ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Нед Јун 05, 2016 6:43 pm

7. Збрчкана ајкула

Овие ајкули можат да се најдат во Атлантскиот и Тихиот Океан. Тие остануваат во близина на дното на океанот и ретко одат кон површината. Се хранат со риби и други ајкули.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Нед Јун 05, 2016 6:43 pm

8. Риба волк

Дното на океанот е друг свет. Тој е дом на некои страшни риби како рибата волк. Тие произведуваат природен антифриз кој им помага да пливаат во студените води на Атлантскиот и Тихиот Океан.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Нед Јун 05, 2016 6:43 pm

9. Троглаптор пајак

Се работи за голем пајак со долги нозе и жолто-кафеава боја. Тоа е нов вид на пајак пронајден во 2010-та година длабоко во пештерите во Орегон. Овие пајаци поседуваат отровни жлезди. Сепак, отровот не е штетен за луѓето. Самите пајаци не се агресивни, иако изгледаат застрашувачки.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Нед Јун 05, 2016 6:44 pm

10. Јапонски џиновски стршлен

Овие инсекти убиваат 30 до 40 луѓе во Јапонија секоја година!
Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:00 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:00 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:01 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:02 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:03 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:04 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:07 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:08 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:11 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Вто Aвг 30, 2016 10:12 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Гостин on Пет Сеп 02, 2016 10:58 pm

sotom ne se za jadenje ne cinat.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ЧУДНИ ЖИВОТНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот