ЉУБОМОРА

Go down

ЉУБОМОРА

Пишување by osa on Нед Jул 12, 2015 4:35 pm

незнам кој шири вакви вести ?????...јас не верувам Smile само да видам што вие мислите ?
некој од голема завист и љубомора му вади муабети Cool Cool CoolМијалков на викенд на ексклузивниот остров Санторини?! И тоа батко со плавуша….

јул 11, 2015Доказ.МкЖивот, Македонија, Топ1

Екс шефот на македонската УБК, Сашо Мијалков, според читатели на Либертас е на грчкиот ексклузивен остров Санторини. Синоќа 20 минути пред полноќ, како што ни пишува читателот од Санторини, Мијалков се појавил во кафулето кое е во склопот на еден екстра луксузен хотел на овој грчки остров.

78548934934

Како што тврди нашиот извор, бил во друштво со уште една особа, згодна плавуша…

Инаку, Мијалков најчесто на провод одел на азурната обала, односно во Монте Карло.

Тој поднесе оставка од функцијата прв човек на УБК заедно со министерката Јанкуловска по акцијата во кумановското Диво насеље во кое животот го загубија 8 припадници на специјалците на МВР, Тигри, и 10 од криминалната група од Косово. Полициската акција и присуството на криминалната група од Косово во Куманово ја следат многу контроверзии и информации дека инцидентот бил нарачан од функционери во македонската власт.

За МВР истрагата е завршена но нема потврда дали се точни информациите дека оставките на министерката и првиот човек на УБК уследиле само неколку часа по нивниот информативен разговор во странска амбасада во Скопје.

Во опозициските бомби беа објавени аудио снимки  на екс шефот на УБК со индиции дека зел провизија од израелската компанија од кја МВР ги набавила прислушните уреди, а имаше и снимки за неговата контрола врз македонското судство.

Канцеларија на ЕУ во Скопје ја награди истражувачката сторија на новинарката Сашка Цветковска за бизнисите и оф шор фирмите на братучедот на премиерот – „Шпионот земјопоседник“.

извор Либертас и Наше Новине Плитвице

   inShare


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЉУБОМОРА

Пишување by Гостин on Нед Jул 12, 2015 11:15 pm

I sto e cudno tuka....zasjko koga kupi vila u grcija molcevte....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот