Lov

Go down

Lov

Пишување by Гостин on Нед Јун 28, 2015 3:11 pm

Lovot isto taka mozhe da bide hobi...no da ja otvoram ovaa tema me pottikna sledniov napis...iako avtorot lazhel vo naslovot i od bikinito nema nitu traga, nitu glas...

СУРОВО ХОБИ: АВСТРАЛИЈАНКИ ВО БИКИНИ УБИВААТ ДИВИ СВИЊИ И СЕ СЛИКААТ СО НИВ
Тие се млади, атрактивни и сакаат да убиваат диви свињи заради забава – запознајте ги Австралијанките кои на Facebook се фалат со своите сурови фотографии на кои позираат покрај мртвите животни.Членките на Facebook групата “Babes & Boars” објавија на таа група десетина фотографии на кои, често разголени, позираат покрај убиените диви свињи, тешки и до стотина килограми.Љубителите на животните и активисти ги обвинуваат со негативни коментари, но убавиците тврдат дека „прават добро дело“ и „дека ја штитат животната средина од штетници“.

Во Австралија дури и постои магазин со име "Chicks Smashing Grunters" кој ги следи нивните активности.

„Мојот дечко вели дека сум похрабра од многу мажи кои ги познава. Не мие проблем да побркам и фатам дива свиња“ – вели Теган Стенли, која на лов иде со своите кучиња.

Таа се повикува на владиниот план за решавање на проблемот со дивите свињи, во кој тие животни се опишани како „закана по 16 животински врсти“.http://think.mk/pregled/surovo-hobi-avstralijanki-vo-bikini-ubivaat-divi-svinji-i-se-slikaat-so-niv

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Lov

Пишување by Гостин on Нед Jул 05, 2015 10:21 am

a nekoi lovat zajaci.....


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Lov

Пишување by Гостин on Чет Jул 09, 2015 11:20 am

Хм, ми се чини дека во последно време ловот на зајаци стана опасен. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Lov

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот