ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Мај 13, 2015 2:39 pm

Trendo: da mozes da se vidish od strana - ima da pripadnesh od smeenje! Bashka sam sebe bi se ishsamaral slatko...aj na prenos ne me zamajavaj...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by трендафил on Сре Мај 13, 2015 3:08 pm

Еве неколку селфија од Заев од неколку континети. Од Авганистан, Њујорк и Непал.

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Istoriskite-selfija-na-zoran-zaev-265556

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Istoriskite-selfija-na-zoran-zaev-265555

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Istoriskite-selfija-na-zoran-zaev-265557

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Сре Мај 13, 2015 6:01 pm

Taka e Trendo...I od shto vidoa deka dobile pogolema poddrshka si podnesoa ostavki...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 9:06 am

Ej Trendo, a bre i vashite pochnaa da se podjebavaat so vas...Ili ne im kazhavte na lugjeto zoshto so sila gi nosite na protesti, pa chovekot si prashuva...A mozhebi ste i dovolno glupi pa i da vi kazhat dzabe vi e... Twisted Evil Twisted Evil

Od protestot na dpmne-uchk vo Strumica...Bez montazhi...

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 CE_ghSaVAAAplqB

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 9:10 am

Ovoj glupaviov pratenik doshol so shvaljerot i shvaljerkata zaedno!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 10:00 am

Se zasiluvaat baranjata za ostavka od Pastirot od analiticharite i poznavachi na balkanskata politika vo SAD...

Американски аналитичари: како до решение на кризата во Македонија?

„Меѓународната заедница јасно покажа на излезот пред некој ден кога кажа дека сака да види конкретни чекори и поддршка на демократијата во Македонија – сакаме да видиме слободни медиуми, независно судство, крај на злоупотребата на власта. Оставките на двајца министри и првиот човек на разузнавањето одат во таа насока, но мора да видиме уште поконкретни мерки  коишто ќе обезбедат преживување на демократијата во Македонија“, вели Сервер.

Едвард Џозеф, извршниот директор на Институтот за тековни светски случувања, е дециден дека она што се случува во Македонија е илустрација на ужасната состојба со демократијата во целиот регион. Во коментарот даден за нашата редакција за тоа како решение е потребно за кризата во Македонија, Џозеф наведува дека „во најкус рок, владата треба да ја признае и прифати својата одговорност за сите исклучително сериозни прашања кои што беа покренати со аферата прислушување“.  

Неколкуте оставки во владата се добар почеток, но тоа не е доволно, смета овој аналитичар, којшто деновиве објави осврт за Балканот во публикацијата Форин афеарс, каде што наведува дека протестите во Македонија се само почеток на потенцијално експлозивната иднина на регионот.

„Меѓу многуте други нешта, мора да има целосна истрага и целосна правна одговорност за оние за коишто ќе се покаже дека се кривично одговорни. Друга работа е - премиерот Никола Груевски апсолутно треба да размисли да поднесе оставка веднаш, поради недостиг на доверба. Тоа требаше да се случи многу порано“, заклучува Џозеф.

http://mk.voanews.com/content/voa-macedonian-us-experts-for-political-situation-in-macedonia-where-is-the-exit/2767678.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 11:08 am

Поддршка за протестот на 17 мај од генерал Стојанчен Ангелов.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 3:34 pm

Бугарскиот културен клуб повикува на протест во недела против Груевски

Повик на Бугарскиот културен клуб – Скопjе до своите членови, симпатизери и сите граѓани на Република Македонијa во врска со актуелната политичка ситуација:

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Bugarski-kulturen-klub

Бугарскиот културен клуб – Скопје (БККС) со голема загриженост го следи развитието на политичката криза во нашата татковина, која што од ден на ден се повеќе се задлабочува, а за коjа одговорност и вина носи единствено Никола Груевски и неговиот клан, кои се самонарекуваат влада на Р. Македонија.

Со својот игнорантски и неодговорен однос, кој продолжува скоро цела деценија, владата на Р. Македонија, доведе до ситуација на крајна поделеност во македонското општество и масовни протести на граѓаните на Р. Македонија.

БККС многукратно алармираше за тоталитарните практики на режимот на Груевски, кои потсетуваат на методите на Милошевиќ, како на пример: затворање на медиуми, заплашување на граѓански активисти, монтирање на судски процеси против неистомисленици, дискриминирање на етничка основа, тотално партизирање и узурпирање на судството, провоцирање на недобрососедски односи преку безумната антиквизација и само симулирање на некакви реформи.

Треба еднаш за секогаш да стане јасно дека Груевски воопшто нема интерес македонските граѓани да се интегрираат во Европската унија. Груевски само се интересира од тоа граѓаните да бидат брутално газени и смачкани, да се заплашуваат, да останат невработени на работ на егзистенцијата, за да може тој да продолжи да ја обезбедува финансовата благосостојба на неговиот клан преку сомнителни бизниси на грбот на сите нас.

Во услови кога не се преземаат никакви мерки, ниту лична одговорност, по објавувањето на аудио материјалите од скандалозните разговори на основните учесници во режимот на Груевски, повеќе од оправдан е револтот и незадоволството на граѓаните на Р. Македонија, кои масовно и целосно ја губат довербата во институциите бидејќи на сите им станаа јасни диктаторските методи со кои управува владата.

Дали Никола Груевски сака да остане на власт по секоја цена, жртвувајќи го етничкиот мир, стабилността на нашата татковина и жртвувајќи невини човечки животи? Скорешните ужасни настани во Куманово наведуваат на такво сомневање.

Во интерес на запазувањето на мирот, политичката стабилност и државноста во Р. Македонија,БККС го повикува Груевски и целата влада на Р. Македонија да си поднесат итна неотповиклива оставка. Исто така, БККС се обраќа кон владата на Р. Бугарија и целото бугарско општество максимално да ја поддржи желбата на македонските граѓани да имаат достоен живот и право на скорешна евроатлантска интеграција.

Поради таа причина, БККС ги повикува своите членови и симпатизери, како и сите граѓани на Р. Македонија, независно од нивната политичка ориентација, етничко и религиозно потекло, сите оние на кои им е бесценет мирот, независноста и територијалната целост на Р. Македонија, гордо да го дигнат својот глас и смело да се исправат во заштита на нашата татковина.

На 17-ти мај сите заедно, мирно и достоинствено да кажеме:

ДА – за слободата, демократијата и правната држава!
НЕ – за диктатурата, нетолерантноста и непотизмот!

http://libertas.mk/%D0%B1%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 4:09 pm

Нема запирање на протестите додека Грујо не падне. Околу пет илјади протестанти ќе спијат во Скопје и ќе протестираат во континуитет.

Заев: Нема да си заминеме од улиците додека Груевски не поднесе оставка

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 %d0%b7%d0%be%d0%ba%d0%b8(4)

Околу 4.600 активисти ќе останат да спијат во Скопје за во континуитет да продолжи протестот. Бидејќи не сме сами, туку со нас се многу граѓани, интелектуалци, здруженија и партии, одлуката е остануваме до крај додека Груевски не поднесе оставка. Се ќе обезбедиме според нашите можности, за се да биде мирно и со содржини, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Тој најави дека се прават натчовечки напори, со договори, со се, за да се ангажираат комбиња и автобуси за да може да се донесе народот в недела во Скопје.

- Високи претставници на власта прават низа притисоци. Ако треба и со возови, со багери и тактори народот ќе дојде. Апелирам до власта и до Груевски, да не прават проблеми. Протестите ќе бидат мирни и ненасилни. Нашите безбедносни служби минатиот викенд внимателно и професионално постапија, нема цивилни жртви во Куманово, а осуммина од нив загинаа. Со мирни протести да им дадеме поддршка на полицијата која ќе ги обезбедува виталните институции во државава. Наши членови ќе снимаат и со телефони макар чекор за насилство на некој поединец. Ќе пазиме да не не местат. Европски пратеници ќе има кои ќе зборуваат. Протестот по сценарио ќе биде мирен нема да биде фронтален - нагласи Заев.

http://plusinfo.mk/vest/25989/zaev-nema-da-si-zamineme-od-ulicite-dodeka-gruevski-ne-podnese-ostavka

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 4:16 pm

АЉлбанците масовно се приклучуваат кон протестите.

Четири помали албански партии ќе се придружат на протестот во недела

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 22418golema

Четири помали албански политички партии и едно граѓанско движење ќе земат учество во протестите, но еве оставам на нив да го кажат, тоа најави Заев на денешната прес конференција.

Заев рече дека протестот во недела, кој е предвидено да мирен, со многу говорници, ќе продолжи со активисти кои се понудиле на улица да остана до крај, како што рече, додека не падне Владата на Грувески.

Лидерот на опозицијата потенцира дека прават вонредни напори да ги донесат граѓаните кои сакаат да присуствуваат на протестот во недела, се бара помош и од меѓународната заедница.

„ Правиме напори да изнајмиме цели вагони, ако треба и со трактори и камиони ќе дојдеме пред Владата“, рече Заев.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=22418

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Гостин on Пет Мај 15, 2015 4:25 pm

Се окрупнува здружената опозиција со нови партии. Достоинство, партијата под водство на генерал Ангелов една од нив.

Здружената опозиција се прошири со три партии

Кон опозицискиот блок предводен од СДСМ денеска се приклучија Нова Алтернатива на Ѓорги Оровчанец, Обединети пезнионери и граѓани на генералот Илија Николовски и партијата Пеп 21. Меѓу петнаесетте лидери, во седиштето на социјалдемократите, на состанокот со Зоран Заев беше и претседателот на либералите Ивон Величковски, а органите на неговата партија дополнително ќе заседаваат за да одлучат за приклучување кон Здружената опозиција. Сите партии, рече лидерот на ЛДП Горан Милевски, ќе се приклучат в недела на антивладиниот протест, вклучувајќи ја и Достоинство, чиј лидер е во странство.
-Сите обединети донесовме одлука дека ќе ја приофатиме Декларација Граѓани на Македонија и дека во недела ќе се приклучиме на мирниот протест којшто се органзиира во 14 часот, пред Владата, рече Милевски.
Тој нема информации за ВМРО-НП, но очекува како опозиционери ик тие да се приклучат. Покани не биле упатени до партиите на Албанците иако има најави за учество на голем број Албанци на протестот, здружената опозиција остава простор овие партии самостојно да донесат таква одлука. Тој упати апел протестот да помине во најдобар ред.
-Апелираме тоа да биде еден мирен протест. Ќе се осудат сите обиди на провокации, доколку власта има намера да прави. Според нашите убедувања, ова ќе биде најмирниот и најмасовниот протест којшто се одржал и организирал во Република Македонија. ние сме убедени дека граѓаните нема да наседнат на овие шпекулации и дека масовно ќе дојдат на овој протест, бидејќи пред сé е граѓански, а ние како политички партии само ќе учествуваме на истиот, без партиски обележја, сите ќе бидеме под боите на Република Македонија, рече Милевски.
Лидерот на ЛДП рече дека здружената опозиција добива бројни информации за обиди за притисоци и закани врз граѓаните, а веќе сега постои проблем со организирање на автобуси за граѓаните од внатрешноста на земјата.

http://telma.com.mk/vesti/zdruzhenata-opozicija-se-proshiri-so-tri-partii

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 5:52 pm

Bubeto e izgleda neshto pokakan, pa go nema da podzine troa!?!?!
Obicno u zadnjeve par godini beshe kontra drugar mu na vlast.
Ili izgleda ne bil tolku tapco, svatil deka go provali narodot so negovite neiskreni prazni retoriki!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by reiter on Пет Мај 15, 2015 6:06 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Bubeto e izgleda neshto pokakan, pa go nema da podzine troa!?!?!
Obicno u zadnjeve par godini beshe kontra drugar mu na vlast.
Ili izgleda ne bil tolku tapco, svatil deka go provali narodot so negovite neiskreni prazni retoriki!
зошто си м'чам...нешто има,а што е тоа нешто незнам?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by osa on Пет Мај 15, 2015 6:21 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Bubeto e izgleda neshto pokakan, pa go nema da podzine troa!?!?!
Obicno u zadnjeve par godini beshe kontra drugar mu na vlast.
Ili izgleda ne bil tolku tapco, svatil deka go provali narodot so negovite neiskreni prazni retoriki!
...da podzine !!!! za site shto se nedokvakani i ne go razbiraat shto zboruva ,bez da go ISSlushaat ,vednash go okarakteriziraa kako "poddrzuvach na vlasta ( mislish tolku nisko bi padnal LJubcho ,i da poddrzuva chovek shto lichno go omalovazi mnogupati do sega ?????)
zoshto nekogash ne ti padna na um deka seushte so ISTATA retorika deka LJubcho e so vlasta ,ne e direktno toa napraveno za da se ottrgnat nekolku iljadi podrzuvachi na LJubcho vo korist na vlasta ,namesto DA BIDAT PROTIV ..
sekoi izbori mu vadat AFERI DEKA E SO VLASTA ,I NEGOVITE PODDRZUVACHI VEDNASH REVOLTIRANO "BEGAAT"od ljubcho i toa direktno kaj vlasta ( a toa znachi deka vlasta stignuva do celta ) namesto ljubchovistite da gi plukaat dpmneovcite ,oni go plukaat ljubcho zoshto se zdruzil (kobajagi) so gujo ....videno sto pati ,i ne vi ide umot ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 6:52 pm

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 1209272_1413244415566450_621285851_n

Pozdrav za Osa od Lav!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by osa on Пет Мај 15, 2015 8:34 pm

Hamad bim Khalifa напиша:ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 1209272_1413244415566450_621285851_n

Pozdrav za Osa od Lav!!!

blagodaram za pozdravot ....eh kalifu ,kolku ubavo od tebe shto mi go prenese pozdravot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 8:39 pmNe ljuti se na me oko moje.........ama ne go podnasam ovoj "tvojov" Bube!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by osa on Пет Мај 15, 2015 8:42 pm

reiter напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Bubeto e izgleda neshto pokakan, pa go nema da podzine troa!?!?!
Obicno u zadnjeve par godini beshe kontra drugar mu na vlast.
Ili izgleda ne bil tolku tapco, svatil deka go provali narodot so negovite neiskreni prazni retoriki!
зошто си м'чам...нешто има,а што е тоа нешто незнам?

ajde pa i ti li ???neshto imalo ????shto e toa ?shto imalo ? on kaza ,nikoj ne go razbra ...i ....shto da napravi .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by osa on Пет Мај 15, 2015 8:51 pm

Hamad bim Khalifa напиша:

Ne ljuti se na me oko moje.........ama ne go podnasam ovoj "tvojov" Bube!
nikako ljutenje .....sekoj so svojot vkus ....


Последната промена е направена од osa на Пет Мај 15, 2015 9:24 pm. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 8:51 pm

Grevce ? Nikoj ne go razbira !?!? Glavno se trudi!

Patem .... ne li trebashe kako eks premier da iskoci i da dade svoj stav za sostojbive, narocno okolu kumanovskata tragikomedija?!?!
Ako e na nekoja plaza u Dubai moze da se povrze elektronski pa da frli nekoj zbor, ako nisto drugo poradi NEGOVITE VERNI PODRZUVACI! Twisted Evil
I generalon sto e na nekoj brod u Tasmanija se oglasi povikuvajki gi simpatizerite za podrshka na 17. o.m. a ovoj kako p.... pod koshula ?????
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 9:00 pm

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by osa on Пет Мај 15, 2015 9:23 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Grevce ? Nikoj ne go razbira !?!? Glavno se trudi!

Patem .... ne li trebashe kako eks premier da iskoci i da dade svoj stav za sostojbive, narocno okolu kumanovskata tragikomedija?!?!
Ako e na nekoja plaza u Dubai moze da se povrze elektronski pa da frli nekoj zbor, ako nisto drugo poradi NEGOVITE VERNI PODRZUVACI! Twisted Evil
I generalon sto e na nekoj brod u Tasmanija se oglasi povikuvajki gi simpatizerite za podrshka na 17. o.m. a ovoj kako p.... pod koshula ?????


ajde Kalifu ne sitnichi tolku ...dovolno beshe ...inaku on znae deka NEGOVITE VERNI PODDRZUVACHI IMAAT SVOJ MOZOK I SAMI ODLUCHUVAAT SHTO TREBA DA NAPRAVAT ...demokratija vo sekoja smisla na zborot .....pa i ova jasno kazuva deka nekoj e nad vremeto vo koe se zatekol vo momentot ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by reiter on Пет Мај 15, 2015 9:31 pm

osa напиша:
reiter напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Bubeto e izgleda neshto pokakan, pa go nema da podzine troa!?!?!
Obicno u zadnjeve par godini beshe kontra drugar mu na vlast.
Ili izgleda ne bil tolku tapco, svatil deka go provali narodot so negovite neiskreni prazni retoriki!
зошто си м'чам...нешто има,а што е тоа нешто незнам?

ajde pa i ti li ???neshto imalo ????shto e toa ?shto imalo ? on kaza ,nikoj ne go razbra ...i ....shto da napravi .....
да направи исто како и кога се формираше независна Македонија...да го земе знамето и напред...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by osa on Пет Мај 15, 2015 9:36 pm

reiter напиша:
osa напиша:
reiter напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Bubeto e izgleda neshto pokakan, pa go nema da podzine troa!?!?!
Obicno u zadnjeve par godini beshe kontra drugar mu na vlast.
Ili izgleda ne bil tolku tapco, svatil deka go provali narodot so negovite neiskreni prazni retoriki!
зошто си м'чам...нешто има,а што е тоа нешто незнам?

ajde pa i ti li ???neshto imalo ????shto e toa ?shto imalo ? on kaza ,nikoj ne go razbra ...i ....shto da napravi .....
да направи исто како и кога се формираше независна Македонија...да го земе знамето и напред...

...i napred ...a pozadi koj .....predavnicite shto sega kradat so ovoj ,a laea tolku godini deka ljubcho e lopovot .....
ke pochekame da se osvestat site "izbeglici " ili ako sakash poveke da gi narecham" povratnici " vo dpmne .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Мај 15, 2015 9:37 pm

Se premisluva civo zname da zeme? Makedonskoto...blgarskoto .... ili mozebi na Belize? Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: ВРЕМЕ НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот