Ако има правда, ќе има мир....

Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by defo on Сре Aвг 12, 2015 8:41 pm

[url=Обвинителството ќе ги гони специјалците кои упаднаа во библиотеката? ]http://plusinfo.mk/vest/36328/obvinitelstvoto-kje-gi-goni-specijalcite-koi-upadnaa-vo-bibliotekata[/url]


Постапката, според одредени непотврдени информации на Плусинфо, е веќе почната.


Ајде дај боже , ако е правна држава и надеж ќе има крај на ова ко шо треба....а секако да не го заборавам и овај лик....Ако има правда, ќе има мир.... 300px-Filip_Petrovski
Кој мора да попие ако не друго приватна тужба.......за она што го изговори вечерта после 5 мајските настани....

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Aвг 12, 2015 9:23 pm

Popie e nezen, tecen zbor. IMA DA GO LAPA I G"LTA! SE DODEKA OCI NE MU ISPADNAT..... BULJAVI i PREVRTLIVI
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by osa on Сре Aвг 12, 2015 11:32 pm

se dodeka ne ja povrati skarata shto ja jadeshe dodeka shtrajkuvashe kako srednoshkolec protiv otvoranje na tetovskiot univerzitet ,a sega glej ON DIREKTOR ...sramota ,pa se skratile li luge normalni vo drzavava ...koj OBRAZ go ima da vodi vakva institucija .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by трендафил on Сре Aвг 12, 2015 11:48 pm

Нормално е дека доколку имало прекршување на законот од страна на полицијата тие да одговараат за прекршокот или криминалот. При што како олеснителна околност, афект, веројатно ќе се земе фактот дека беа брутално нападнати од група силеџиски настроени протестанти. Без разлика дали насилството им е вродено или се дел од групата обучени платеници на Џорџ Сорос. Патем да напоменам и дека дел од осудените за насилство на протестите организирани од Сорос во име на СДСМ кои го признаа делото се уапсени во библиотеката кај што се обидоа да се скријат. Што се однесува до Филип Петровски, кога тој стана директор на библиотеката направи џиновски чекори за нејзино унапредување. Иначе останува фактот дека најмалку двојца од силеџиите што сами го признаа насилството се обидоа да се сокријат во библиотеката. Истрагата треба да покаже дали можеби имало насилство врз нив откако се предале на полицијата. Кривична пријава и почеток на истрага не значат вина. Утре можеби полицајците ќе поднесат пријава за клевета над тие што ги обвинуваат за неовластен упад во библиотеката. Пред се поради фактот што таму имаше силеџии. Најмалку двојца.
Што се однесува до Филип Петровски, тој значително ја подобри работата на библиотеката. Вклучувајќи ја и работата на читалната и во вечерните часови. Библиотеката не е азил за прекршители на законот. Само затоа што на силеџиство се научени на курсеви организирани од Сорос.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by osa on Сре Aвг 12, 2015 11:53 pm

kako mozesh da branish takov hoshtapler ne mi e jasno ...ama aj teraj si ti kako shto si znaesh ...mozebi eden den ke se OHRABRISH i javno ke ni se predstavish koj si ...ne deka me interesira ,chisto da vidam kako izgleda PODDRZUVACH NA VAKVI POLITIKI NA VLASTA ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by трендафил on Чет Aвг 13, 2015 12:24 am

Колку што ми е познато Филип Петровски е во Државниот архив, а не во библиотеката. Каде што не е директор веќе 4 години. Тврдам дека ја унапреди работата на библиотеката во сите сегменти. Од кои еден е и 24 часовната работа на читалната, збогатување на фондот на книги, одстранување на обичајот да се даде книга на српски јазик без напомена дека ја има само на странски јазик и многу други работи. Знам дека сите што не го подржуваат аболицираниот к риминалец кој сам се прогласи за црпнат од нива во Муртино лично од Господ за вас се ненормални и за одстрел. Не знам ѓто има ненормално во тоа што ги истакнувам позитивните нешта направени од поранешниот директор на градската библиотека. Или што сметам дека библиотеката не е азил за силеџии. И дека ако имало прекорачување од страна на некој полицаец и тој треба да одговара. Од каде ви е мислењето дека ако некој полицаец го прекршил законот треба Заев или Џорџ Сорос да дојдат на власт. А зошто ви треба мојот идентитет. Да ми ги испратите ли силеџиите обучувани по камповите на невладината пирамида што сака да дојде на власт. Без избори.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by defo on Чет Aвг 13, 2015 12:25 am

трендафил напиша:Нормално е дека доколку имало прекршување на законот од страна на полицијата тие да одговараат за прекршокот или криминалот. При што како олеснителна околност, афект, веројатно ќе се земе фактот дека беа брутално нападнати од група силеџиски настроени протестанти. Без разлика дали насилството им е вродено или се дел од групата обучени платеници на Џорџ Сорос. Патем да напоменам и дека дел од осудените за насилство на протестите организирани од Сорос во име на СДСМ кои го признаа делото се уапсени во библиотеката кај што се обидоа да се скријат. Што се однесува до Филип Петровски, кога тој стана директор на библиотеката направи џиновски чекори за нејзино унапредување. Иначе останува фактот дека најмалку двојца од силеџиите што сами го признаа насилството се обидоа да се сокријат во библиотеката. Истрагата треба да покаже дали можеби имало насилство врз нив откако се предале на полицијата. Кривична пријава и почеток на истрага не значат вина. Утре можеби полицајците ќе поднесат пријава за клевета над тие што ги обвинуваат за неовластен упад во библиотеката. Пред се поради фактот што таму имаше силеџии. Најмалку двојца.
Што се однесува до Филип Петровски, тој значително ја подобри работата на библиотеката. Вклучувајќи ја и работата на читалната и во вечерните часови. Библиотеката не е азил за прекршители на законот. Само затоа што на силеџиство се научени на курсеви организирани од Сорос.
Одговорот на црвеното, сам си го даваш, во зеленото.....
Друго јас од 5 мај преку 9 мај во Куманово настаните па се наваму гледам во една крвава престава, за заташкување на делата и злочините на ДПМНЕ-ското раководство, преку лешеви. Значи за нив не е битно кожинката на другите, за нив е битна „слободата“ и да можаат раат Трендо да си ги трошат нашите пари. А девојчињата, од кои едното уште има кошмари и лоши сништа, и мајките и децата на загинатите во Куманово се само бројка, само статистика.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by defo on Чет Aвг 13, 2015 12:28 am

Точно Бранко цветкоски..В.Д  Директор на Браќа Миладиновци се извинувам не су знаел, ама знам дека Филип тресеше глупости вечерта на Твитер и по медиуми, мислев дека е уште директор..сеа полноглавчето е во Државен Архив.


Изјава на директорот:

http://24vesti.mk/spored-direktorot-na-bibliotekata-policijata-legitimirala-po-sluzhbena-dolzhnost

Цитирам: Воспоставиле ред и мир.

А ево како воспоставувале ред и мир......defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by трендафил on Чет Aвг 13, 2015 12:59 am

Не знам на што мислиш, па напиши ми во кое време на снимката има насилство од полицијата. Колку гледам на снимката е еден уапсен без да има насилство врз него. А осудени уапсени во библиотеката се двојца. Обата го имаат признаено делото. Откако им се прикажани снимки кога ги напаѓаат полицајците што ја бранат нашата влада. Во Македонија нема закон дека ако некој е следбеник на аболицираниот и црпнат Заев или на лустрираниот невладин Владе Милчин има право да се обиде да убие полицајци. За среќа тие обиди беа неуспешни. И покрај обуката што силеџиите ја имаа во камповите на Џорџ Сорос во Македонија и во странство. Кај нас не помина либијското сценарио. Што го посакуваше Рамадан Рамадани, член на управниот одбор на соросоидите.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by defo on Чет Aвг 13, 2015 8:16 am

од 8 до 9 секунда се гледа удар , друго 4 студенти имаат валидни лекарски потврди, две девојчиња имаат психолошки трауми .......трето уапсени се 5 луѓе за време на настанов..по интервенција на началникот на полициска станица во Чаир кој случајно се нашол таму 3 се ослободени, и спречена е поголема глупост.  Друго како што слушам целава акција е спроведена без соодветна документација на МВР......уапсените 2-ца и обвинети (од кој едниот со криминално досије)уапсени се надвор од зградата. Али оставаме истрагата да покаже..што навистина се случувало.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Aвг 13, 2015 8:30 am

KE GO LAAAAPA I KE GO PRIMA .... USHNI TAPANCINJA DODEKA NE MU ISPOPUKAAT OD LUPANJE!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by трендафил on Чет Aвг 13, 2015 2:54 pm

defo напиша:од 8 до 9 секунда се гледа удар , друго 4 студенти имаат валидни лекарски потврди, две девојчиња имаат психолошки трауми .......трето уапсени се 5 луѓе за време на настанов..по интервенција на началникот на полициска станица во Чаир кој случајно се нашол таму 3 се ослободени, и спречена е поголема глупост.  Друго како што слушам целава акција е спроведена без соодветна документација на МВР......уапсените 2-ца и обвинети (од кој едниот со криминално досије)уапсени се надвор од зградата. Али оставаме истрагата да покаже..што навистина се случувало.
Фала му на БогаСе согласувам дека истрагата треба да покаже дали полицијата по грешка наместо вистинските насилници од бандата на Сорос и следбениците на црпнатиот можеби по грешка уапсила некој друг. Со повторна напомена дека акцијата е изведена во афектна состојба. По обидите на група силеџии поттикнати од Милчин и Заев да осакатат, можеби и убијат полицајци. Да немаше брутално насилство на протестот, полицијата сигурно е дека ќе немаше акција во Буњаковец. Не исклучувам дека можеби насилниците не избегале на некое друго место, а полицајците по грешка сметале дека се кријат во библиотеката. На снимката се гледа еден удар, можеби се слуша уште еден, па нејасно е од каде тврдиш дека има 4 повредени од страна на полицијата. Патем бројот на повредени полицајци беше многу поголем. Но тоа не и дава право на полицијата да возврати на ист начин. Таа тоа и не го направи. За жал на организаторите на протестот. Кои мислеа дека по него ќе станат власт. Колку што гледам според анкетите на ИРИ овој настан не влијаеше на промена на рејтинзите на партиите. Што би рекле мнозинството и доколку имало насилство не ја смета за тоа виновна полицијата, туку тие што први почнаа со примена на сила. А тоа беа демонстрантите. За жал, при масовни насилства има и колатерална штета.
Фала му на Господ, кај никој нема трајни последици од повредите. И меѓу заведените протестанти и меѓу полицајците.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by defo on Чет Aвг 13, 2015 8:32 pm

трендафил напиша:
Фала му на БогаСе согласувам дека истрагата треба да покаже дали полицијата по грешка наместо вистинските насилници од бандата на Сорос и следбениците на црпнатиот можеби по грешка уапсила некој друг. Со повторна напомена дека акцијата е изведена во афектна состојба. По обидите на група силеџии поттикнати од Милчин и Заев да осакатат, можеби и убијат полицајци. Да немаше брутално насилство на протестот, полицијата сигурно е дека ќе немаше акција во Буњаковец. Не исклучувам дека можеби насилниците не избегале на некое друго место, а полицајците по грешка сметале дека се кријат во библиотеката. На снимката се гледа еден удар, можеби се слуша уште еден, па нејасно е од каде тврдиш дека има 4 повредени од страна на полицијата. Патем бројот на повредени полицајци беше многу поголем. Но тоа не и дава право на полицијата да возврати на ист начин. Таа тоа и не го направи. За жал на организаторите на протестот. Кои мислеа дека по него ќе станат власт. Колку што гледам според анкетите на ИРИ овој настан не влијаеше на промена на рејтинзите на партиите. Што би рекле мнозинството и доколку имало насилство не ја смета за тоа виновна полицијата, туку тие што први почнаа со примена на сила. А тоа беа демонстрантите. За жал, при масовни насилства има и колатерална штета.
Фала му на Господ, кај никој нема трајни последици од повредите. И меѓу заведените протестанти и меѓу полицајците.

Многу грешки Трендо...т.е прераскажуваш што Латас рекол, прво протестите беа организирани од НВО, Заев првите , денови т.е до 17 немаше врска со протестите......друго никој не сакаше да осакати полицајци, инаку јас бев таму за време на протестите, не ни беше тоа намерата, целата збрка настана во 22.15 кога беа останати малце луѓе..јас веке бев заминат. Протестот официјално беше затворен во 21.15...некои луѓе останале најверојатно како што зборат дошла и група нарачани „протестани“ ги имаше и вториот ден кај собрание, кога девојќите ги одбранија полицајците, да праат нереди, плус притисок од некои „луѓе“ внатре во зградата на влада.
После тоа беше апсена се што им се најде на пат во подрачје од рекорд до симпо, од илинденска до мито хаџивасилев јасмин........имаше 38 уапсени 17 задржани на 24 часа, 5 обвинети. Меѓунив и 3 студенти од библиотеката, кои не ни знаеле можда дека ќе има протсети беа уапсени задржани 24 часа..меѓунив вечерта беше уапсен и еден од лидерите на студентски пленум, пуштен и дента на полетувањто на студентска пракса задржан од МВР да го испушти авионот, на Скопскиот аеродром.
Така да обвинението е дури и кратко за мој укус треба истрагата уште повеќе да се прошири, и ќе биде така во Април 2016.......

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ако има правда, ќе има мир.... Empty Re: Ако има правда, ќе има мир....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот