Лосос со нане

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Лосос со нане

Пишување by Гостин on Саб Јун 20, 2015 10:46 am

Состојки:
700гр.лосос
30 гр. трошки од леб
2гр, свежи листови од нане
60 гр. излупени ф'стаци
половина лимон,300 гр домати
маслиново масло,сол и црн бибер

Подготовка: Исечите филети од лосос и отворете ги како книга.Изблендирајте ги лебните трошки, кора од лимон, ф'стаци и нане.Филетите прво ги посолуваме и ги побиберуваме а потоа ставаме од смесата па ги виткаме во ролни.Ролните ги прскаме со малку масло а потоа се тркалаат во останатата смеса.Се редат на тава обложена со пекарска хартија и се печат 25 минути на 180 степени.http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=8140B8F63C6CF24C8D19CF458B09FB44

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лосос со нане

Пишување by kiBik on Саб Јун 20, 2015 11:29 am

Това лосос сьомга ли е?
avatar
kiBik

Број на мислења : 2521
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лосос со нане

Пишување by Гостин on Саб Јун 20, 2015 11:34 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лосос со нане

Пишување by kiBik on Саб Јун 20, 2015 11:48 am

Ми на мене на тоа ми личи.
avatar
kiBik

Број на мислења : 2521
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лосос со нане

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот