Пратеникот од Австралија, Нов Зеланд, Азија тепа во Битола.......

Go down

Пратеникот од Австралија, Нов Зеланд, Азија тепа во Битола.......

Пишување by defo on Вто Aвг 11, 2015 11:43 pm

Пратеникот Васко Наумовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој беше избран во изборната единица Австралија, денеска во Центарот за социјални работи во Битола истепал социјална работничка.

-Во моментот оштететната се наоѓа во Клиничката болница во Битола, задржана е на понатамошен третман. Настанот е пријавен во полиција, се работи на случајот. Како ќе се одвива понатаму,зависи од обвинителството и полицијата, изјави за Телма адвокатот на истепаната социјална работничка, Доне Кузмановски.


За однесувањето, умствениот капацитет, (не)културата, орљаштвото на ДПМНЕ-овци не правам муабет, само толку прашувам дали знае шо ке му се десеше на дотичниов да го направел истово ова во Австралија????
-Не не знае, ќе лежеше 5-10 години и доживотна забрана за доближувања до фамилијата во радиус од 1км.
-Ако беше пратеник во Австралија во истиот момент ке беше разрешен (симнат имунитет), исклучен од партијата, избркан на маргините на општеството, и пренесен во здравствена установа.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пратеникот од Австралија, Нов Зеланд, Азија тепа во Битола.......

Пишување by Гостин on Сре Aвг 12, 2015 12:28 am

За жал, ова е нивото на претставниците на Трендафил во македонскиот парламент. А случајов, најверојатно ќе биде искористен за заплашување на противниците на власта, и уште една лекција за народот дека властодршците се недопирливи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Пратеникот од Австралија, Нов Зеланд, Азија тепа во Битола.......

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Aвг 14, 2015 8:28 am

Pratenikot se nadeva deka po zavrshuvanjevo na ludilovo vo Makedonija ke si ja zduvne za Nov Zeland i na nekoja plazha ki si gi ladi vo oushenot i ke pie mohito doneseno od nekoj kelner, koj patem receno pod posluzavnikot ke ima edna dolga devetka!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пратеникот од Австралија, Нов Зеланд, Азија тепа во Битола.......

Пишување by chargerburnout on Чет Дек 03, 2015 9:38 am

golema greska e glasanjeto za pratenik na diasporata, naj ne logicna rabota.
znaci nasite luge sto se vo stranstvo, se znae so makedonsko drzavjanstvo ke glasat vo ambasadite za pratenici za mestoto od kade sto imat prestoj vo makedonija, ama ova so diasporava e totalen nacin za dobivanje prevlast vo parlamentot.
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пратеникот од Австралија, Нов Зеланд, Азија тепа во Битола.......

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот