A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Окт 07, 2015 10:26 pm

A da gi preripame tie formalnosti - mislam, kombinja, zolti, plavi, beli..... direktno CRNO! So POP U PRATNJA!
p.s I za popovite sum vo dilema, ama epten se begendisuvaa podolgo vreme ..... pa ne bi bilo fer da ne se ispratat - u vecna lovista!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Сре Окт 07, 2015 10:27 pm

Mnogu lesno i mnogu brzo...treba da plati za tie deset godini uzhas... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Сре Окт 07, 2015 10:28 pm

Ќе биде изведен пред суд. Како во сите нормални демократски држави.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Заев ли саскате да стане пастир на сите?

Пишување by трендафил on Чет Окт 08, 2015 9:46 pm

Тео напиша:Mnogu lesno i mnogu brzo...treba da plati za tie deset godini uzhas... Twisted Evil
Ако за тебе имало само 10 години ужас, веројатно не паметиш што било порано. Дека ужасот бил поголем. Дека тогаш Македонија имаше меѓу најмалите покачувања на БДП. односно дека станувавме посиромашни во однос на другите. Дека во некои периоди немаше ниту еден опозиционен медиум, а никогаш немало повеќе од само еден во етерот и само еден печатен. Овдека очигледно не зборувате за промена на односот помеѓу власта и народот, туку само вашиот пастир да стане пастир на сите.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Гостин on Чет Окт 08, 2015 9:51 pm

Nemashe opozicionim mediumi vo vremeto na tvojot prv pastir, drugarot Tito...Inaku vie dpmne-ovcite vo 2006 dojdovte na vlast so poddrshka na A1, shitel, i golem broj pechateni mediumi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by трендафил on Чет Окт 08, 2015 10:25 pm

Реално гледано ВМРО дојде на власт во 2006 година со поддршка на НСДП, на Тито (Петковски) и ЛП. Вашиот лидер, Бранко Црвенковски предложи, како претседател на државата, на плоштадот Македонија да се подигне споменик на незавршениот бравар Тито. А СДСМ, тогаш СКМ, го имам напуштено уште пред да се зачлени во него наследникот на Петар Гошев.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 10, 2015 1:31 pm

VEMERO e kriminalna, zlostornicaka banda! Bila i si ostanala! Site pravi makedonski patrioti na celo so Goce bea namesteni i smesteni od VEMEROTO.
Za toa deka vo slobodno vreme se bavela so atentati i naracani ubistva sirom Evropa.............drugpat!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Ное 24, 2015 8:33 pm

Trendafil se uste veruva vo prikaskite deka lovecot dosol na kraj i ja spasil cvrvenkapa i babata od stomakot na volkot....... zalosno!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: A sega, kje mu teche li niz nogavicite na pastirot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот