ФУДБАЛ

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by TRAJCHE on Саб Jул 07, 2018 12:14 pm

den za odmor i za fudbal,svetsko od 16 i 20 chasot ,uzivancija

_________________
NE BOJKOTIRAM
avatar
TRAJCHE

Број на мислења : 196
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros on Пон Aвг 13, 2018 11:10 am

Alal da mu e.

Лионел Меси стана најтрофејниот играч во историјата на Барселона

Барселона ја започна сезоната со триумф против Севиља во рамките на шпанскиот Суперкуп а капитенот на екипата, Лионел Меси, со овој трофеј стана најтрофејниот фудбалер во историјата на каталонскиот гигант.

https://kajgana.com/lionel-mesi-stana-najtrofejniot-igrach-vo-istorijata-na-barselona

Albatros

Број на мислења : 128
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Nebula on Чет Aвг 16, 2018 11:12 am

Vistinski spektakl bese, mi e keif sto Atletiko bese podober.

ВИДЕО: Моќниот Атлетико ја прекина хегемонијата на Реал и ја грабна Суперкуп титулата

https://www.gol.mk/fudbal/mokjniot-atletiko-ja-prekina-hegemonijata-na-real-i-ja-grabna-superkup-titulata

Nebula

Број на мислења : 115
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros on Чет Aвг 23, 2018 11:26 am

Ili Spanija bez fudbal ili SAD i Kanada, interesno.

Се собраа капитените на сите членови во Ла Лига и најавија бојкот на првенството

Капитените на сите екипи кои годинава ќе учествуваат во Ла Лига одржаа заеднички состанок со Синдикатот на фудбалерите по кој е донесена одлука да се стапи во бојкот доколку не се почитуваат нивните барања.

Имено, фудбалерите се против одлуката која ја донесоа од шпанската Ла Лига, некои натпревари да се одиграат на територијата на САД и Канада. Токму поради тоа, фудбалерите на состанокот донеле одлука да бојкотираат ако таквото нешто стапи на сила.

Неодамна од шпанската Ла Лига потпишаа договор со кој се обврзаа во следните 15 години да помагаат за подигнувањето на фудбалот во Северна Америка. Сепак, по најновите случувања тешко дека тој договор ќе се испочитува во целост.

-Луѓето мора да сфатат што се случи. Ла Лига донесе одлука без да се консултира со никој релевантен поради тоа. И тоа каква одлука? Баш ние во следните 15 години да помагаме за популарноста на фудбалот во Америка. Па, самиот начин на носењето на таа одлука покажува недостаток на почит- изјави меѓу другото претседателот на Синдикатот на шпански фудбалери, Давид Аганцо.

https://derbi.mk/se-sobraa-kapitenite-na-site-chlenovi-vo-la-liga-najavija-bojkot-na-prvenstvoto/

Albatros

Број на мислења : 128
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta on Нед Aвг 26, 2018 4:14 pm

od fudbal samo zenski/.<.toples././<
avatar
delta

Број на мислења : 408
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros on Сре Aвг 29, 2018 10:36 am

Vo nedela ke vidime dali mu odzvonilo na Murinjo, posle pobedata vo prvo kolko doma protiv Lester dvapati gubi, ednas na gostuvanje od Brajton i od Totenhem doma. Ako zagubi na gostuvanje kaj Barnli treba sam da se spakuva da ne ceka otkaz.

https://supersport.mk/archives/88318

Albatros

Број на мислења : 128
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by delta on Пон Сеп 03, 2018 7:59 pm

toj so dve levi noze od barsellona use li e ziv be././,><
avatar
delta

Број на мислења : 408
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros on Сре Сеп 05, 2018 11:51 am

Parite go vrtat svetot, Daqnska ostana bez reprezentacija zaradi sudir na sponzorski interesi.

Бунт во репрезентацијата на Данска, против Словачка и Велс со аматери во составот
Данска се соочува со сериозни проблеми, и претеше целосно исфрлање од сите натпреварувања, па таа фудбалска земја најде начин како да избегне голема суспензија по бунтот кој настана во селекцијата поради контроверзниот, според репрезентативците, спонзорски договор.

https://www.24fudbal.com.mk/vesti/28524/bunt-vo-reprezentacijata-na-danska-protiv-slovacka-i-vels-so-amateri-vo-sostavot

Albatros

Број на мислења : 128
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros on Пет Сеп 07, 2018 12:29 pm

Vo prvoto kolo od Ligata na naciite Makedonija so 2 : 0 go pobedi Gibraltar, sledno igrame so Ermenija vo Skopje.


Albatros

Број на мислења : 128
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros on Вто Сеп 18, 2018 12:05 pm

Pocnuva.

Стартува новата сезона во Лигата на шампионите
Вечерва со натпреварите во групите А, Б, Ц и Д ќе започне новата сезона во нај престижното клупско фудбалско натпреварување во светот, Лигата на шампионите. Титулата ја брани Реал Мадрид, екипа која последните три сезони се наоѓа на европскиот трон.

Вечерва со натпреварите во групите А, Б, Ц и Д ќе почне новата сезона во најпрестижното клупско фудбалско натпреварување во светот, Лигата на шампионите. Титулата ја брани Реал Мадрид, екипа која последните три сезони се наоѓа на европскиот трон. Меѓу 32 тима кои се распоредени во осум групи, во елитната лига ќе дебитираат три тима, Јанг Бојс, Хофенхајм и Црвена звезда.

Претенденти за тронот има многу, покрај Реал, тука се Барселона, Ливерпул, Манчестер сити, ПСЖ, Баерн Михен…

Инаку, новина од оваа сезона е што дуелите наместо во стандардното време, 20:45 часот, ќе се играат во два термини од 18:55 и 21:00 часот.

Новата сезона ќе биде отворена со натпреварите во Б-групата, на „Џузепе Меаца“ во Милано, Интер ќе го пречека Тотенхем, а на „Ноу Камп“, Барселона ќе игра против ПСВ Ајндховен.

Останатите шест натпревари се играат од 21 часот:

Група А:

Клуб Бриж-Борусија Дортмунд
Монако-Атлетико Мадрид

Група Ц:

Ливерпул-ПСЖ
Црвена звезда-Наполи

Група Д:

Шалке-Порто
Галатасарај-Локомотив Москва

Утре во терминот од 18:55 часот ќе се играат дуелите Ајакс-АЕК Атина во рамките на Е-групата и Шахтјор-Хофенхајм во Ф-групата.

Останатите дуели се од 21 часот:

Група Е:

Бенфика-Наерн Минхен

Група Ф:

Манчестер сити-Олимпик Лион

Група Г:

Викторија Плзен-ЦСКА Москва
Реал Мадрид-Рома

Група Х:

Јанг Бојс-Манчестер јунајтед
Валенсија-Јувентус

https://makfax.com.mk/sport/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%B0/


Albatros

Број на мислења : 128
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Yesterday at 12:38 pm

Rezultati od vcera.

Grupa A

Monako - Atletiko Madrid 1 : 2
Club Brugge - Borusija Dortmund 0 : 1

Grupa B

Barcelona - PSV Eindhoven 4 : 0
Inter Milan - Tottenham 2 : 1

Grupa C

Livrpool - PSG 3 : 2
Crvena Zveada - Napoli 0 : 0

Grupa D

Schalke 04 - Porto 1 : 1
Galatasaray - Lokomotiv Moskva 3 : 0

Dino

Број на мислења : 248
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Today at 9:56 am

I od vtoriot den rezultatite.

Grupa E

Ajax - AEK 3 : 0
Benfika - Bayern 0 : 2

Grupa F

Shakhtar - Hofenheim 2 : 2
Man. City - Lyon 1 : 2

Grupa G

Real Madrid - Roma 3 : 0
Plzen - CSK Moskva 2 : 2

Grupa H

Young Boys - Man. United 0 : 3
Valencia - Juventus 0 : 2

Dino

Број на мислења : 248
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Today at 9:58 am

Juve pobedi ama glupiot Ronaldo vrska nema so toa, go isklucija nabrzina uste vo prvo poluvreme.

Dino

Број на мислења : 248
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Today at 11:27 am

Abdal neviden, toa moze pominuva na utakmici od nacionalni prvenstva ama vo Liga na sampioni tesko.

Albatros

Број на мислења : 128
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот