ФУДБАЛ

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by IVA on Сре Jул 05, 2017 6:29 pm

NAJBOLJI SE ZNAE
avatar
IVA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta on Вто Jул 18, 2017 12:00 am

so najbolji koa ne igra na superkupot,/..,..
avatar
delta

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by IVA on Чет Jул 20, 2017 10:33 pm

Вардар и се заблагодари на УЕФА, и ги повика „Комитите“ на коректно навивање…
Македонскиот шампион, екипата на Вардар преку соопштение и се заблагодари на УЕФА натпревар како домаќин од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите против дански Копенхаген да го игра на својот стадион, „Телеком арената“ во Скопје.

Од канцеларијата на Вардар, притоа ги повикаа и сите свои фанови, како и најверните навивачи „Комитите“ на фер и коректно навивање на пресметката против Копенхаген која се игра на 25. јули со почеток од 20 часот.

Соопштението од ФК Вардар ви го пренесуваме во целост:

Фудбалскиот клуб Вардар упатува благодарност до европската куќа на фудбалот УЕФА што излезе во пресрет и ни дозволи натпреварот против Копенхаген да го играме како домаќини во Скопје, и покрај забраната да се играат мечеви на Националната Арена „Филип Втори“ до натпреварот од Супер-Купот на 8. август.

Сега останува на нас, на клубот да покажеме дека можеме да организираме еден натпревар на нивото на Лигата на шампионите. Добрата организација е поврзана и со односот на публиката и навивањето од трибините на обичната публика, и на нашите навивачи „Комити“. За да покажеме дека можеме да организираме и натпревари од ваков тип, ќе треба фер и корентно навивање од трибините на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје од сите страни. Единствено на тој начин можеме да и вратиме на УЕФА за овој потег, и за укажаната доверба да ни овозможи да го играме натпреварот како вистински домаќини.Среќни сме што имаме можност овој натпревар да го играме на наш терен во Скопје и да имаме поголема поддршка од трибините, со која ќе можеме да ветиме максимална игра на овој натпревар од кој сакаме да излеземе како победници.

На крајот ФК Вардар истакнува благодарност до Струмица и до цела Македонија за поддршката на минатиот меч против Малме кој се одигра на стадионот „Младост“. Тој меч ќе ни остане во вечно сеќавање и историската победа која ни донесе пласман во следната рунда од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

avatar
IVA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by IVA on Пон Jул 24, 2017 12:27 am

ajde da navivame zaedno za Vardar vo vtornik vo 20 chasot na stadionot vo Skopje ....
avatar
IVA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by IVA on Вто Jул 25, 2017 11:57 pm

bravo za Vardar ,pobedija so 1:0 ,sekoja ches
avatar
IVA

Број на мислења : 250
Join date : 2016-01-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by OPOZICIONER on Саб Jул 29, 2017 4:32 pm

mnogu sum radoznal shto i kako ke se snajdeme za kupot ....otsega mi mirisa na promashena rabota
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Bosonoga on Сре Сеп 13, 2017 10:48 am

leleee sinoka barsa go utepa juve. leo so dva gola se vraka u forma.
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 218
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Bosonoga on Чет Сеп 28, 2017 6:57 pm

ima li na forumot nekoj koj saka fudbal ,ili teshko da se najde takov
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 218
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Teo on Пет Ное 24, 2017 8:34 pm

Mesi ja osvoi chetvrtata zlatna kopachka vo karierata...So toa se izramni so Kristijano Ronaldo...

МЕСИ ЈА ДОБИ ’’ЗЛАТНАТА КОПАЧКА’’http://telma.com.mk/sport/mesi-ja-dobi-zlatnata-kopachka
avatar
Teo

Број на мислења : 3355
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta on Саб Ное 25, 2017 7:51 pm

ovoj dve levi noze ima be?>,.koj mu dade toa kopackite.,/,.,.
avatar
delta

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta on Нед Ное 26, 2017 11:35 am

pa koga si smotan kako da te igraat,/./..,/
avatar
delta

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino on Нед Дек 03, 2017 10:49 am

delta напиша:ovoj dve levi noze ima be?>,.koj mu dade toa kopackite.,/,.,.

e ajde de vidi kriterium za dobivanje zlatna kopachka ,so dve levi noze

Dino

Број на мислења : 159
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino on Пет Дек 08, 2017 7:07 pm

a zlatnata topka ja dobi Ronaldo

Роналдо се изедначи со Меси, ја освои петтата „Златна топка“

8 Декември 2017 10:20

Играчот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, по петти пат ја освои наградата „Златна топка“ во традиционалната анкета на францускиот магазин „Франс фудбал“.

Роналдо синоќа на свечената церемонија во Париз го одбрани овој престижен трофеј благодарение на трофејот европски шампион со Реал, но и освојување на титулата во шпанската Примера.
Воедно, тој собори бројни рекорди на Лигата на шампионите кога станува збор за голови.

Португалецот се изедначи со Лионел Меси, кој исто така има пет „Златни топки“, но оваа година во изборот остана втор, веднаш зад Роналдо.
По нив на листа се најдоа: Нејмар, Џанлуиџи Буфон, Лука Модрич, Серхио Рамос, Килијан Мбеапе …

Dino

Број на мислења : 159
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta on Нед Дек 17, 2017 8:44 pm

vaj ili za penzija ili u treta liga da go pustat veke,.././tolku i od nego,/./.
avatar
delta

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by SHARENI on Чет Дек 21, 2017 9:27 pm

avatar
SHARENI

Број на мислења : 150
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta on Пет Дек 22, 2017 1:59 pm

cek po prva utakmica/./.ke potoneme poskoro od na vilipce vitezot kandidaturata za kalif umesto kalifa u drpmne/.,/.>?
avatar
delta

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот