Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата  - Page 3 Empty Re: Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 6:52 pm

Со тресење од ракав не убедуваш никого да гласа за дпмне, партија за чие време на владеење се иселија 600 илјади граѓани. За разлика од тебе некој овде постирал факти.
luxor
luxor

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата  - Page 3 Empty Re: Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 11:05 pm

Факти од една држава. За тие наводни 600 илјади нема факти. Според фактите ни во рекордната 2015 година не се заминати 600 илјади Македонци во странство, па не знам кој ја измисли бројката од 600 илјади за 10 години, како што некој лаже, а ти ја пренесуваш лагата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата  - Page 3 Empty Re: Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 11:44 pm

Твојата партија не го демантира ова. Само кука дека младите продолжуваат да се иселуваат. Ама рекордите се постигнати додека вие бевте на власт.
luxor
luxor

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата  - Page 3 Empty Re: Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата

Пишување by трендафил on Нед Ное 03, 2019 5:59 pm

Дај податок во која година од Македонија се иселени повеќе од 50 илјади луѓе. Нема такво нешто. Се работи за податок од типот дека минатата година добивме датум за преговори со ЕУ., а изгледа дека тоа беше соопштено наводно во авион Заев го изгуби датумот по пат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата  - Page 3 Empty Re: Се празни Македонија, се бега од сиромаштијата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот