A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Окт 01, 2015 7:50 pm

Тео напиша:Ne e Trendafile...So balkonot tvoite dpmne-ovci napravile uzurpacija na gradezhno zemjishte plus go izgradile bez dozvola, pa spored zakonite koi vie si gi donesovte toj del od objektot treba da bide srushen...I sega nemoj da kukash i da go obvinuvash Zhernovski shto gi sproveduva zakonite... Twisted Evil

Koga go rushea "Kosmos" Obrazlozenieto bilo deka e povisoka kotata na prizemjeto vo odnos na kotata od odobrenieto za eden metar. Najednostavno beshe da se smali objektot za eden kat i se ke beshe vo granicite na razumnoto. Edino sto Fiat ke izgubeshe eden kat so povrshina od cca 1000 m2. Ama ne ....DPBNE saka da RUSHI! I to so dinamit!!!!
Zatoa : nastreshnica, nenastreshnica - CEL OBJEKT - RUSHENJE DO TEMEL!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Чет Окт 01, 2015 10:38 pm

трендафил напиша:Верувам дека инвеститорот на објектот, а тоа не е ВМРО, нема да има проблеми со хаузмајсторот кој преку ноќ стана главен инспектор на општина Центар.

Investitorot ne e dpmne?!?!?! Pa koj li budala togash im gradi partisko sedishte?!?!?! Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Пон Окт 05, 2015 9:38 am

Mu teche i na pastirot i na negovite poddrzhuvachi...Posebno od ovie dvajca son nemaat...

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 DSC_1224-1024x5761-540x304A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Zaev%201

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Окт 05, 2015 6:53 pm

Zaev go shitka Suzukivo, naracal novo vozilo:A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Screen-Shot-2014-01-03-at-3.01.16-AM
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Пон Окт 05, 2015 7:07 pm

Ќе гази дпмне-учк-офци?!?!?!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty На кој пастир мислите, на Заев или на Црвенковски

Пишување by трендафил on Вто Окт 06, 2015 7:51 pm

И во 1998 година пастирот на СДСМ, тогаш Бранко Црвенковски, тврдеше дека ќе го прегази ВМРО како шлепер жаба. Па му протече низ ногавица, да го користам вашиот речник за да ме разберете, низ ногавица. Според анкетите истото ќе се случи и во април, да сме живи и здрави, за половина година ќе видиме.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Вто Окт 06, 2015 10:32 pm

Taka e Trendafile...Bravo Trendafile...Chestitam Trendafile...BUANKO E KUIF...A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Smiley-laughing021 A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Smiley-laughing021 A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa on Вто Окт 06, 2015 10:39 pm


Hamad bim Khalifa напиша: RUSHENJE DO TEMEL!само со ваква храброст ке се изборат со овие од власта ...поинаку нема шанси сдсм со оваа багра .....[/quote]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Ќе им протече ли на пастирте Заев и Црвенковски низ ногавица.

Пишување by трендафил on Сре Окт 07, 2015 1:01 pm

Денес во Велес се отвара нова фабрика, Маркарт. Со 600 вработени. Зошто некој би ја рушел за да дојдат Заев и Милчин на власт!?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 5:10 pm

RUSHITI!!!!! DO TEMEL! SOSE MARKART!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa on Сре Окт 07, 2015 5:17 pm

трендафил напиша:Денес во Велес се отвара нова фабрика, Маркарт. Со 600 вработени. Зошто некој би ја рушел за да дојдат Заев и Милчин на власт!?

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
te lazat bre trendafile ....znaesh li kolku nashi sogragani pochinaa od loshite uslovi za rabota ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa on Сре Окт 07, 2015 5:19 pm

Hamad bim Khalifa напиша:RUSHITI!!!!! DO TEMEL! SOSE MARKART!

tochno taka bre kalifu ..
p.s. mislevme deka si se nalutil ?! ne jas ama mojot ortak se nasekira ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 5:22 pm

Kalif budno motri i lesno ne se luti! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by osa on Сре Окт 07, 2015 5:24 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Kalif budno motri i lesno ne se luti! Twisted Evil

chuti sega ke se izraduva mojot ortak ...jas znaev deka ne se lutish lesno Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 5:30 pm

Eve sega na 24vesti soopstija: Markant e izvozno orijentirana kompanija SUBVENCIONIRANA OD VLADATA!!!!!!!
E moj trendojebis....... ve dupat pa rasturaat, a uste nisto ne vi e jasno. Zalosno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Пастир Заев и пензиониран пастир Црвенковски

Пишување by трендафил on Сре Окт 07, 2015 7:14 pm

osa напиша:
трендафил напиша:Денес во Велес се отвара нова фабрика, Маркарт. Со 600 вработени. Зошто некој би ја рушел за да дојдат Заев и Милчин на власт!?

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
te lazat bre trendafile ....znaesh li kolku nashi sogragani pochinaa od loshite uslovi za rabota ....
Барем вие на форумов, вљубеници во лидерот на соросоидната филијала Цивил, вашиот Џабир Дерала, со посебно внимание, да не кажам радост ни соопштувате кога некој вработен во странските инвестиции ќе почине. Но таква информација не сте дале одамна. Колку што се сеќавам соопштивте само еден случај летоска иако му додадовте уште неколку неиндентификувани и непознати за никого наводни од порано.

Никој не спори дека одредени субвенции имаат сите инвеститори. И странски и домашни. Ги има добиено и Маркарт. За жал ретки се македонски големи инвеститори. Јас не сум вработен во странска инвестиција, но не верувам дека токму поради ваквиот непријателски став на СДСМ кон странските инвеститори во стопанството, не и кон странските инвеститори во македонската политичка сцена, тука пред се мислам на Џорџ Сорос. Затоа што изгледа колку е подобро за Македонија, толку е полошо за СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Сре Окт 07, 2015 7:32 pm

Toa za domashnite lazhesh... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил on Сре Окт 07, 2015 8:13 pm

Во фирмата во која работам има повеќе вработени млади и инвалиди за кои придонесите ги плаќаме сите заедно, односно сите даночни обврзници. Но тоа е идеа и одлука на оваа влада. Такво нешто порано не сме имале. Јас лично нема поради тоа да гласам за сегашната власт, затоа што никој мој ја нема искористено таа привилегија. Но има други работи што ми се важни. На пример односот кон пензионерите бидејќи за година и кусур ќе бидам пензионер. СДСМ е подобар само на полето на искористување на приватни телефонски разговори снимени на криминален начин.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Сре Окт 07, 2015 8:21 pm

Toa e neshto drugo bre...Muabetot e za stranskite takanarecheni investicii koi se vo Makedonija dodeka im davaat pari od budzhetot...A posle fakjaat magla...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил on Сре Окт 07, 2015 8:57 pm

АКо една фирма си отишла, на ваша радост, не значи дека ќе си отидат сите. Дури и Џонсон Контролс, за ваша жалост, не ја затвора својата втора фабрика. Таа во Штип.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Сре Окт 07, 2015 8:58 pm

Site kje si zaminat shtom isteche rokot za subvencii...A vie kje si ostanete so prstot vo usta... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Сре Окт 07, 2015 9:45 pm

Sega rabotava e...PASTIROT E GOTOOOV... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 10:18 pm

PA togash da vikame popot ?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Сре Окт 07, 2015 10:19 pm

Ponapred bi trebalo da vikame zhuto kombe... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot - Page 2 Empty Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот