Риболов

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Риболов

Пишување by Гостин on Вто Фед 14, 2017 5:56 pm

а да ви кажам како се откажав поеке да ловим.Бев на Црно море со чичко ми он там живее па од една лодка токму наспроти курортот Св Костадин и елена токму на 500 метри од плажот. е те таму ги избиаме едни риби се нарекуват попчета оти се лакоми како попови.По околу 100 грами парчето ама 2 часа фрлаш засичаш и вадиш фр;лаш засичаш и вадиш.Фанааме 15 кила и од тогаш како знам дека поекетпо пати на езерото и на реката ке фанем едно големо НИШТО и се откажав.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Риболов

Пишување by luxor on Вто Фед 14, 2017 9:35 pm

Ќе ловиш со блинкер. Како се вика на бугарски блинкер? Еве ти слика долу.

avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Риболов

Пишување by Гостин on Вто Фед 14, 2017 10:17 pm

Блесна се вика.И ако нема хишна риба шо ке фанеш?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Риболов

Пишување by delta on Чет Фед 16, 2017 10:10 am

ke si kupis od ribarnica,././prav ribar taka pravi,,,
avatar
delta

Број на мислења : 451
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Риболов

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 7:36 pm

Не е истото од рибарница е како да ебеш со десна рака Cool

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Риболов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот