ЛЕТЕН ОДМОР

Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by osa on Вто Јун 30, 2015 8:41 pm

И официјално од утре започнуваат летните одмори ...каде вие сакате да одмарате во лето ??
планина ,езеро ,море ....
хотелско сместување ,апартман или можеби да кампувате со шатор .....
ги очекувам вашите размислувања !!!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by osa on Вто Јун 30, 2015 8:46 pm

i kako shto e red eve prvo jas ke vi kazam za mojot plan za leten odmor ...vo poslednite nekolku godini odam vo Grcija na odmor ...smestuvanjeto e vo apartman ....bukvalno se ima shto vi e potrebno za da se chustvuvate relaksirano i da se odmorate ...cenite vo sporedba so smestuvanjeto vo nashite ,Makedonski turistichki centri se rechisi isti ,no vo Grcija dobivate SE ,a kaj nas NISHTO ....
moja preporaka do site shto ne ste se odluchile kade sakate da odite na leten odmor e turistichkoto mesto Neipori ....
prijaten odmor ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by tmoro on Сре Jул 01, 2015 6:42 pm

osa напиша:i kako shto e red eve prvo jas ke vi kazam za mojot plan za leten odmor ...vo poslednite nekolku godini odam vo Grcija na odmor ...smestuvanjeto e vo apartman ....bukvalno se ima shto vi e potrebno za da se chustvuvate relaksirano i da se odmorate ...cenite vo sporedba so smestuvanjeto vo nashite ,Makedonski turistichki centri se rechisi isti ,no vo Grcija dobivate SE ,a kaj nas NISHTO ....
moja preporaka do site shto ne ste se odluchile kade sakate da odite na leten odmor e turistichkoto mesto Neipori ....
prijaten odmor ...

Малку повеке информации за ценовникот.
Колку кошта апартман?
Колку кошта пиво ,узо ,кока кола,ручек во ресторан за тројца,---ресторански цени?
Колку кошта да се изнајми педалинка?

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by osa on Сре Jул 01, 2015 7:36 pm

pa kazav cenite se kako kaj nas ,vo turistichkite mesta ,no tamu dobivash SE ,a tuka kaj nas NISHTO ...
eve samo mala sporedba : vo OHRID za da postelesh krpa na onaa nikakva plaza treba da platish edno ipol evro ,vo Neipori za dve evra dobivash lezalka za cel den i toa chista ,chador za sonce , kafe polna chasha i toa ke ti go donesat do lezalkata i polovina litar flashirana voda ........
za 20 evra vo Ohrid dobivash dva kreveti vo edna soba vo kuka kaj shto se smesteni ushte nekolku semejstva vo nekolku sobi i site treba da koristat edno WC ,edna banja i sekako edna kujna so eden shporet a na shporetot mu rabotat samo dve od chetiri ringli ,pa ke si pochekate ako sakate da svarite samo edno kafe ...
vo Neipori za 20 evra dobivash apartman vo koj ima eden hodnik ,kupatilo so postojano topla voda ,soba so dva ili tri kreveti so televizor i klima (cenata e od apartman ,ne od krevet )i kujna so shporet ,frizider i site sadovi shto ti se potrebni za gotvenje ,plus tarasa so prekrasni stolici i masa ,pa neznaesh shto e pouredeno vnatreshniot del od apartmanot ili tarasata .....

ova e samo del ,kolku da sporedish ....
i ushte neshto mnogu interesno ,lebot 1 kilogram vo Neipori e edno evro ,a vo Ohrid dva leba po 480 grama se isto edno evro ,odnosno 61,5 denari ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by tmoro on Сре Jул 01, 2015 9:42 pm

osa напиша:pa kazav cenite se kako kaj nas ,vo turistichkite mesta ,no tamu dobivash SE ,a tuka kaj nas NISHTO ...
eve samo mala sporedba : vo OHRID za da postelesh krpa na onaa nikakva plaza treba da platish edno ipol evro ,vo Neipori za dve evra dobivash lezalka za cel den i toa chista ,chador za sonce , kafe  polna chasha i toa ke ti go donesat do lezalkata i polovina litar flashirana voda ........
za 20 evra vo Ohrid dobivash dva kreveti vo edna soba vo kuka kaj shto se smesteni ushte nekolku semejstva vo nekolku sobi  i site treba da koristat edno WC  ,edna banja i sekako edna kujna so eden shporet a na shporetot mu rabotat samo dve od chetiri ringli ,pa ke si pochekate ako sakate da svarite samo edno kafe ...
vo Neipori za 20 evra dobivash apartman vo koj ima eden hodnik ,kupatilo so postojano topla voda  ,soba so dva ili tri kreveti so televizor i klima  (cenata e od apartman ,ne od krevet )i kujna so shporet ,frizider i site sadovi shto ti se potrebni za gotvenje ,plus tarasa so prekrasni stolici i masa ,pa neznaesh shto e pouredeno vnatreshniot del od apartmanot ili tarasata .....

ova e samo del ,kolku da sporedish ....
i ushte neshto mnogu interesno ,lebot 1 kilogram vo Neipori e edno evro ,a  vo Ohrid  dva leba po 480 grama se isto edno evro ,odnosno 61,5 denari ....

Во Трпејца имаш апартман со два кревети и плус помошен кревет за дете за 20 евра супер,со телевизор со фрижидер со свашта,и си одиш кај Марјан во ресторанот ефтино е .Мирно е и супер.
Леб нејадам така да тие цени не ме интересираат.Охрид е многу поефтин ама ај да .....
Напишиги ги цените ресторански пиво ,к.кола и други пијачки и ке споредиме со рестораните во Охрид,тоа е мерило ,во фудбалот се споредуват голман со голман,напаѓач со напаѓач.


tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by osa on Сре Jул 01, 2015 10:29 pm

e dobro de pa i jas taka pishav leb so leb ,smestuvanje so smestuvanje ....
i more i ezero ne e isto ...moreto e soleno ....ezeroto ne ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by tmoro on Сре Jул 01, 2015 11:00 pm

osa напиша:e dobro de pa i jas taka pishav leb so leb ,smestuvanje so smestuvanje ....
i more i ezero ne e isto ...moreto e soleno ....ezeroto ne ...

Пак избегаваш одговор ,баталиго лебот,дајми цена од пиво ,капучино,макијато ,фрапе,кока кола,узо,пица, па да ги споредиме цените од Скопје---Охрид ,Неапори...

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by хан Ацо on Чет Jул 02, 2015 9:10 am

tmoro напиша:
osa напиша:e dobro de pa i jas taka pishav leb so leb ,smestuvanje so smestuvanje ....
i more i ezero ne e isto ...moreto e soleno ....ezeroto ne ...

Пак избегаваш одговор ,баталиго лебот,дајми цена од пиво ,капучино,макијато ,фрапе,кока кола,узо,пица, па да ги споредиме цените од Скопје---Охрид ,Неапори...

Патриот Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by osa on Чет Jул 02, 2015 9:29 am

хан Ацо напиша:
tmoro напиша:
osa напиша:e dobro de pa i jas taka pishav leb so leb ,smestuvanje so smestuvanje ....
i more i ezero ne e isto ...moreto e soleno ....ezeroto ne ...

Пак избегаваш одговор ,баталиго лебот,дајми цена од пиво ,капучино,макијато ,фрапе,кока кола,узо,пица, па да ги споредиме цените од Скопје---Охрид ,Неапори...

Патриот Very Happy

a mene ne mi tekna ! Cool Cool Cool
p.s. mnogu gi pochituvam lugeto koi "so malku zborovi ,mnogu kazuvaat "(ti so eden zbor kaza kolku jas so 100 posta ,....toa e darba )

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by хан Ацо on Чет Jул 02, 2015 11:24 am

Благодарам ОсаSmile
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by Гостин on Саб Jул 04, 2015 10:37 am

Одмор во Грција ке биде најисплатив годинава. После банкротот цените ке бидат многу привлечни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by хан Ацо on Нед Jул 19, 2015 11:19 am

Несебар,Бугария

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by хан Ацо on Нед Jул 19, 2015 11:24 am

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by хан Ацо on Нед Jул 19, 2015 11:29 am

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by хан Ацо on Нед Jул 19, 2015 11:45 am

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by хан Ацо on Нед Jул 19, 2015 11:55 am

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by Гостин on Сре Jул 22, 2015 9:37 am

Хацоне, најважното си го заборавил. Цените. Ако имаш некоја таква информација би било добро да ја ставиш на форум.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by kiBik on Сре Jул 22, 2015 2:35 pm

Цените се шарени. Зависи колку сакаш да платиш.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by osa on Пон Aвг 24, 2015 10:37 pm

и точно после еден месец (одкако писхал на оваа тема )гледам го нема киБик ...значи на одмор е !   се надевам убаво ке се одмори и кога ке се врати ке ни раскаже..
полека но сигурно се бвлижи крајот на летниот одмор ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЛЕТЕН  ОДМОР Empty Re: ЛЕТЕН ОДМОР

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот