадници на единицата “Тигри” но повеќето млади и неискусни, можеби ова и да им беше прва и за жал последна акција. Од разговор со колегите се претпоставуваше да се случуваат вакви монтирани напади, како можни локации беа предочени Куманово и уште неколку села во околината на Скопје каде има мешовито население. Цела ситуација е со многу нејаснотии. Како тоа косовари ја преминале нашата граница, а имаме гранична полиција ? Кој тоа и по чија наредба се пуштени таканаречените терористи ? Од какви рани се починати колегите? Од каде е пукано ? Зошто во вчерашната прес конференција министерката Јанкуловска го лажеше цел народ дека состојбата е ставена под контрола кога утринава имаше повторно акција. Како тоа стануваше збор за униформирани лица во црни одела, а приведените беа во цивилна облека ?
=============================================================================
како е можно се уште да ги користат пинцгауретите за превоз до конфликтните места?Не се функционални за брзо маневрирање ако директно се нападне,нема простор за брзо интервенирање за излез или било каква заштита од куршуми и други врсти на муниција.Исто така порано користеа лада нива каде ако си на задното седиште едвај може да се помрднеш од тој што седи до тебе а и со борбена опрема невозможно е ниту да се завртеш,брзо излезеш и делуваш.Целта ми е дека некои застарени стандарти мора да се стават во комплетен аут во армијата и полицијата,и под итно да се модернизира.Зошто на шлемовите не им се монтира камера на првите кои одат кон неутрализирање на терористите како би задните полицајци имале увид што се случува напред и од каде доаѓа опасноста.Кога веќе користат дронови можат да прикачат експлозив и директно да ударат во целта,со ова би се спасиле многу животи од полиција и војска.Модернизирање е неопходно и тоа брзо.Само погледнете на интернет колку напред е техниката замината,(паметни куршуми,роботи кои имаат камери и се движат кон тешки места и лоцирање на место положба и одредување на бројност на непријателот....).Модернизација под итно со што во иднина ќе се спасат животи на полицајци и војници како и ефективно неутрализирање на непријателот.
БОМБАТА - Page 7 Tan2015-5-10_175620444_1_620x0

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мај 11, 2015 3:04 pm

српските курирци загрижени најмногу Twisted Evil ,имаат интерес Twisted Evil да прават паника и спроведат интересите Twisted Evil ,како и обично ТИЕ секогаш ЗНААТ еден чекор пред нас што се случува..

HAOS POČINJE U TETOVU: Jake policijske snage i helikopteri nadleću sela напиша:
Čak i ako postoji bilo kakva akcija, sigurno ne možemo reći ništa bez njegovog završetka. Ali ljudi ne treba da se plaše prisustva policije, jer je policija tu da ih zaštiti. Oni su makedonski državljani, a policija će biti sa njima, rekao je Kotevski напиша:

Stanovnici planinskih sela Tetova su u strahu da se scenario iz Kumanova ponovi i u njihovom mestu. Portparol policije Ivo Kotevski, nijte hteo ni da potvrdi, niti da demantuje da je povećano prisustvo policije u ovim selima, ali apeluje na stanovnike da nema potrebe za panikom. "Čak i ako postoji bilo kakva akcija, sigurno ne možemo reći ništa bez njegovog završetka. Ali ljudi ne treba da se plaše prisustva policije, jer je policija tu da ih zaštiti. Oni su makedonski državljani, a policija će biti sa njima ", rekao je Kotevski. напиша:
http://www.kurir.rs/planeta/haos-pocinje-u-tetovu-jake-policijske-snage-i-helikopteri-nadlecu-sela-clanak-1777823

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мај 11, 2015 6:42 pm

Da go citiram malku Shlapas:
"LELE, LELE, LELEEEEE" Ama shamaranje i zaushki izede denes grujco od stranskive diplomati i EU ambasadori! Glavana bumbar mu ja napravija!http://www.plusinfo.mk/vest/25461/ambasadorite-so-ostri-kritiki-do-gruevski-za-odnesuvanjeto-na-vladata-(video)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Мај 11, 2015 7:12 pm

погледнете го видеото,ќе приметете колку пропусти има од наша страна за личната безбедност како и на блиските колеги кои се таму...


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мај 11, 2015 7:22 pm

Brat Ljube ko go apsea bea popretpazlivi ?!?! Srekja sme imale samo so ovolku zrtvi! Da bile malku povekje izdrogirani mudzahedinive, so edna dve bombi ke ispotepaa uste tri pati povekje od specijalcive!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пон Мај 11, 2015 7:22 pm

Ако власта знаела нешто две години, тогаш знаел и Заев. Кој нели ја прислушкуваше власта во тоа време, односно до пред апсењето на групата на Верушевски.
Од разговорот со наводниот припадник на полицијските сили се гледаат неколку лаги. Не се сите загинати полицајци почетници. Има и такви што учествувале во војната во 2001 година. Потоа тој лаже дека уапсените не се во полицијски униформи. Со исклучоци се. Иначе ако бегалци од Сирија може да стигнат до Скандинавија или Мексикаци да влезат во САД, не знам зошто еден нормален човек би се чудел доколку некој ја помине и нашата граница. Со напомена дека доколку не носелм оружје можел да помине и на граничен премин. Со исклучок на тие против кои веќе имало потерници. Домашни или меѓународни.
Иначе очигледно е дека Груевски не прифатил да ги прекине преговорите со Русија за гасоводот кој од Русија, преку Турција, Грција, Македонија, Србија и Унгарија треба да стигне до Австрија. Иначе амбасадориве не чувствуваат ниту трошка вина за тоа што не сме членка на НАТО и не ги почнавме преговорите со ЕУ и покрај тоа што одамна ги исполниве условите за тоа. По нивна оценка. Не знам дали мислењето на оваа група амбасадори ја деат и амбасадорите од земјите кои не се членки на организациите што се обидуваат да не натераат на самокршење на нашите ќовекови права. Што да кажам на безобразното однесување на група амбасадори, спротивно во потполносѕ на Виенската конвенција. Кои очигледно не му се лути на Заев што ги прислушкуваше. Иначе правна разврска на случајот ќе следи вероајтно многу брзо. Еден од предметите на судењето ќе биде сигурно и веродостојноста на материјалите. Дали и колку се монтирани, пред се`.
Иначе во Тетово нема хаос. Иначе Плусинфо и другите соросоидни медиуми со радост одамна ќе го објавеа тоа.
Иначе таман работа ако со митинг на кој излегле 1% од гласачите може да се обори влада.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5864
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пон Мај 11, 2015 7:33 pm

Pak si tropal gluposti...Lazesh deka Zaev ja prislushuval vlasta, site znaat deka toa e delo na tvojot pastir...Lazesh deka uapsenite se vo policiski unoformi...Policijata se apseshe samata sebe??? lazesh za bilo kakvi pregovori za nekakov gasovod...Srbite vekje ja otfrlija idejata i bespredmetno bi bilo nekoj da se dogovara so pastirot tvoj...Nema potreba nikoj da chuvstvuva vina za toa shto Makedonija odamna ne e chlenka na EU i NATO, osven ti, i tvoite partiski drugari, koi predavnichkli ja podrzhuvate diktaturata na vashiot pastir, se so cel da gi unishtite makedonskata drzhava i makedonskiot narod...Za ova kje vi bide sudeno za predavstvo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 7 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 20 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот