ДПМНЕ-пропаганда

Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by defo on Саб Јун 06, 2015 11:13 am

Темава ја отворам за да видиме со која мизерна пропаганда имаме работа

77 волонтери вработени во Охридската болница -77 напатени душички, кои се надеваат на корка леб се грубо изиграни , и ке бидат уценувани и малтретирани за одење на митинзи и гласање за ДПМНЕ, им се дадени пред-решенија за вработување, ке биле вработувани во групи по нова година--МИЗЕРИЈА

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by osa on Саб Јун 06, 2015 11:19 am

i ne se edinstveni ...no treba da dade Zaev eden predlog ,site shto se ucenuvani za vrabotuvanja ke bidat vraboteni od novata vlast po izborite ,dokolku javno izlezat i progovorat za nachinot na ucena od strana na dpmne i dokolku javno gi bojkotiraat site javni nastapi vo korist na dpmne .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by defo on Саб Јун 06, 2015 11:19 am

osa напиша:i ne se edinstveni ...no treba da dade Zaev eden predlog ,site shto se ucenuvani za vrabotuvanja ke bidat vraboteni od novata vlast po izborite ,dokolku javno izlezat i progovorat za nachinot na ucena od strana na dpmne i dokolku javno gi bojkotiraat site javni nastapi vo korist na dpmne .....

се слагам......

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Јун 06, 2015 12:18 pm

osa напиша:i ne se edinstveni ...no treba da dade Zaev eden predlog ,site shto se ucenuvani za vrabotuvanja ke bidat vraboteni od novata vlast po izborite ,dokolku javno izlezat i progovorat za nachinot na ucena od strana na dpmne i dokolku javno gi bojkotiraat site javni nastapi vo korist na dpmne .....
E ova ti e TOP!..... Valjada ovie od stabot pred vlada citaat...?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by tmoro on Саб Јун 06, 2015 3:08 pm

defo напиша:Темава ја отворам за да видиме со која мизерна пропаганда имаме работа

77 волонтери вработени во Охридската болница     -77 напатени душички, кои се надеваат на корка леб се грубо изиграни , и ке бидат уценувани и малтретирани за одење на митинзи и гласање за ДПМНЕ,  им се дадени пред-решенија за вработување, ке биле вработувани во групи по нова година--МИЗЕРИЈА

Не е грешка што се запослени, само со нив манипулираат.На четвртата слика таа во розевиот мантил е чистачка во геријатрија години работеше по 30 дена за 4500 денари.На третата слика тој на средина Ацо тикварот цел живот по канцеларии типичен ДПМНЕОВСКИ дембел нишај врата земај плата и по чаршија со цигарето в уста и едно еспресо цел ден,а некој години чекал и работел џабе, ми се гадит од овие ДМНЕОВСКИ -кретени ,манипуланти.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by defo on Саб Јун 06, 2015 3:22 pm

tmoro напиша:

Не е грешка што се запослени, само  со нив манипулираат.На четвртата слика таа во розевиот мантил е чистачка во геријатрија години  работеше по 30 дена за 4500 денари.На третата слика тој на средина Ацо тикварот цел живот по канцеларии типичен ДПМНЕОВСКИ дембел нишај врата земај плата и по чаршија со цигарето в уста и едно еспресо цел ден,а некој години чекал и работел џабе, ми се гадит од овие ДМНЕОВСКИ -кретени ,манипуланти.

фала богу дека не е грешка што треба да се вработат...а не се вработени..дадено им е според мои информации решение за пред вработување. Така да ми е жал за нив ако е така..за овие вистина мачните..а за тие ко Аце тиквар не.........

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by tmoro on Саб Јун 06, 2015 3:50 pm

defo напиша:
tmoro напиша:

Не е грешка што се запослени, само  со нив манипулираат.На четвртата слика таа во розевиот мантил е чистачка во геријатрија години  работеше по 30 дена за 4500 денари.На третата слика тој на средина Ацо тикварот цел живот по канцеларии типичен ДПМНЕОВСКИ дембел нишај врата земај плата и по чаршија со цигарето в уста и едно еспресо цел ден,а некој години чекал и работел џабе, ми се гадит од овие ДМНЕОВСКИ -кретени ,манипуланти.

фала богу дека не е грешка што треба да се вработат...а не се вработени..дадено  им е според мои информации решение за пред вработување. Така да ми е жал за нив ако е така..за овие вистина мачните..а за тие ко Аце тиквар не.........

Значи решение пред вработувње,пак заебани .Јас можам во секое време да се запослам во болницата да бидам на платен список и ништо да не работам ко тие дембелите,уф сурат да не им видам.tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Јун 06, 2015 7:25 pm

tmoro напиша:
defo напиша:
tmoro напиша:

Не е грешка што се запослени, само  со нив манипулираат.На четвртата слика таа во розевиот мантил е чистачка во геријатрија години  работеше по 30 дена за 4500 денари.На третата слика тој на средина Ацо тикварот цел живот по канцеларии типичен ДПМНЕОВСКИ дембел нишај врата земај плата и по чаршија со цигарето в уста и едно еспресо цел ден,а некој години чекал и работел џабе, ми се гадит од овие ДМНЕОВСКИ -кретени ,манипуланти.

фала богу дека не е грешка што треба да се вработат...а не се вработени..дадено  им е според мои информации решение за пред вработување. Така да ми е жал за нив ако е така..за овие вистина мачните..а за тие ко Аце тиквар не.........

Значи решение пред вработувње,пак заебани .Јас можам во секое време да се запослам во болницата да бидам на платен список и ништо да не работам ко тие дембелите,уф сурат да не им видам.

Abe druze, prav si vistinski rasipuvac na zabava!

Ja se zaebavav pred malku na racun na ovcive kodoshki, oti ako razberat deka ima takva ponuda od Zaev odma ke pocnat so kodoshenje. Ne treba dva pati da im se kaze. Se ke storat samo ako moze nisto da ne rabotat a plata i staz da im tece. Normalno od vreme na vreme ako treba za sendvic, sok i dnevnica da dremat pred sobranie ili nekoj kontra miting na kontra sobir organiziran od KONTRAMOZOK organizator!
Abe kakvo zaposluvanje - DRZAVATA KE SE MENJA OD KOREN. TOJ STO NE GO BIVA,  KNISHKA OD SVETI PETAR I PAVLE NE MU POMAGA! Nadvor i marsh na niva od kade sto doshle (ako pred toa ne zaglavi u Idrizovo)!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by Sotir on Нед Јун 07, 2015 12:28 am

Grujo kolku so vraboti lujge makedonci, vie od opozicijanam nemate tolku clenoj.
i to e poznato i sigurno.
VMRO DPMNE mozi da slezi od vlasta samo ako sakaat , sami da si se menat, da go menat rakovodstvoto, a ne oti zajkovci bile jaki.
uste od vremeno na branko pijanicana so lugje stradaa uste pamtit narodo koj e koj.
i ulici napraj Gruji, grado go mena na poubo, i stranci donese, i rabota na lugjeto im dade.
kaj se videlo vo vase vreme da se daj pari na majka rodilka so treto dete?
e grujo to go veti i go napraj.
eeee, badijala si lajte na mesecina. od vistina se krijat ama ne se begat, ke ve stasa, lugjee..

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by defo on Нед Јун 07, 2015 12:41 am

Sotir напиша:Grujo kolku so vraboti lujge makedonci, vie od opozicijanam nemate tolku clenoj.
i to e poznato i sigurno.
VMRO DPMNE mozi da slezi od vlasta samo ako sakaat , sami da si se menat, da go menat rakovodstvoto, a ne oti zajkovci bile jaki.
uste od vremeno na branko pijanicana so lugje stradaa uste pamtit narodo koj e koj.
i ulici napraj Gruji, grado go mena na poubo, i stranci donese, i rabota na lugjeto im dade.
kaj se videlo vo vase vreme da se daj pari na majka rodilka so treto dete?
e grujo to go veti i go napraj.
eeee, badijala si lajte na mesecina. od vistina se krijat ama ne se begat, ke ve stasa, lugjee..
Тоа е тоа Бранко, Бранко, Бранко, Бранко, Бранко, Бранко, ЛОПОВ, ЛОПОВ, ЛОПОВ...... Very Happy

defo

Број на мислења : 2119
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by Sotir on Нед Јун 07, 2015 12:45 am

lopov, ami kako..

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Јун 07, 2015 8:04 am

Grujo sto ispokrade buanko ne moze da postigne za 160 mandata! Grujo sto ISPOSRA lajna niz Makedonijava, turcine ne izberbatija vo 500te godini vladeenje !!!
A najgolem grev mu e sto so pomosh na kreteni, idioti i poluretardirani 100.000 ajlzai gi maltretira ostanatite ,sega vekje ....... dali ostana, 1.500.000 zhiteli na RM. Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by Sotir on Нед Јун 07, 2015 10:46 am

100 000 so se gjupci i arnauti nemate vije na izbori be more, ke ve zaboraj istorijata

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Јун 07, 2015 11:19 am

Sotire, zname deka teshko ke ti padne vrakjanjeto na niva i ponovo sadenje tutun, ama barem vidovte sto e kancelarijska rabota - odnosno nerabota! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ-пропаганда Empty Re: ДПМНЕ-пропаганда

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот