БОМБАТА

Страна 11 of 20 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 30, 2015 7:23 am

БОМБАТА - Page 11 Piazza-navona-four-rivers-fountain-c

Eve ja fontanata na mali Grujica Erker.
(Cudna e zelbata na "malo kure" po falusoidni simboli, visoki zgradi i jarboli, zbogatena so jaki koli ?!?!)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Саб Мај 30, 2015 9:50 am

Никола Тодоров иден премиер на преодната политичка влада ? напиша:
Изгледа Македонија се доближува до брз излез од политичката криза. За тоа, најверојатно, излез ќе биде преодна, односно во случајов , како што се договара политичка, а не техничка или каква било друга влада за национален спас, брифираат дипломатски извори за Локално.мк напиша:
БОМБАТА - Page 11 Todorovgruevski-1024x604
Според истите неофицијални извори на маса се ставени неколку опции, но едно е сигурно, останува премиерското место за ВМРО ДПМНЕ, но не и за Никола Груевски. Неговото место ќе го заземе најверојатно идниот премиер на политичката влада Никола Тодоров, иако во игра не е иклучен и Љупчо Јолевски. Другите клучни министерства Финасии, Правда и МВР би биле на СДСМ. Поделбата на сите министерства ќе се решава со сите преговарачи во процесот, а дополнително ќе се лицитира со имиња кои треба да бидат прифатливи за сите страни. Според истите извори, Никола Груевски ќе се врати во партијата и ќе ја подготвува за следните избори кои би биле за околу 6 месеци, откако ќе се среди избирачкиот список , додека пописот и овојпат би изостанал заради краткото време. Целосно препакување на челниците на Судсиот систем, потоа правно заокружување на процесите, целосно препакување на јавниот сервис МРТВ, избалансираност во медиумите, се едни од точките од кои нема отстапување, велат дипломатските извори на локално.мк Во втoрник во Скопје пристигнува еврокомесарот Јоханес Хан, кој би требало да одржи средба со лидерите на македонските партии за надминувањето на актуелната политичка криза. Хан најпрво ќе има средба со лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и Зоран Заев, а по оваа средба ќе биде одржана и лидерската средба во вообичаениот формат – лидерската четворка со амбасадорите на САД и ЕУ, Џес Бејли и Аиво Орав, велат истите дипломатски извори. На оваа средба нема да бидат обелоденети детали од договорот , но веројатно ќе бидат усогласувани работите на директната средба Хан- Заев- Груевски. До колку не се дојде до усогласување на деталите, на следната средба Хан ќе именува свој постојан претставник, а и САД ќе испрати свој преговарач заради убрзување и спроведување на договорената рамка. Хан во Вторник во Македонија доаѓа заедно со тројцата европратеници Иво Вајгл, Ричард Ховит и Едвард Кукан. напиша:
http://lokalno.mk/nikola-todorov-iden-premier-na-preodnata-politichka-vlada/
Девојка за се.Е*а мамето на образованието,па здравството па дојде на ред и државата.
Да видиме колку е точен брифингот од странски дипломати за локално.мк

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 30, 2015 9:54 am

Sjashi Kurto da uzjashe Murto: Namesto Nikola ERKER eve ni go Nikola KONZOLA (nintendo)! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by tmoro on Саб Мај 30, 2015 8:56 pm


tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by меанџија on Саб Мај 30, 2015 9:00 pm

ВОЛЕ од ветрометина... може ли кога ќе те сретнам, да ти се изнаебам, онака витуелно, а ти да признаеш дека си ми го попушил... се разбира, виртуелно ќе биде и пушењето... поздрав до сите. ЧАО.

меанџија

Број на мислења : 15
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мај 31, 2015 6:08 pm

меанџија напиша:ВОЛЕ од ветрометина... може ли кога ќе те сретнам, да ти се изнаебам, онака витуелно, а ти да признаеш дека си ми го попушил... се разбира, виртуелно ќе биде и пушењето... поздрав до сите. ЧАО.
вуат хапенд хиер

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мај 31, 2015 6:10 pm

БОМБАТА - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcS_2vsaKrPp1QEhsLangGV6YLwHTEJIzQNJ1kxFZPNdNQT5W2Ai


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Нед Мај 31, 2015 8:58 pm

станчиња си купувале а?браво!не купувале од поштено спечалени пари туку знаете како одат тие работи кога си власт,народот го кажал како лева рака-десни џеб....Може ли некој да израчуна колку време односно години треба еден работник од 200еу плата да купи стан а при тоа во тие 200еу да не се ставени месечните трошкови?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by корисТник on Пон Јун 01, 2015 9:22 am

reiter напиша:
меанџија напиша:ВОЛЕ од ветрометина... може ли кога ќе те сретнам, да ти се изнаебам, онака витуелно, а ти да признаеш дека си ми го попушил... се разбира, виртуелно ќе биде и пушењето... поздрав до сите. ЧАО.
вуат хапенд хиер

Остај го ти него...Зрел е за мувлосана мара...

корисТник

Број на мислења : 37
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пон Јун 01, 2015 10:18 am

За жал во наредните неколку децении, додека не заминат во пензија или на оној свет сите актуелни политичари и воопшто видни луѓе, не ќе имаме демократски избори. Затоа што имаме една партија која со децении ги има прислушкувано телефоните на илјадници луѓе. Или тоа го правеле неколку луѓе на чело со Верушевски. Но не ми е јасно зошто тој криминалец има подршка од СДСМ доколку и оваа партија не е криминална. СДСМ може за секого да извади некаков прислушкувам материјал, истиот да го адресира според потребите, иако изговореното е можеби во друго време и за друга тема. Значи за да има демократски избори потребно е или СДСМ да не учествува на нив или да прекине еднаш со криминалот и објавување на сниемните разговори. Или сите разговори за сите политичари, и за тие од СДСМ да бидат јавно објавени со датуми кога се водени. Бидејќи Верушевски, според некои сознание, ги прислушкувал сите. И материјали им продавал за пари, да ги користат против други или уценувајќи ги за да не ги објави. Ова влада го откри и го уапси. Благодарејќи му и на Заев, но не како чесен граѓанин што го пријавил случајот, туку како осомничен криминалец кој сакал да ги искористи материјалите за да ја донесе својата партија на власт. Што треба да се потврди или одфрли на судењето што пртпоставувам ќе почне набрзо.
Што се однесува до изборите, за нив нема одговорнос владата, туку Државната изборна комисија. Во каја рамноправно се застапени сите партии што испраќаат лидери на средбите. Па доколку некој смета дека имало нечесни избори, прво што треба да направи е да бара смена на престедателот на изборната комисија. Без разлика дали е незадоволен поради наводно непрочистениот список или поради нешто друго.
Желбата на СДСМ да влезе во власта се гледа и од тоа што не бараат суспензија на парламентот, односно негово распуштање, туку тој да стане гласачка машина која ќе ги изгласа одлуките донесени од странци или некој друг надвор од Собранието. Што не е демократија, туку диктатура. Нешто што СДСМ се обидува да го воведе уште од според нив наречениот црн понеделник, односно денот кога сакаа со сила да го оневозможат парламентарното мнозинство да го донесе буџетот. Кога насилно го завземаа местото на претседателот на собранието во обид да ја парализираат оваа институција. Тој обид не успеа. Се надевам дека нема да успее ниту овој. Со напомена дека нормално, сите што прекршиле некаков закон треба да одговараат за стореното. Во нормална судска постапка. Јавна и транспарентна.

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Јун 01, 2015 10:24 am

сметам дека е крајно време заев да ја објави бомбата за смилковското езеро па каква и да била со моќ околу меѓуетничките баланси и криминали, време е.Досега сите политичари што дојдоа на сцена се голтаци и станаа милионери а некои и милијардери а сето тоа од грбот на народот и нашата земја Македонија.Не треба да се плашиме што после објавувањето на бомбата затоа што народот е сиромав и нема што да изгуби,ќе изгубат лажливите и криминални политичари затоа што ќе немаат можност повеќе да го крадат и лажат овој народ.Што мислите како овие наши политичари би се снашле во странски земји..дали таму би биле успешни бизнисмени или политичари..ЈОК..би биле последни отпадоци и неспособни да си ги прехранат семејствата.Го држат народот во страв и заложништво со нивните контролирани медиуми и платени полтрони по институциите,истите институции кои се задолжени да го чуват и спроведат уставот и законот.Зошто бомба за Б.Ц.Зошто не ја објавија кога тоа беше актуелно и на времето на кое одговара а не сега после неколку години.Сето тоа е скренување од случаите и разводнување на вистинските криминали кои се во тек.Значи ако имал некој некоја информација за сторени криминали и против државни елементи а не пријавил значи е СОУЧЕСНИК.Сметам дека на Македонија и е потребна револуција како би се ослободила од криминалците од најлошата врста - тип кои се сместени во политичките партии од опозиција и позиција.Ние самите немаме капацититет за тоа затоа е неопходно храбри луѓе кои ќе се спротистават на овие денешни криминалци кои го користат народот како параван со задскрила на името ВМРО или СДСМ.Треба сите да се ослободиме од тие партијски стеги како и медиумски ВАШИНГ БРАИН и зацртаме нашите историјски цели за СЛОБОДА на народот и Македонија.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пон Јун 01, 2015 2:06 pm

Јас сум за тоа сите материјали, кога веќе еден дел е објавен, но сите без исклучок, да се објават. На некој сајт на интернет. Без пристрасна селекција, без вовед кој ги усмерува, посебно тие што се дресирани за тоа како да го слушнат и тоа што го нема во некој разговор, на пример дека на 130 милометри на час возило може да се заврти за 90 степени без да се преврти или по инерција да продолжи уште некое време да се движи во првобитниот правец. Едноставно да бидат ставени сите податоци што ги снимал Верушевски. Иако тоа му дава предност на Заев, затоа што тој знаел за прислушкувањето од почетокот на својата политичка кариера. Народот иначе е параван на сите политичари. Во име на народот зборува и Заев иако зад него стои помалку народ. И во најоптимистичка варијанта тој признава пораз со повеќе десетици илјади гласови. Затоа што СДСМ веќе со години се обидува да го сруши ВМРО со коалиција со двете албански партии. Сега оди на тоа ДУИ да ја напушти власта. Но ДУИ е свесна дека тоа го чека ДПА за да влезе во власт и дека после тоа излезот би и бил на подолго време. Затоа што со СДСМ во коалиција долго време не ќе може да биде парламентарно мнозинство. Колку и да сака Заев да не убедува дека добриот од власта е ДУИ, а лошиот ВМРО. Да беше така, добра ќе беше и власта на ДУИ со СДСМ.
Заев тоа што го прави, од самиот почеток, не го прави за доброто на Македонија, туку за да дојде неговата партија без избори на власт. Материјалите го користи за рекетирање. Што би рекле во криминални цели. Па не знам колку може да му се верува. Ако лидерот на опозицијата не му верува на Рилковски дека изборите биле во рамки на дозволеното, зошто не побара негова смена? Ако прислушкувала власта опозиционери, како тоа слушаме веќе стотици разговори на личности од власта, а скоро ниту еден од опозицијата (со исклучок на разговорите на Мандух Тачи)? Ако немало соработка со странски тајни служби, зошто Заев тоа го изјавува кога се обидува да го уценува премиерот? Можам да поставам уште многу вакви прашања.
ЗОшто да не го оставиме судот да си ја работи работата. И будно да го следиме. Не ни треба револуција и крвопролевање во време кога имеме власт што не донесе на прво место по развој во Европа. И во ситуација кога опозицијата на сите можни начини се бори да предизвика политичка криза. Со непризнавање на изборните резултати. Непризнавање и на самите избори како процес.

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Јун 01, 2015 2:44 pm

трендафил еднаш те прашав ама не добив одговор...дали си ти истиот Трендо што беше спомнат во бомбите на З.З. дека си бил најмен да одработуваш за власта или не?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо on Пон Јун 01, 2015 2:57 pm

Райтер, што очекуваш да се обелодени за Смилковското езеро?Мислиш дека осудените албанци са невиновни?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Јун 01, 2015 3:59 pm

хан Ацо напиша:Райтер, што очекуваш да се обелодени за Смилковското езеро?Мислиш дека осудените албанци са невиновни?
доста се шпекулира за содржината, така да неможе да се каже со точност од моја страна ниту од било која друга страна гледано од аспект на еден обичен граѓанин за содржината на истата.Можам само да кажам дека од она што досега приметив по нет а се дискутира за смилковското езеро дека е лошо и тоа многу лошо како за дел од власта така и дел од другата страна на власта со што резултира со смрт на невини луѓе.Очигледен е стравот по секое прашање од смилковското езеро.И ако З.З не ја објави тогаш тоа е лично негово самоубијство како и убијство на вистината.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пон Јун 01, 2015 9:30 pm

Не знам што очекувате за Смилковското Езеро. Веројатно дека Заев ќе „докаже“ дека власта ги убила момчињата. Од една единствена причина. Затоа што само нешто такво може да го донесе СДСМ на власт. За овој случај очекувам некој разговор во кој во афект некој политичар го употрбува стариот израз заљ македеонските Албанци, веројатно пцуење или нешто слично. Што веројатно сите сме го користеле во приватни разговори во тој период. И ништо повеќе, Но ќе повторам. За жал Заев не е т.н. свиркач. Кој сака да ја објави вистината. Туку човек кој нарачал прислушкувани материјали и ги објавува со една единствена цел. Да дојде без избори на власт. Па не може слепо да му се верува. При тоа користеше многу невистини. Почнувајќи од фоа дека власта ја прислушкувала опозицијата. А сега на сите ни е јасно дека опозицијата вршела нмасовно прислушкување и на власта и на сите други политички или идеолошки противници. А многу е веројатно и дека Заев е само жртва на соросоидите. Кои како граѓанска опција, наводни експерти, се обидуваат да влезат во т.н. трхничка влада. Иначе се работи за универзални експерти. Кои предвидуваа девалвација што не се случи, економски колапс во време, а Македонија им врати со најголем пораст на БДП во Европа. Но истите се и експерти за абортуси, медицина, спорт, за промена на нашето име и се нешто.

трендафил

Број на мислења : 5861
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пон Јун 01, 2015 9:37 pm

трендафил напиша:Не знам што очекувате за Смилковското Езеро. Веројатно дека Заев ќе „докаже“ дека власта ги убила момчињата. Од една единствена причина. Затоа што само нешто такво може да го донесе СДСМ на власт. За овој случај очекувам некој разговор во кој во афект некој политичар го употрбува стариот израз заљ македеонските Албанци, веројатно пцуење или нешто слично. Што веројатно сите сме го користеле во приватни разговори во тој период. И ништо повеќе, Но ќе повторам. За жал Заев не е т.н. свиркач. Кој сака да ја објави вистината. Туку човек кој нарачал прислушкувани материјали и ги објавува со една единствена цел. Да дојде без избори на власт. Па не може слепо да му се верува. При тоа користеше многу невистини. Почнувајќи од фоа дека власта ја прислушкувала опозицијата. А сега на сите ни е јасно дека опозицијата вршела нмасовно прислушкување и на власта и на сите други политички или идеолошки противници. А многу е веројатно и дека Заев е само жртва на соросоидите. Кои како граѓанска опција, наводни експерти, се обидуваат да влезат во т.н. трхничка влада. Иначе се работи за универзални експерти. Кои предвидуваа девалвација што не се случи, економски колапс во време, а Македонија им врати со најголем пораст на БДП во Европа. Но истите се и експерти за абортуси, медицина, спорт, за промена на нашето име и се нешто.
Според Верушевски против правното прислушпкување започнало во 2007 и е креација на Петтата упарва. напиша:

Верушевски: Шпиунажата не е семеен бизнис
http://telma.com.mk/vesti/verushevski-shpiunazhata-ne-e-semeen-biznis

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо on Вто Јун 02, 2015 6:03 pm

Со срекьа да ви е завршекот на политичката криза во Македония!Сега или ке се сменат досегашните бугаромразци со други бугаромразци,или ке си останат истите.

Избори во април догодина - епилог на денешната средба

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=59CE9776C1FFAB4F9249A5A4A2467E3E
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Јун 02, 2015 6:17 pm

хан Ацо напиша:Со срекьа да ви е завршекот на политичката криза во Македония!Сега или ке се сменат досегашните бугаромразци со други бугаромразци,или ке си останат истите.

Избори во април догодина - епилог на денешната средба

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=59CE9776C1FFAB4F9249A5A4A2467E3E
да почекаме и видиме З.З каква изјава ќе даде?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Јун 02, 2015 6:25 pm

Преодна влада ќе ги организира изборите во април 2016 година, или избори нема да има! напиша:
На 10 јуни во Брисел ќе се преговара каков ќе биде составот на преодната влада, која треба да обезбеди фер и демократски избори, без кои не се можни промени во Република Македонија. [color=#FF0000]СДСМ цврсто останува на ставот дека актуелниот премиер Никола Груевски не може да биде дел од таа идна влада[/color]. напиша:
http://plusinfo.mk/vest/28979/preodna-vlada-kje-gi-organizira-izborite-vo-april-2016-godina-ili-izbori-nema-da-ima

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Вто Јун 02, 2015 6:55 pm

ajde Zaev chestito ? Ako si popushtil i si prifatil ushte cela godina da ne JADE ovaa vlast ,na izbori odi si sam ,i neka te glasa toj shto moze da te razbere ...potochno nikoj ! mislam deka mnogu SE LIZNA opozicijata ! no shto se moze ! tolku gi biva izgleda !
i sega da sumiram : vo april 2016 godina samo ke se POTVRDI FUNKCIJATA premier deka mu pripaga TRAJNO na ovoj segashniov premier !pa nazdravje neka ni e !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15637
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Јун 02, 2015 7:05 pm

оса,од погорниот пост каде го превземав од +инфо има некое објаснување...
[color=#660000]На 10 јуни во Брисел ќе се преговара каков ќе биде составот на преодната влада, која треба да обезбеди фер и демократски избори, без кои не се можни промени во Република Македонија. СДСМ цврсто останува на ставот дека актуелниот премиер Никола Груевски не може да биде дел од таа идна влада
10 јуни 2 за 7-8 дена...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Вто Јун 02, 2015 7:12 pm

reiter mislam deka predolgo OSTANA ovaa vlast po objavuvanjeto na bombite !
zboruvam za momentot : moze da vlijae vrz dokazite (zoshto site osomnicheni gi stava ON vo pritvor ? za da nemoze da vlijaat vrz svedocite i vrz dokazite ....a sega ova shto e osven 10 mesechno "zakonski zashtiteno vlijaenje vrz dokazite i svedocite "

iskreno ochekuvav poinakva razvrska ...poeksplicitna razvrska !
mozebi gresham ,ke vidime ....ochekuvav ovie vednash da bea zameneti so drugi struchni lica (nemora od SDSM da bidat) ,no da ne se ovie gulanferi ,tuku bilo koj drug ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15637
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by хан Ацо on Вто Јун 02, 2015 7:22 pm

Ме интересира да ли ке продолжи Заев со бомбите,или толку беше?!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Јун 02, 2015 7:31 pm

ми летна постот негде???
океј,се почуствува празнина од долгиот период на бомбите на Заев.Секоја остапка на Заев во моментов за него е опасна како по неговата политичка иднина така и за него лично.Свесен е дека си има работа со Н.Г.кој цела држава ја има во раката па така не треба 'цврсто да прифаќа'преговори или договори за кои добро знае дека Н.Г.нема да ги иcпочитува и ќе стори се за да се ублажи амортизира.З.З сеуште ја има главната карта а тоа е СМИЛКОВСКОТО ЕЗЕРО...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 11 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 20 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот