БОМБАТА

Страна 19 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Сеп 29, 2015 10:44 am

Трендо, немој да тресеш зелени те молам. Ајде прво научи што е јавен долг.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Вто Сеп 29, 2015 9:44 pm

Но знам да споредувам броеви. Не да гледам податоци што некој ќе ми ги сервира. Па гледам дека јавниот долг е оној што го напишав, дека кога на него ќе се додаде приватниот долг, а тоа е кај нас во најголема мерка е долгот на една те иста фирма, во странство, како централа и нејзината фабрика во Македонија. Дали знаеш колку вреди само платината за каталзаторите што се води како приватен долг на Македонија кон Велика Британија, а всушност е интерен долг во рамките на една фирма. Се работи за окулу половина милијарди долари. А кога сме кај девизните резерви треба уште помалку математика. Сега се поголеми за скоро 1 милијарда евра. Ајде да напишам уште еднаш дека тоа што соросоидите и СДСМ се обидуваат да го прикажат како јавен долг е збир од јавниот и приватниот долг. Не само јавниот.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4784
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Сеп 29, 2015 9:56 pm

јас не се водам по бројките туку по она што секојдневно го слушам на улица,ресторани и итн...НЕМА задоволство кај луѓето и верба дека е подобро или дека се движиме на подобро..сите чувствуваат празен џеб,неизвесност и тежок криминал на украдени милионски пари како и киднапирање на целокупните институции на државата од владеењето на дпмне и груевски.Очекуваат правда и полни затвори.Се чуствува и гнев затоа што се с'пзгани на патриотизам и приоритетни листи за вработување каде го губат своето достоинство и омаловажен труд за работа за која добиваат минимални средстав недостојни за еден скромен живот.Може да се ставаат бројки какви сакате но чувставта на празнина и изманипулираност од ова власт граѓаните го искажуваат.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Сеп 30, 2015 7:08 am

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:A da pretrcash na doktor, utre - Ushni ????

za kogo ova vazi
Za Trendofakis! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Саб Окт 03, 2015 10:23 pm

Zoran Bozhinovski vo "Burevesnik" so senzacional;istichki tekst za bombite...

Шатка
 
13 Септември 2015

ПИШУВА: Зоран Божиновски

Биолошкиот татко на Никола Груевски е Турчин, по потекло од Македонија! Мајка му Нада во својата младост имала афера со тој човек.

Неговата фамилија ден денес живее кај ,,Триангла,, во скопската населба Маџари, поседуваат пералница. Сите кои ги познаваат ги знаат по прекар ШАТКА, заради карактеристичниот од. Токму онаков од каков ,,практикува,, македонскиот премиер.

Во периодот кога Никола Груевски станал министер за финансии во владата на Љубчо Георгиевски во 1999. Година, биолошкиот татко на Груевски се иселил до Македонија во Турција. Редовно контактираат, Груевски при секоја посета на Турција, го посетува својот биолошки татко во Истанбул, ми тврди извор од неговото обезбедување инаку сведок на овие редовни средби...

Промискуитетноста е една од карактерните особини кои ја красат Мама Нада. И денес на стари години не ја напушта, во љубовна врска е со шеф на сектор во ,,Тутунска банка,, во Скопје. И тој се грижи и секира за Груевски, како да му е татко...

п. с. на Никола Груевски му тече низ ногавици токму за ова да не се чуе од недетонираните бомби на опозицијата. Снимките како ја претепува Боркица, помалку го засегаат...

http://www.burevesnik.org/index.php/ekskluzivno/item/453-shatka

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Саб Окт 03, 2015 10:41 pm

Тео напиша:Zoran Bozhinovski vo "Burevesnik" so senzacional;istichki tekst za bombite...

Шатка
 
13 Септември 2015

ПИШУВА: Зоран Божиновски

Биолошкиот татко на Никола Груевски е Турчин, по потекло од Македонија! Мајка му Нада во својата младост имала афера со тој човек.

Неговата фамилија ден денес живее кај ,,Триангла,, во скопската населба Маџари, поседуваат пералница. Сите кои ги познаваат ги знаат по прекар ШАТКА, заради карактеристичниот од. Токму онаков од каков ,,практикува,, македонскиот премиер.

Во периодот кога Никола Груевски станал министер за финансии во владата на Љубчо Георгиевски во 1999. Година, биолошкиот татко на Груевски се иселил до Македонија во Турција. Редовно контактираат, Груевски при секоја посета на Турција, го посетува својот биолошки татко во Истанбул, ми тврди извор од неговото обезбедување инаку сведок на овие редовни средби...

Промискуитетноста е една од карактерните особини кои ја красат Мама Нада. И денес на стари години не ја напушта, во љубовна врска е со шеф на сектор во ,,Тутунска банка,, во Скопје. И тој се грижи и секира за Груевски, како да му е татко...

п. с. на Никола Груевски му тече низ ногавици токму за ова да не се чуе од недетонираните бомби на опозицијата. Снимките како ја претепува Боркица, помалку го засегаат...

http://www.burevesnik.org/index.php/ekskluzivno/item/453-shatka

i sega eve se slushna !!!!!! mislam deka nikoj dpmneovec NEMA DA POVERUVA pa makar izlegol i gujo sam da posvedochi deka SE ova e VISTINA ....e toa e ona od shto nema beganje ....nema beganje od gluposta na dpmneovcite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14365
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Петардите

Пишување by трендафил on Вто Окт 06, 2015 8:14 pm

Волкав новинарски примитивизам, ако Божиновски воопшто е новинар, немало во Македонија. Бедни се тие политички партии што мислат дека со вакви пишувања ќе победат на избори. Немам што друго да коментирам на ова.
Да се вратам на темата. Интересно е што СДСМ се претставува како жртва на прислушкување, а всушност е единствениот субјект што смета дека со помош на прислушкувањето ќе дојде на власт, односно дека од прислушкувањето ќе извлече некоја полза. Во моментов не сте свесни дека со вакво однесување ќе бидете жртва, но не на власта, туку на Верушевски и неговиот тим и на вашиот пастир кој нелегалните снимки сакаше да ги исползува за уценување и доаѓање на власт без избори. За среќа, по изборите во април ќе ви биде јасно дека сте жртва на вашиот пастир и се надевам дека ќе ја реорганизирате партијата. Со што ќе ја зголемите конкуренцијата, но здравата конкуренција, на политичката сцена во Македонија. Што ќе ви даде шанса за победа на некои избори во иднина. Колку време ќе ви треба до тогаш зависи единствено од вас. Никојнема да успее со сила да ве донесе на власт.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4784
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:28 pm

Pa Trendafile biraj...

1. Grujo i Sashe prislusuvale pa zatoa treba da odgovaraat za nelegalno prislushuvanje...

2. Prislushuval nekoj drug, shto znaci deka Goca I Sashe se totalno nesposobni i treba da odgovaraat zatoa shto dozvolile upad vo bezbednosnite sitemi na drzhavata...

Kako i da se svrtish Trendafile, zadnikot ti e pozadi tebe... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 5:25 pm

A od zadnikot im strcat jajcite na pastirskoto meko kure! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Сре Окт 07, 2015 7:21 pm

Тео напиша:Pa Trendafile biraj...

1. Grujo i Sashe prislusuvale pa zatoa treba da odgovaraat za nelegalno prislushuvanje...

2. Prislushuval nekoj drug, shto znaci deka Goca I Sashe se totalno nesposobni i treba da odgovaraat zatoa shto dozvolile upad vo bezbednosnite sitemi na drzhavata...

Kako i da se svrtish Trendafile, zadnikot ti e pozadi tebe... Twisted Evil
Прво да напишам дека колку што сите слушнавме Груевски и Мијалков се жртви на прислушкување. Слушавме нивни разговори. Не разговори на некој од опозицијата. А нашите безбедносни органи се единствените што имаат уапсено сторители на прислушкување. Без помош на странски служби. За жал жртви на прислушкување се скоро сите европски влади. Но во ниту една земја опозицијата нема побарано жртвите да си заминат од власта.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4784
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 7:25 pm

Tugoooooo, grevcunjata na majka Nade i rodninkata! Kako ne om beshe zhal da gi prislushuvaat batinjata i uste vo javnost da gi rezilata, za narod da im se smeeeee.....
Abe trndolakis....dto uste nema da ti tekne ??? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Сре Окт 07, 2015 7:30 pm

Hamad bim Khalifa напиша:A od zadnikot im strcat jajcite na  pastirskoto meko kure! Twisted Evil
Да ти одговорам на твој јазик за да ме разбереш. На вас веројатно ви штрчат и меко, на Милчин, и тврдо, на Заев. Барем ако гледаме според годините. Доколку поради мегаломанија, желбата да ја онадат цела Македонија не се истрошени, односно воопшто им се дига.

П.С.: Можеш ли еднаш да се обидеш да дискутираш цивилизирано. Макар и на пониско ниво. Со почитување на основните форумски правила.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4784
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 10:22 pm

Ne mozam! Epten ja izrezilivte i ja ispoganivte makedonija a pred se narodot vo nea!
I sega sto? Dali mozesh da bidesh civiliziran? So kogo bee? I zosto bi bile civilizirani? Poradi zaslugite sto gi storivte? More na klavirska zica i chengel! Toa e slednoto sto ve ceka. Ako mislish deka ke dobiete debel mrsen konop ko Sadam - se zaebavte!
Ke ti povtoram: KLAVIRSKA ZHICA I MESARSKO CHENGELE!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Сре Окт 21, 2015 8:00 pm

ќе има ли ново продолжение од бомбите или ќе стиснат договорна рака?
БОМБАТА - Page 19 Z
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Сре Окт 21, 2015 8:33 pm

reiter напиша:ќе има ли ново продолжение од бомбите или ќе стиснат договорна рака?
БОМБАТА - Page 19 Z
да сум Заев ,уште вчера ке ги ПУКАВ БОМБИТЕ..
osa
osa

Број на мислења : 14365
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Чет Дек 03, 2015 12:56 pm

Груевски, Ставрески и Јанкулоска – први сведоци за скандалот со прислушувањето напиша:
Никола Груевски, Зоран Ставрески и Гордана Јанкулоска ќе бидат ќе бидат првите сведоци пред Анкетната комисија за прислушувањето.

Ова денеска го соопшти Антонио Милошоски, член на Комисијата од ВМРО- ДПМНЕ, пред почетокот на седницата на Комисијата, на која партиите треба да предложат по тројца сведоци или експерти.

Тој истакна дека ќе побара, седницата на која тие ќе ги даваат своите искази, да биде затворена за јавноста, заради тоа што, како што рече, ќе бидат споделени доверливи информации.

Во тек е расправа на Комисијата на која се присутни сите членови.

Тој истакна дека ќе побара, седницата на која тие ќе ги даваат своите искази, да биде затворена за јавноста, заради тоа што, како што рече, ќе бидат споделени доверливи информации.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=25947

па нели самиот груевски ЈАВНО на телевизија БАРАШЕ ДА ЈАВНО СЕ СЛЕДИ РАСПИТОТ!!!Ајде сега БАРАЈТЕ ТОА И ДА СЕ СПРОВЕДЕ,!!!!!

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пет Дек 04, 2015 9:24 am

ајде некој добар мелничар ако може да ја пронајде снимката од груевски каде на телевизија ИНСИСТИРАШЕ да целиот процес околу разврската од бомбите на заев или вистината за Македонија ќе биде гледана-следена пред јавноста на телевизија.

Кои бре црни затворени седници, мамето да ви го ебам ја ваше апашко мафијашко?!?! напиша:

Саше Ивановски Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк Членовите од ВМРО ДПМНЕ за први сведоци на анкетната комисија за бомбите во собрание ги поканиле Никола Груевски, Гордана Јанкуловска и Зоран Ставревски и побарале седниците од нивните сведочења да се одвиваат на затворени седници без присуство на медиумите и јавноста и да нема директен пренос на третиот канал на МТВ?!?!?! ПА ДАЛИ СТЕ БРЕ ВИЕ НОРМАЛНИ?!?!?! ПА ЗА КОЈ КУР СЕ БРЕ ТОГАШ ТИЕ СЕДНИЦИ, АКО ЈАВНОСТА НА ДЕОЗНАЕ ИЗВОРНО КОЈ И ЗОШТО ПРИСЛУШКУВАЛ И ДАЛИ СЕ ТОЧНИ РАБОТИТЕ КОИ ГИ СЛУШАМЕ НА ТИЕ СНИМКИ?!?!?! Нели Грујо вети уште пред една година дека целиот процес ќе биде транспарентен за јавноста?! Како тоа најголемата афера во оваа земја ќе се расчистува зад затворени врати?! Па мамето ваше бре да ви го ебам расипано мафијашко криминалистичко апашко ненормално!!! СДСМ ова не смее да го прифати ни под разно, не смее да стане ниту збор за оваа будалаштина од страна на ВМРО ДПМНЕ!!! напиша:
http://www.dokaz.mk/koi-bre-tsrni-zatvoreni-sednitsi-mameto-da-vi-go-ebam-ja-vashe-apashko-mafijashko/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пет Дек 04, 2015 11:58 am

слушнете каква изјава дава груевски на 6:20 мин од видеото..Е ова треба да му се пушти сега и да даде одговор,секако и опозицијата да не спие туку ова да го објави по медиумите се разбира ако не се договориле за некасање...


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Дек 04, 2015 6:47 pm

Mislam deka ne e dogovor vo prashanje Reiter...Povekje bi rekol nesposobnost na opozicijata... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пет Дек 04, 2015 7:30 pm

до толку да се килави Shocked ...треба ова да се сподели што повеќе по социјалните мрежи(на фб страната на груевски,заев, 24вести,телма,на страниците на сител,канал5,мтв и други (има ли опозиција или само сдсм е опозиција???)

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Чет Дек 10, 2015 8:31 pm

вака ли се бива комити,војводи...да се кријат...

Протуѓер денеска не се појави пред Анкетната напиша:
Ниту шефот на кабинетот на премиерот Груевски, Мартин Протуѓер денеска не се појави да сведочи пред Анкетната комисија за прислушувањата. По вчерашното одлагање на сведочењето на премиерот од Комисијата најавија дека Груевски ќе сведочи на 14 декември во 12 часот, а вицепремиерот Ставревски тоа ќе го направи на 17 декември, но само ако го предложи парламентарната група на ВМРО-ДПМНЕ. На денешната седница членовите на комисијата не успеаја да го усвојат дневниот ред и покрај тоа што беше дадена пауза за координирање. Седницата беше прекината по дебатата меѓу пратениците на ВМРО и СДСМ. Владејачката партија бара времето до појавување на сведоците да биде искористено за формирање на работна група која ќе ги посети институциите кои се вмешани во прислушувањето. СДСМ смета дека со ова ВМРО-ДПМНЕ сака да ја избегне работата на Комисијата. Двајца од пратениците кои се дел од оваа комисија немаат безбедносен сертификат и ако не успеат да го добијат до 14 декември, нема да можат да влегуваат во институциите кои се вмешани во аферата со прислушувањето. Сенат Зулбехари напиша:
http://alsat.mk/News/225730/protugjer-deneska-ne-se-pojavi-pred-anketnata

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Чет Дек 10, 2015 8:51 pm

Многу се јаки преку телефон, попарено им е газето, ајде де што не излезат како на Сител и по телефон, силни крилни пред комисијата. Нели Грујо сакаше отворени седници.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Чет Дек 10, 2015 10:21 pm

tochno taka defo ...neli celo vreme veli se da se raschisti ...da se istrazi ...no i nie javnosta imame pravo da gi sledime tie sednici ...jas sakam i od ochite da mu chitam ,od ustata da mu gledam so ushite da go slusham ...mnogu sakam da chitam megu redovi ...pa eve ako chita nekoj blizok do ovie strukturi neka im go prenese na akterite javnoto baranje : SE NA VIDELINA I TOA JAVNO I TRANSPARENTNO PRED OCHITE NA SITE NAS

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14365
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Дек 11, 2015 6:51 am

Ne samo sto im tece niz nogavici - IM PRSKA MEGJU SHEVOVI!!!! Kaj i da e ke puknat!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Пет Дек 11, 2015 7:04 pm

Хамиде, не биди сигурен, се палат уште луѓе ко млади мајмуни на нив, перат мозици преку телевизија ФБ, портали....ја ојачаа пропагандната машинерија (индустрии за пити гомнарки)

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 19 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот