В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 8:26 pm

Добро бе. Може и лесковачка скара со јагодинското.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 8:27 pm

kiBik напиша:
Не знам. Уще не сум се зачленил. Засега само вежбам со падежите. Twisted Evil
А що е ягодинско?

Пиво киБик.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:28 pm


Наздраве, Оса!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:33 pm

luхor напиша:Добро бе. Може и лесковачка скара со јагодинското.
Знаеш шо? Бев и до Ниш, и бев умрен од глад, и отидов до пазаро, и таму една женица продаваше плескавици и други такви... Не знам, пошо бев гладен ли, но многу вкусни беа плескавиците... Многу пиво пият... Тука во София имаме многу крчми со српска скара, но тие плескавици беа топ ъв дъ топ... Дури после во "Два йелена" во Стари град не ми беше толку вкусно...
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 8:35 pm

Е, навистина многу те мачеле србите. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:37 pm

luхor напиша:Добро бе. Може и лесковачка скара со јагодинското.
Еве, братле!


Живели!!! Twisted Evil Very Happy



П.С. Чекай, че от скръндзавост од що ли картинките не ми се качиха първия път... Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:40 pm

kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:43 pm

luхor напиша:Е, навистина многу те мачеле србите. Twisted Evil
От пивата най-много оцених "Йелен", пробав и "Зайчарско", ама не ми се допадна толку.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Естир on Нед Мај 10, 2015 8:43 pm

Намъчил си се отсекъде Very Happy А музиката как беше? Very Happy Най-голема мъка? Very Happy

(Сетих се да питам покрай хубавите музички, дето си ги пуснал).
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 8:44 pm

Фала ти киБик, ајде наредниот пат пивото и скарата ќе бидат од мене. Туку што така реши да частиш? Да не склучи некоја добра зделка во Белград?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Мај 10, 2015 8:46 pm

kiBik напиша:
Наздраве, Оса!
nazdravje kiBik ....zdravje da imash ....denes e den na zalosta pa ke se vozdrzam od pesnichki ,no zatoa pak ke si muabetime do docna ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:48 pm

Естир напиша:...  А музиката как беше? Very Happy  Най-голема мъка?  Very Happy

(Сетих се да питам покрай хубавите музички, дето си ги пуснал).
Глей за музиката не ми се говори. Сръбски фолк... И само сръбски фолк... В размер две четвърти... Нема неравноделни ритми, нема нищо... Бе друго си е нашата...

kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:52 pm

luхor напиша:Фала ти киБик, ајде наредниот пат пивото и скарата ќе бидат од мене. Туку што така реши да частиш? Да не склучи некоја добра зделка во Белград?
Не! Бев по друга работа таму.
Еве ти я пак приказната за сестра ти е курва!!! Evil or Very Mad И тоа од тебе, приятел, ова-она!!! Evil or Very Mad Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:53 pm

osa напиша:
nazdravje kiBik ....zdravje da imash ....denes e den na zalosta pa ke se vozdrzam od pesnichki ,no zatoa pak ke si muabetime do docna ...
Колку се жртвите?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Естир on Нед Мај 10, 2015 8:54 pm

kiBik напиша:
Глей за музиката не ми се говори. Сръбски фолк... И само сръбски фолк..

Признах те официално за мъченик!

Нашта си е истински хубава.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 8:55 pm

Но знаеш ли що, Оса? Не би се воздржал яс од песни. Туку би им я пуснал оваа:
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 9:05 pm

Естир напиша:

Нашта си е истински хубава.
Чакай, че сега ше дойде Халифа да пита коя е нашата.... Нашата, вашата, нивната и други такива уточнения и ша тряа се обясняваме пак. Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Kalinda on Нед Мај 10, 2015 9:30 pm

Добро вечер !
Може еден чај !
Нешто сум настината !
А и атмосверата тука е мрачна !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 474
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 9:32 pm

Добар вечер, убавице! Каков чай да те послужам?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 10:05 pm

kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 10:10 pm

kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 10:12 pm

KiBik, shto pravish bre...Site zheni gi rastera od meana...Estir, Kalinda, Osa, site ischeznaa...Shto e rabotata???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 10:18 pm

Ne znam, bratche... Nema gi ni kaj mene doma... Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Мај 10, 2015 10:19 pm

E pa ni kaj mene ne se...Se prashuvam kaj bi mozhele da bidat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Мај 10, 2015 10:30 pm

Pa mozhe bi gi raznezhivme mnogu so ovie pesnichki i sea.... sea se druzhat so nekoj koj im e najblizu??? Aj pojshe nema da pushtame takvi pesni!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот